Nowości Zysk i S-ka


W wydawnictwie Zysk i S-ka pojawiły się nowości. Zapraszam na krótki przegląd.


Rysowanie postaci. Od teorii do praktyki 
Andrew Loomis

Stron: 208
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Tesznar
Wydanie: wyd. 1
Sugerowana cena det.: 99,00 zł


Ponadczasowy, praktyczny podręcznik rysowania postaci Andrew Loomisa, amerykańskiego rysownika i autora książek o charakterze instruktażowym, cieszy się niesłabnącym powodzeniem od dziesięcioleci. Rozdziały poświęcone anatomii, budowaniu sceny z wielu postaci, rysowaniu ich w ruchu, skróconej perspektywie czy ubraniu, pozwalają artyście właściwie zrozumieć tajniki rzemiosła. Objaśniające wywód szkice oraz przykłady zaczerpnięte spośród najlepszych prac autora pozwalają czytelnikowi czerpać z doświadczenia, które większość artystów musi zdobywać przez długi czas, metodą prób i błędów. Zamieszczone w książce ćwiczenia pozwalają studentowi zyskać wiarę we własne umiejętności i nabrać przekonania, że poradzi sobie z rzeczywistymi zamówieniami, a ponadto umożliwiają skompletowanie nieodzownej dla młodego rysownika teczki z próbkami własnej twórczości.

*


Cnota egoizmu. Nowa koncepcja egoizmu
Ayn Rand

Stron: 266
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Sugerowana cena det.: 29,90 zł


Cnota egoizmu to zebrane w esencjonalnej formie podstawowe zasady koncepcji filozoficznej nazwanej przez Ayn Rand obiektywizmem. Ich praktyczna realizacja została wcześniej zaprezentowana przez pisarkę w jej niezwykłych futurystycznych powieściach Atlas zbuntowany oraz Źródło.
„W popularnym znaczeniu słowo »egoizm« jest synonimem »zła« - pisze autorka we wstępie - a przecież dokładne znaczenie i podręcznikowa definicja słowa »egoizm« brzmi: troska o własny interes. Pojęcie to nie zawiera oceny moralnej, nie mówi, czy troska o swój interes jest dobra czy zła, nie określa też, co stanowi rzeczywisty interes człowieka. Odpowiedź na te pytania należy do etyki". Skrajny egoizm głoszony przez Ayn Rand może czytelnika zaskoczyć, a nawet zaszokować. Człowiek - zdaniem Rand - powinien bez skrępowania dążyć dó własnej przyjemności. Jej niekwestionowaną zasługą było zwrócenie uwagi na indywidualizm, przywrócenie jednostce szacunku i godności. Prezentowane eseje są niezwykle radykalne, podobnie jak radykalna i bezkompromisowa była w swoich poglądach ich autorka.
******


Tajne akta S.
Jürgen Roth

Stron: 340
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Ewa Stefańska
Wydanie: wyd. 1
Sugerowana cena det.: 39,00 zł

Czy katastrofa samolotu prezydenckiego w Smoleńsku była jedynie tragicznym wypadkiem, czy też zamachem, jak utrzymują nie tylkó źródła niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej? Odkrycia Jürgena Rotha są tak sensacyjne, że muszą pozostać tajemnicą aż do dnia publikacji. Jürgen Roth, ur. w 1945 r., jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy śledczych w Republice Federalnej Niemiec. Podejmuje niewygodne tematy, od których inni wolą trzymać się z daleka. Od 1971 r. publikuje sensacyjne ópracowania dokumentacyjne na temat korupcji i przestępczości zorganizowanej. Roth uważany jest za eksperta z zakresu Putinowskiej Rosji. Występował m.in. w filmie dokumentalnym Putin’s way, fragmenty jego wypowiedzi były emitowane w polskiej telewizji, a jego książka o Gazpromie uzyskała miano bestsellera.
*


Od uwikłania do autentyczności. Biografia polityczna
Tadeusza Mazowieckiego
Roman Graczyk

Stron: 472
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
Sugerowana cena det.: 49,00 zł

Biografia Tadeusza Mazowieckiego, napisana przez Romana Graczyka, pokazuje drogę życiową pierwszego premiera III RP bez tabu i tez . Opisać to bogate życie można tylko tekstem otwartym, a priori którego ambicją nie jest służenie żadnej ze stron sporu o polską przeszłość, lecz tylko prawdzie. Taką drogę obrał autor niniejszej książki. Mazowiecki był aktywny w życiu publicznym od pierwszych lat powojennych aż do początków XXI wieku. Działał w czasie trudnym, przerażającym, oszałamiającym – czasie totalitarnym, który pozostawił po sobie zgliszcza. Wiele lat później został pierwszoplanowym aktorem w trudnym procesie budowania demokracji. Zaangażowanie to dało Tadeuszowi Mazowieckiemu specjalne miejsce w historii Polski XX wieku.
*


Ciągle za mało stary
Ernest Bryll

Stron: 280
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
Sugerowana cena det.: 39,00 zł


Na jubileusz osiemdziesięciolecia urodzin wyjątkowego poety, prezentacja niepublikowanych dotąd wierszy.

Ernest Bryll (ur. 1935) – prozaik, poeta, autor sztuk scenicznych, tłumaczeń. Ukończył filologię polską na UW oraz Studium Wiedzy o Filmie w Warszawie. Debiutował na łamach „Po Prostu” w 1953 roku. Pracował w TVP, był kierownikiem literackim zespołów filmowych, dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Londynie, ambasadorem RP w Irlandii. Po powrocie do Polski w roku 1995 podjął pracę w różnych stacjach telewizyjnych oraz Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. Autor ponad 30 tomów poezji oraz kilkunastu dramatów, m.in.: Wieczernika, Na szkle malowane, Rzeczy listopadowej, Kolędy Nocki.
*


Fałszywy prorok
Sebastian Koperski

Stron: 448
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
Sugerowana cena det.: 34,90 zł


Doskonała wielowątkowa powieść, wymykająca się wszelkim szablonom. Bohaterowie znani z Doktora Jeremiasa powracają w nowej odsłonie. Luty 1914 roku. Europa stoi u progu wielkiej wojny. Formalnie trwa pokój, lecz strony przyszłego konfliktu prowadzą tajną akcję wywiadowczą. W pozostającym pod niemieckim zaborem Poznaniu zjawia się rosyjski szpieg – Albert Fiszkowicz. Poszukuje strategicznych informacji na temat otaczającej miasto potężnej twierdzy, której zdobycie otworzy carskiej armii drogę do Berlina. Gra toczy się również o przychylność Polaków, którzy angażują się w nierówną walkę z pruskim zaborcą. Wydaje się, że podsycanie polsko-niemieckiego antagonizmu dla dobra rosyjskich interesów z góry skazane jest na niepowodzenie. Przecież Polacy nie uwierzą, że dżumę można wyleczyć cholerą... Fiszkowicz ma jednak na to sposób – wszak sam jest Polakiem, umiejętnie ukrywającym swoje ciemne sekrety. W tym samym czasie doktor psychiatrii Sigmund Jeremias dowiaduje się o zagadkowym samobójstwie przyjaciela – lekarza wojskowego Steinberga. Oficjalną wersję wydarzeń przyjmuje z niedowierzaniem. Rozpoczęte przez Jeremiasa śledztwo powoli ujawnia międzynarodową aferę szpiegowską.
*


Alkoholowe dzieje Polski. Czasy Piastów
i Rzeczypospolitej szlacheckiej
Jerzy Besala

Stron: 936
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
Sugerowana cena det.: 59,90 zł


Na kartach tej obszernej księgi rysuje się obraz polskiego picia od czasów piastowskich aż do końca trwania Rzeczypospolitej szlacheckiej. Bywało śmiesznie, ale i strasznie – czego dowodzi wiele przykładów i opisów przywołanych przez Jerzego Besalę na podstawie źródeł epoki. Autor skupił się na wpływie alkoholu na życie społeczne i kulturowe. Opisał barwnym językiem, jak piła szlachta, magnaci, wojsko, dworzanie, poeci, dyplomaci, mieszczanie i chłopi. Poszukał odpowiedzi, czy piliśmy inaczej i więcej niż Niemcy, Rosjanie, Szwedzi, Kozacy, Węgrzy, Tatarzy, Turcy, Włosi, Holendrzy, Francuzi. Ukazał przykłady ewidentnych uzależnień i wpływ picia alkoholu na dzieje Polski: wojny, politykę, religię, dyplomację, podejmowanie decyzji, zachowania zbiorowe. Jak pisze autor, „sprzęgnięcie alkoholu z polityką bywa śmiertelne”.
*


I gadaj tu z idiotami
Glenn Beck

Stron: 326
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
Sugerowana cena det.: 49,90 zł


Kontrowersyjna i bezkompromisowa w ocenach książka, dzięki której odeprzesz najbardziej absurdalne poglądy polityczne swoich oponentów. Znamy to wszyscy z codziennego życia – co rusz natykamy się na osoby, które zaczynają nam namolnie udowadniać, że zakaz posiadania broni jest remedium na bolączki całej planety albo że Toyota Prius uratuje nas przed klimatyczną katastrofą. Glenn Beck, kontrowersyjny komentator polityczny telewizji Fox News i autor bestsellerów oraz , odkrył tajemną formułę, jak The Inconvinient Book Glenn Beck’s Common Sense rozmawiać z takimi ludźmi, których nazywa Idiotami i o których pisze, że mają wielkie usta, ale maciupkie umysły: trzeba poznać fakty. Idiotów nie da się zidentyfikować na podstawie głosów oddanych w wyborach, znajdziemy ich i na lewicy, i na prawicy, natomiast łatwo ich rozpoznać po tym, że posługują się stereotypami, są zdecydowanie stronniczy i wierzą, że hasła na zderzakach samochodowych mogą zastąpić zdrowy rozsądek. Bogato ilustrowana książka Glenna Becka w formie atrakcyjnych graficznie i ostrych satyrycznie debat z autorem analizuje krytycznie i wypunktowuje absurdy głoszonych przez polityków i partie polityczne poglądów na wszelkie możliwe tematy, od służby zdrowia na wojnie w Afganistanie kończąc.
*


W ciemnym zwierciadle
Joseph Sheridan Le.Fanu

Stron: 550
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Mira Czarnecka
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

W ciemnym zwierciadle to wyjątkowa książka w dorobku Josepha Sheridana Le Fanu, jednego z twórców powieści gotyckiej. Motywem przewodnim są najrozmaitsze przykłady zjawisk nadprzyrodzonych, z których każdy stanowi studium przypadku z archiwum doktora Martina Hesseliusa, lekarza i naukowca zajmującego się studiowaniem stanów psychologicznych w kontekście choroby umysłowej. W umysłach pacjentów doktora Hesseliusa naruszona została granica pomiędzy światem realnym i nadprzyrodzonym: są prześladowani przez mściwe zjawy i wampiry, pojeni trucizną i w efekcie zapadają w sen przypominający śmierć, cierpią na przerażające halucynacje. Doktor jest zazwyczaj w stanie wyjaśnić te zjawiska za pomocą metod psychopatologii, ale dzięki literackiemu chwytowi w postaci obiektywnego z pozoru narratora - którym jest były sekretarz doktora opracowujący dzieła nieżyjącego już uczonego - Le Fanu zdaje się celowo nie zajmować jednoznacznego stanowiska wobec opisywanych wydarzeń i wiele niepokojących wątpliwości pozostaje dla czytelnika nierozwiązanych. Każda z opowiedzianych historii porywa absolutnie frapującym pomysłem fabularnym i stylem narracji, a w najsłynniejszej z nich, Carmilli (która Bramowi Stokerowi posłużyła jako inspiracja do napisania Drakuli), Le Fanu stworzył typ kobiety-wampira funkcjonujący w kulturze popularnej aż do dziś.


Zainteresował Was jakiś tytuł? Mnie zaciekawiła książka "Tajne akta S.".

22 komentarze:

 1. Fałszywy prorok mnie zaciekawił..

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowała mnie tylko książka "Ciągle za mało stary". :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre zapowiadają się ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Fałszywy Prorok" i "W ciemnym zwierciadle". No i "Alkoholowe Dzieje Polski" też :)

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nic mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zainteresowały mnie "Fałszywy prorok" i uwaga..."Tajne akta S." :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zainteresował mnie "Fałszywy Prorok". Zdecydowanie moje klimaty :))

  OdpowiedzUsuń
 10. O, co najmniej 3 pozycje dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 11. Z tego zestawienia bardzo zaciekawił mnie "Fałszywy prorok":)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ooo, Mazowiecki, Alkohol, etc. Coś dla mnie! Smoleńsk, ble, znowu... W każdym razie ciekawe propozycje. Szkoda, że książki są takie drogie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Kuszą mnie książki "W ciemnym zwierciadle" i "Alkoholowe dzieje Polski. Czasy Piastów i Rzeczypospolitej szlacheckiej" ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. " W ciemnym zwierciadle" może mnie pozytywnie zaskoczyć. Czekam jedna na recenzje :>

  OdpowiedzUsuń
 15. Fałszywy prorok zapowiada się dość ciekawie, ale wnioskuję, że to kolejny tom.

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety nic dla mnie, ale się z tego cieszę :D Mniej pieniędzy pójdzie na książki :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Ewentualnie Koperski i Besala, ale to tak tylko, gdybym spotkała przypadkiem w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie znalazłam nic dla siebie, ale okładki szczególnie ta z kluczami są ciekawe ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Koperski, Fałszywy prorok
  Bryll, Ciągle za mało, stary
  Roth, Tajne akta S.
  To "wielka trójka " tego zestawienia. Ale pozostałe też nie wyglądają źle ;-)

  OdpowiedzUsuń
 20. Koperski, Fałszywy prorok
  Bryll, Ciągle za mało, stary
  Roth, Tajne akta S.
  To "wielka trójka " tego zestawienia. Ale pozostałe też nie wyglądają źle ;-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger