Nowości Zysk i S-ka Wydawnictwa

W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się kolejne nowości. Zapraszam na krótki przegląd.


Krzysztof M. Kaźmierczak, Piotr Talaga

Sprawa Ziętary
Zbrodnia i klęska państwa


Liczba stron: 416
Wydanie I
Gatunek: dziennikarstwo śledcze
ISBN 978-83-7785-699-4
E-book: tak
Cena 34,90 zł


1 września 1992 roku. Jarosław Ziętara po raz ostatni żegna się ze swoją dziewczyną i wychodzi ze swojego mieszkania w Poznaniu. Dziennikarz tropiący afery gospodarcze zostaje porwany w drodze do pracy. Do tej pory nie odnaleziono jego ciała, a śledztwo dwukrotnie umarzano. Koledzy Ziętary nie poddali się jednak i po latach doprowadzili do wznowienia postępowania.

Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa przedstawia nieznane fakty dotyczące destrukcyjnego, przestępczego wpływu tajnych służb na wyjaśnianie zbrodni. Pokazuje bulwersujące tajniki wcześniejszych nieudanych śledztw i kulisy podjętego w 2011 roku postępowania prokuratorskiego. Mówi o zacieraniu śladów i zagadkowych zgonach podejrzanych. Dowodzi, że polskie państwo poniosło klęskę, wykazując swoją bezsilność wobec sprawców i zleceniodawców zbrodni uderzającej w podstawy demokracji. Obarcza państwo współodpowiedzialnością za tę zbrodnię.

Krzysztof M. Kaźmierczak i Piotr Talaga w 2012 roku otrzymali honorowe wyróżnienie „Watergate” Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za publikacje o sprawie Jarosława Ziętary.

„Sprawa Jarosława Ziętary to gigantyczny wyrzut sumienia polskiego wymiaru sprawiedliwości, który przez tyle lat nie potrafił ukarać sprawców szokującej zbrodni. Książka Krzysztofa M. Kaźmierczaka i Piotra Talagi to zapis nieznanych faktów i okoliczności śledztwa, ale także hołd dla odważnego dziennikarza, który za dążenie do prawdy zapłacił cenę najwyższą”.
                                                                      Bogdan Rymanowski, dziennikarz TVN24

 „Porażająca opowieść o szukaniu prawdy i ponad dwudziestoletniej próbie demaskowania kłamstwa. Ta historia pokazuje też, jak wysoką cenę płaci się za uczciwość i rzetelność zawodową”.
                                                                      Krzysztof Ziemiec, dziennikarz TVP

„Nie da się zrozumieć sprawy Jarka Ziętary bez przeczytania tej książki. To dramatyczna opowieść o życiu i śmierci dziennikarza, który upominał się o innych, ale nikt w porę nie upomniał się o niego. Dlatego autorzy oskarżają służby specjalne, policję i prokuraturę o błąd zaniechania, brak kompetencji i – co brzmi najpoważniej – złą wolę. Mają w garści mocne dowody”.

        Piotr Pytlakowski, tygodnik „Polityka”
**********


Tuż za rogiem

Magdalena Kawka, Robert Ziółkowski

Stron: 412
Wydanie: I
Gatunek: powieść obyczajowa
ISBN 978-83-7785-629-1
E-book: tak
Cena detaliczna: 34,90


Czy to jest jeszcze miłość? 

Tomek, odnoszący sukcesy biznesmen. Monika, niespełniona malarka. Dawna miłość i fascynacja innością odleciały w siną dal. Rozczarowani małżeństwem, oddalili się od siebie i wygląda na to, że nie ma szans na porozumienie. Skupieni na sobie,  nie zwracają uwagi na to, co dzieje się tuż za rogiem. Dopiero pojawienie się tajemniczego mężczyzny, w długim płaszczu z wyszytą na plecach klepsydrą, uruchomi ciąg dramatycznych zdarzeń.
Lawina toczy się coraz szybciej - morderstwo, wypadek, zdrada i utrata pracy.
Monika i Tomek muszą się z tym zmierzyć i odnaleźć swoją miłość.

Mądrze opowiedziany kameralny małżeński dramat zdominowany przez sztuczne gesty. Czym wypełnić pustkę rodzącą się na zgliszczach związku? To jedna z tych historii, które długo nie dają o sobie zapomnieć.

Katarzyna Stec, blog Książki na czasie (katarzynastec.wordpress.com)
**********


Wilkie Collins: Nawiedzony hotel

Tytuł oryginalny: The Haunted Hotel and The Other Stories

Tłumacz: Jerzy Łoziński
Stron: 564
Oprawa: twarda z obwolutą
Wydanie: I w tej edycji
Gatunek: literatura grozy
ISBN 978-83-7785-658-1
E-book – tak
Cena 39,90 zł


WILKIE COLLINS, UWIELBIANY AUTOR SWOICH CZASÓW, PREKURSOR POWIEŚCI DETEKTYWISTYCZNEJ, W FASCYNUJĄCEJ MIESZANCE TAJEMNICY I GROZY.

Nawiedzony hotel to inteligentne połączenie fabuły typowej dla powieści detektywistycznej z opowieścią o duchach. Rzecz dzieje się w Wenecji, która jawi się jako miasto ponurych kanałów, cieni i śmierci. Zagadkowa kobieta staje się przyczyną zerwania zaręczyn Agnes Lockwood z jej dalekim kuzynem, lordem Montbarrym, a następnie zostaje jego żoną. To początek historii, w której losy obu kobiet są ze sobą splecione, a udział w akcji biorą nawet duchy. Nadprzyrodzone zjawiska, szybkie tempo akcji i mnożące się tajemnice to główne atuty tej klasycznej prozy.

W tomie prócz powieści Nawiedzony hotel znajdziemy najciekawsze opowieści grozy, jakie wyszły spod pióra autora Księżycowego Kamienia.
**********


Duchowe wędrowanie
Teksty osobiste i religijne

Tomasz Dostatni OP

Liczba stron: 308
Wydanie: 1
Gatunek: religia
ISBN 978-83-7785-714-4
E-book: tak
Cena detaliczna: 34 zł


Wybór osobistych esejów dominikanina, ojca Tomasza Dostatniego z okazji 25. rocznicy świeceń kapłańskich, które ukazały się na łamach różnych czasopism m.in. „Tygodnika Powszechnego”, „Kontynentów”, „Akcentu”, „Gazety Wyborczej”, „W drodze” w latach 2005-2015.

„Słowo religijne u ojca Dostatniego brzmi mocniej i prawdziwiej na tle laickim, świeckim niż oficjalnym, politycznym, bo przynajmniej nie zachodzi podejrzenie, że manifestowana katolickość jest prorządowym ukłonem”.
Tadeusz Sobolewski

„Czym jest wiara w tym najbardziej fundamentalnym sensie? To jest wiara w istnienie. Wiara, że się żyje dla czegoś. I wiara w to, co nabywamy z pewnym doświadczeniem życiowym. Tego się nie uzyskuje momentalnie. Wiara, że coś poza życiem dotykalnym, namacalnym jeszcze istnieje. To jest taka najbardziej podstawowa dla mnie definicja wiary”.
Ryszard Kapuściński

Tomasz Dostatni (ur. 1964) – dominikanin, mieszka od lat w Lublinie. Prowadzi Fundację „Ponad Granicami”. Publicysta, duszpasterz inteligencji, dziennikarz. Mieszkał pięć lat w Pradze. W latach 1995-2000 kierował wydawnictwem „W drodze”. Autor programów telewizyjnych „Rozmowy w drodze”. Współorganizator spotkań-debat m.in. „Przekraczać mury”, „Europa, ale jaka?”, konwersatorium „Przedsiębiorczość -Kultura-Religia” (wspólnie z PKO BP), a także w ramach konfrontacji teatralnych cyklu „Jak żyć?”. Organizuje „Debaty Dwóch Ambon”. Uczestnik ruchu ekumenicznego i dialogu z innymi religiami oraz dialogu społecznego. W 2012 r. laureat „Angelusa” w kategorii: Człowiek kultury medialnej. Autor książek m.in.: Zza bramy klasztoru, Przekraczać mury, rozmów z Dominikiem Duką OP - Tradycja jest wezwaniem, z Szewachem Weissem - W dwóch światach, z Tomaszem Halíkiem - Różnorodność pojednana. Jest aktywnym uczestnikiem polskiej debaty publicznej, społecznej i religijnej. Przyjaciel artystów, dziennikarzy, ludzi „niepokornych”.
**********


Odnaleźć ślad

Joanna Krygier

Stron: 456
Wydanie I
Seria: -
Gatunek: Judaika (eseje historyczne)
ISBN 978-83-7785-645-1
E-book: Tak
Cena: 34,90

Niezwykła opowieść o tym, co zawsze chcieliście wiedzieć o Żydach, ale nigdy o to nie spytaliście.

Inspiracją do napisania książki był Szewach Weiss – izraelski mąż stanu, profesor nauk politycznych, ambasador Izraela w Polsce w latach 2001-2003. Rozmowy Joanny Krygier z profesorem Weissem są osią opowieści. Autorka w Żydach, Polakach i Niemcach szuka źródeł miłości i nienawiści. Pyta o Boga i Jego udział w historii. Opowiada o symbolicznych słoniach, gwiazdach i... kurzu. Zabiera głos w sprawie Jedwabnego i konfliktu bliskowschodniego. Dotyka tematów tragicznych, czyniąc to szczerze, choć nierzadko kontrowersyjnie.

To nie jest książka historyczna, to opowieść o duszach: polskiej i żydowskiej.
„Co jest w człowieku takiego, co sprawia, że w pewnym momencie życie nie jest najważniejsze?” – pyta Joanna Krygier. Jej praca jest w pewnym sensie odpowiedzią na to pytanie. Stereotypy, w tym polsko-żydowskie, są jak etykiety na butelkach, pełnią funkcję drogowskazów. Jednakże nie zawsze pozwalają na zgłębienie prawdy o narodach, których dotyczą. Polacy i Żydzi, zdaniem autorki, mogą już dziś naklejać nowe etykiety, w których będą dominować wartości dla obydwu narodów wiodące: miłość i zdolność do przebaczenia. „Zło dobrem zwyciężaj” – głosił za pewnym Żydem błogosławiony ks. Jerzy. Tylko narody doświadczone przez najstraszliwsze zło stać na prawdziwe miłosierdzie.
prof. Jan Żaryn
**********

Skusicie się na jakiś tytuł?

21 komentarzy:

 1. W lipcu raczej na żadną nowość się nie skuszę, gdyż planuję nadrobić trochę zaległości z poprzednich miesięcy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie pogardziłabym "Nawiedzonym hotelem" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ją większość miesiąca będę pakować bagaże i wypoczywać więc tym razem będę z dala od nowości I portfel odpocznie. Przynajmniej pod tym względem. Nawet egzemplarzy recenzyjnych nowych nie wzięła zbyt wiele na ten miesiąc , raptem 1 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Tuż za rogiem"... jest... "Nawiedzony hotel"

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja chętnie sięgnęłabym po 2. i 3. pozycję, a także ksiązke o Żydach ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kusi mnie Tuż za rogiem, bo bardzo lubię panią Kawkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno skuszę się na "Nawiedzony hotel" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Sprawa Ziętary, zdecydowanie chciałabym ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nawiedzony hotel, to zdecydowanie coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Nawiedzony hotel" - to chyba jedyna z nowości, do której bym z chęcią zajrzała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Szczerze mówiąc, żaden specjalnie do mnie nie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam nadzieję że w lipcu/sierpniu znajdę w końcu czas na książki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam nadzieję że w lipcu/sierpniu znajdę w końcu czas na książki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam nadzieję że w lipcu/sierpniu znajdę w końcu czas na książki :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety żadna mnie nie przekonała do siebie :(

  OdpowiedzUsuń
 16. Dwie ostatnie pozycje jakoś wydają mi się ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Niestety nic nie wpadło szczególnie w moje oko, poza tym w lipcu raczej będę musiała ograniczyć zakupy, wakacje ;))

  OdpowiedzUsuń
 18. Kawka i Ziółkowski, tej pozycji będę wypatrywać w bibliotece:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Tuż za rogiem - na tą powieść chyba będę polować. :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nawiedzony hotel chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja chyba poczekam na pierwsze recenzje...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger