Festiwal Tere-Fere po raz trzeci w Warszawie
Wydawnictwa książkowe, pisarze, ilustratorzy, dziennikarze i animatorzy kultury. Spotkania autorskie, warsztaty i beztroskie zabawy. Wszystko to z myślą o dzieciach. Trzecia edycja Festiwalu Książki Dziecięcej Tere-Fere startuje już 1 sierpnia.


Tegoroczna edycja wydarzenia będzie miała miejsce w wyjątkowej, loftowej przestrzeni Domu Handlowego MYSIA 3. Trzecie piętro budynku, w którym mieścił się kiedyś Urząd Cenzury, wypełnią dziecięce książki – dzieła nieskrępowanej wyobraźni najlepszych polskich i zagranicznych autorów.

Festiwal Tere-Fere to idealna okazja do zapoznania się ze stale rosnącą ofertą polskich wydawców. Na Tere-Fere znaleźć będzie można zarówno nowości, jak i wznowienia tytułów takich jak „Chodzi mucha po globusie” i „Przygody kropli wody” z ilustracjami Bohdana Butenki. Wznowienia kultowych tytułów dziecięcych to dla pokolenia współczesnych rodziców możliwość podzielenia się z dziećmi swoimi pierwszymi literackimi doświadczeniami. Na festiwalu pojawią się wydawnictwa i księgarnie specjalizujące się w literaturze dziecięcej – jak np. Wydawnictwo Muchomor, Poławiacze Pereł czy Wydawnictwo Eneduerabe, Księgarnia Bullerbyn, Księgarnia Badet i Lamala, jak również firmy oferujące ciekawy design dla dzieci: producenci oryginalnych ubrań i zabawek.

Dla dzieci i ich rodziców Festiwal Tere-Fere to wyjątkowa okazja, żeby spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami i ilustratorami oraz uczestniczyć w licznych spotkaniach i warsztatach. Młodzi uczestnicy będą mogli odkryć, ile wspaniałej zabawy kryje się w książkach, np. wyruszyć w podróż do własnej przyszłości podczas warsztatów plastycznych wokół książek „Strażaczka” i „Kosmonautka” oraz poznać tajemnice warszawskich Łazienek Królewskich utrwalone w książce „Król, muzy i pomarańcze, czyli co się kryje w Starej Oranżerii”. Festiwal jest również platformą prezentacji ciekawych instytucji z wyjątkową ofertą dla młodych odbiorców – jak np. Teatr Niewielki: to jedyny teatr w Warszawie, który od początku do końca, od spektakli po architekturę wnętrza, powstał specjalnie z myślą o najmłodszych widzach w wieku 1 - 7 lat. Podczas festiwalu Teatr Niewielki zaprezentuje fragmenty spektaklu "Kółko i Kwadrat", zachęcającego do abstrakcyjnego myślenia i przyjaźni ponad różnicami.

Pomysłodawcami wydarzenia są Muzeum Książki Dziecięcej i wydawnictwo MUZA SA. Celem festiwalu jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych – pokazanie, że kontakt z literaturą to dobra zabawa, a jednocześnie bardzo ważny element kształtowania prawidłowego rozwoju dziecka.
Festiwal Tere-Fere to pierwszy w Warszawie festiwal książki dziecięcej. Dotychczasowe edycje Festiwalu przyciągnęły ponad 8 tysięcy małych czytelników i ich rodziców. Pełen program 3. edycji festiwalu będzie można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/festiwalterefere.


Festiwal Tere-fere
Weekend 1 i 2 sierpnia – sobota i niedziela.
Wydarzenia i festiwal rozpoczynają się każdego dnia o godzinie 11:00 i trwają do godziny 19.00.


Dom Handlowy MYSIA 3
3 piętro, ul. Mysia 3


Wstęp wolny. Wszystkie wydarzenia w programie są bezpłatne, na część z nich obowiązują zapisy pod adresem mailowym: terefere@muza.com.pl.


Mecenasem Festiwalu Tere-Fere jest sieć sklepów Biedronka, mająca ponad 2600 sklepów w ponad 1000 miejscowości. Biedronka aktywnie wspiera rozwój czytelnictwa w Polsce, m.in. organizując Konkurs „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Konkurs skierowany jest do twórców - pisarzy i ilustratorów przed debiutem. Dla Laureatów dwóch etapów, na najlepszy tekst oraz ilustracje, czeka nagroda po 100 tys. zł, a książka ich autorstwa zostanie wydana pod koniec roku. Publikacja będzie dostępna wyłącznie w sklepach sieci Biedronka.

Patronat medialny nad festiwalem objęli:
Polskie Radio RDC, Metro, GAGA, Ryms - kwartalnik o książkach dla dzieci i młodzieży, Parenting.pl, Miasto Dzieci, Dziecko w Warszawie, Mądrzy Rodzice, Qlturka.pl, Babyonline.pl, Sophisti.pl, Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom


Wydarzenie honorowym patronatem objęła Pani Wanda Chotomska. 


Wybieracie się na ten festiwal? Szkoda, że ja nie mieszkam w Warszawie...

13 komentarzy:

 1. Nie interesuję się literaturą dla dzieci, ale cieszę się, że organizowane są takie wydarzenia. Czym ziarenko nasiąknie za młodu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam nawet blisko :P, muszę to przemyśleć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kawałek mam do stolicy, ale festiwal książki dziecięcej nieszczególnie nie ciekawi. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna inicjatywa dla najmłodszych :).

  Tylko tak się zastanawiam, że większość dzieci, które tam się pojawią, to będą z czytającymi rodzicami. Bo jeśli rodzic nie czyta książek, to chyba nie bardzo będzie go tam ciągło ...

  Ja poszłabym z czystej ciekawości niestety mam zbyt daleko ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Też żałuję. Chętnie bym się na taki festiwal wybrała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że przyciągnie wiele dzieciaków ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, że mam tak daleko do stolicy :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam już inne plany na weekend ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tym razem nie dam rady, ale może za rok? ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Szkoda, że wszystkie te wydarzenia dzieją się zbyt daleko ode mnie. Z pewnością ta nie dotrę i sporo stracę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie słyszałam o tym wcześniej. Niestety się nie wybieram, ale bardzo ciekawy festiwal :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger