Nowości Wydawnictwa PsychoskokWybierając książki, które zamierzamy przeczytać jeszcze tego lata, warto poznać bogatą listę nowości Wydawnictwa Psychoskok.


"Wszechświat to najpiękniejsza maszyna"
Maciej Trawnicki

Opowiadanie „Wszechświat to najpiękniejsza maszyna” Macieja Trawnickiego przeniesie cię w zupełnie inny wymiar. Nie będzie to jednak świat składający się z fantastycznych zdarzeń i nierealnych przedmiotów. To miejsce, w którym odkryjesz, co tak naprawdę jest w życiu ważne, zatrzymasz się, bo emocje, które w tobie narosną podczas czytania, zachwieją twoim dotychczasowym systemem wartości. To baśń dla dorosłych, w której wykreowana wizja świata polega na życiu w interakcji z otoczeniem.


"Jest jeden sekret"
Melissa Wise

Jest jeden sekret skutecznego odchudzania, upragnionej figury; odkryłam go przed laty, pokochałam go...” – tymi słowami Melissa Wise rozpoczyna swój poradnik, który pomoże ci zawalczyć o zgrabną i atrakcyjną figurę! Książka „Jest jeden sekret” to lektura dla wszystkich kobiet, które chcą schudnąć, borykają się z nadmiarowymi kilogramami, które chcą o siebie zadbać, być atrakcyjnymi dla siebie. Proces chudnięcia nie ma być katorgą, kwestią wyrzeczenia się wszystkiego, co dobre. Melissa Wise w swojej książce „Jest jeden sekret” daje proste i skuteczne rady, jak uzyskać wymarzoną sylwetkę, jak poczuć się dobrze we własnej skórze, jak żyć w zgodzie ze sobą i własnym ciałem.


"Roma i Amor – historia prawdziwa"
Jerzy Zieliński


Roma i Amor – historia prawdziwa” Jerzego Zielińskiego jest powieścią obyczajowo-psychologiczną. Autor opisuje losy kobiety, która wiąże się – mówiąc najogólniej – z nieodpowiednimi mężczyznami. Konsekwencją tego są bolesne doświadczenia oraz próby odbudowania się po nich. Bo Roma nie poddaje się. Po każdym upadku podnosi się niczym Feniks, mityczny symbol odradzającego się życia. Ważni w jej życiu są przyjaciele i matka, na których wsparcie zawsze może liczyć w trudnych chwilach.
Jerzy Zieliński delikatną kreską rysuje obrazy toksycznych związków, w które wikła się Roma, procesów wydostawania się z nich i żałoby po utracie tego, co było dla bohaterki najważniejsze. Ale najistotniejszym przesłaniem tej książki jest chyba to, że każdy koniec może być początkiem czegoś nowego. Wystarczy tę prawidłowość dostrzec i znaleźć siły, żeby ją wykorzystać. Dlatego, kiedy bohaterka powieści spotyka Jana, chce się krzyknąć: - Nie poddawaj się, Roma. Do trzech razy sztuka!  


"Zdrowie i życie masz tylko jedno"
Violetta Wróblewska

Kiedy myślisz, że nic ci w życiu nie wychodzi lub jakąś dziedzina życia ciągnie cię w dół, ponieważ nie potrafisz nic w tej kwestii zmienić, czas sięgnąć po książkę Violetty Wróblewskiej – psycholog, trenera rozwoju osobistego, coacha i nauczyciela akademickiego – „Zdrowie i życie masz tylko jedno”. To poradnik, w których znajdziesz mnóstwo porad, jak zmienić swoje życie na lepsze. To także książka obdarzona niezwykle pozytywną energią – dzięki zawartym w niej ćwiczeniom, pozwala na lepsze poznanie samego siebie i innych. Książka jest tak skonstruowana, że możesz czytać ją od początku do końca, ale również wybrać interesujący cię rozdział – w zależności np. od nastroju czy ilości czasu, który możesz przeznaczyć na lekturę. Niezależnie od tego, w jakiej konfiguracji będziesz się zapoznawać z książką „Zdrowie i życie masz tylko jedno” – pochłonie cię ona bez reszty!


"ZESZYT GRAFOMANA - ŻĄDZA"
Siewca Słów

Czy miłość i żądza to to samo? Czy jedno bez drugiego może istnieć? Czy powinno istnieć?
Roksana kocha Emana do szaleństwa. Innych mężczyzn traktuje instrumentalnie bo tylko Eman się liczy. Jest gotowa zrobić wszystko aby ON z NIĄ był, aby JĄ pokochał, aby ONA w jego życiu była najważniejsza. Jest gotowa na wszystko, dosłownie na wszystko… Kobieta o imieniu Roksana pragnie tylko jednego, być z Emanem. Jednak On traktuje ją jak wieloletnią znajomą która często odwiedza restaurację w której pracuje. Roksana postanawia to zmienić i podstępem zwabia chłopaka do swojego domku letniskowego. Eman nie podejrzewa, że z chwilą przekroczenia progu domu jego życie zmieni się na zawsze.


"Nigdy nie pozwolę ci odejść"
Marta W. Staniszewska

Gdy kilka miesięcy temu zjawiłam się w tym mieście, nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczałam, że kiedykolwiek ponownie go spotkam. Pogodziłam się z tym, że pięć lat temu w jakiś magiczny sposób rozkochał mnie w sobie w raptem jeden dzień, po którym zabrał fragment mnie i zniknął bezpowrotnie. Był jak najcudowniejszy koszmar, który zakończył się zbyt wcześnie, a ja wyrwana z czarodziejskiej bajki i błądząca gdzieś pomiędzy jawą a marzeniem, nie umiałam zapomnieć jak pięknie potrafi być. Okazuje się, że świat jest naprawdę mały, a miłość, która zapłonęła między nami pośród wąskich uliczek i plaż nadmorskiej miejscowości, jest silniejsza niż zło na nią czyhające.
Dziś jesteśmy najszczęśliwszymi ludźmi na Ziemi. Pochłonięci przygotowaniami do ślubu, zanurzyliśmy się w swoim małym wszechświecie i cieszymy się sobą. On jest niczym spełnienie moich najbardziej romantycznych, ale i wyuzdanych marzeń i wciąż nie wiem, komu dziękować, że jest tu ze mną. Mój Boski Thor. Zawsze gotowy, ciągle złakniony mojego ciała, bezustannie na moje żądanie. Nasz dzień wypełnia namiętność, która bez trudu opiera się nudnej codzienności. Szkoda tylko, że uśpiona pozornym spokojem wokół, nie zdołałam dostrzec, kiedy powróciły demony przeszłości. Zbliżała się burza i nikt poza nim nie był w stanie mnie przed nią ochronić. Tylko czy po tym, co zrobiłam będzie jeszcze chciał…?


Skusicie się na jakąś książkę z tych nowości?

24 komentarze:

 1. Przyznam, że brzmią ciekawie i mam chęć na kilka:) "Jest jeden sekret", bo jestem zdecydowanie osobą co jakiś czas odchudzającą się. Bez szałowych efektów:( "Zdrowie i życie masz tylko jedno" też fajnie brzmi, bo w pewnym wieku jednak człowiek już chcąc nie chcąc musi zwracać uwagę na swoje zdrowie. No i "Nigdy nie pozwolę ci odejść":))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie widzę nic dla siebie.

  W tytule powinno być Psychoskok ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka ostatniej książki, hmmm intrygująca ;) może się skuszę ;).

  OdpowiedzUsuń
 4. Kilka zwróciło moją uwagę, ale nie wiem czy je przeczytam. Na pewno będę szukała recenzji w sieci - być może znajde je u Ciebie? ;)
  PS: W tytule postu masz błąd, popraw sobie

  OdpowiedzUsuń
 5. Każda z propozycji zapowiada się ciekawie, jednak ja skusiłabym się na "Wszechświat to najpiękniejsza maszyna" oraz "Życie i zdrowie masz tylko jedno."

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chętnie sięgnęłabym po Życie i zdrowie masz tylko jedno". Jestem właśnie na takim można powiedzieć życiowym zakręcie i zawodowo i prywatnie, walczę o swoje ;) trochę już zrobiłam, ale kto wie może w takiej książce znalazłabym porady jak szybciej osiągnąć cel i przede wszystkim jak się nim cieszyć:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tym razem nic dla siebie nie wypatrzyłam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba raczej żadna z tych książek mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawi mnie Zeszyt grafomana - żądza

  OdpowiedzUsuń
 10. No, no, muszę przyznać, że niektóre są niezwykle ciekawe... Jak chociażby "Nigdy nie pozwolę ci odejść." :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest jeden sekret najbardziej mnie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy nie pozwolę ci odejść jest zdecydowanie książka, którą muszę mieć. No, mogę się również zadowolić tylko jej przeczytaniem, ale jaka to satysfakcja, jak nie można później odłożyć swojego egzemplarza do własnej biblioteczki? :P

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja mam w planach "Nigdy nie pozwolę ci odejść", ale najpierw muszę uporać się z moimi obecnymi zaległościami.

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 15. "Zdrowie i życie masz tylko jedno" najbardziej mnie zaciekawiło.

  OdpowiedzUsuń
 16. Chętnie skusiłabym się na "Nigdy nie pozwolę ci odejść", tylko najpierw musiałabym się zapoznać z pierwszym tomem ;D

  OdpowiedzUsuń
 17. "Nigdy nie pozwolę ci odejść" dobrze się zapowiada

  OdpowiedzUsuń
 18. Niestety żadna książka do mnie nie przemawia :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wyjątkowo do mnie też żadna nie przemawia. Może kiedyś w przyszłości trafią się ciekawsze.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger