Siła serca - najbardziej oczekiwana premiera 2015 roku!Już 26 stycznia w księgarniach pojawi się interesująca książka, na którą niecierpliwie czekam!

Czego oczekujesz od życia? Co jest Twoim celem? Jakie jest Twoje nastawienie wobec wartości takich jak zdrowie i relacje międzyludzkie? Jakie są Twoje ukryte talenty i możliwości? Czym są dla Ciebie pieniądze? Jeśli któreś z tych pytań wzbudziło Twoje zainteresowanie, chciałabym polecić Ci książkę "Siła serca".Wydanie: pierwsze
ISBN: 9788377057704
EAN: 9788377057704
Format: 13,5x19 cm

Książka pokazuje, w jaki sposób głos serca dokonuje spektakularnej zmiany w naszym myśleniu o pieniądzach, zdrowiu, związkach i innych aspektach naszego życia.
– Baptist de Pape

W książce Siła serca. Odkrywanie prawdziwego celu w życiu (PWN, 26 stycznia 2015) filmowiec i pisarz Baptist de Pape zgromadził mądrość największych duchowych myślicieli, pisarzy i naukowców naszych czasów. Podczas wyprawy dookoła świata de Pape przeprowadził wywiady z osiemnastoma współczesnymi ikonami, wśród których znaleźli się: Isabel Allende, Maya Angelou, Michael Beckwith, Paulo Coelho, Deepak Chopra, Joe Dispenza, Linda Francis, Jane Goodall, John Gray, Rollin McCraty, Howard Martin, Ruediger Schache, Marci Shimoff, Dean Shrock, Eckhart Tolle, Neale Donald Walsch, Marianne Williamson, Gary Zukav. Wszyscy oni pomogli mu w stworzeniu fascynującego, poruszającego portretu serca i stali się współtwórcami książki.

Siła serca udowadnia, jak w codziennym życiu możemy przezwyciężać własne ograniczenia, aby odkrywać swoje prawdziwe możliwości. Pokazuje także, że serce jako źródło miłości i mądrości jest znacznie potężniejsze niż umysł.

Powiązanie umysłu i serca jest pojęciem nie tylko duchowym, lecz także naukowym. Amerykański Instytut HeartMath, czołowy ośrodek badawczy nad sercem i jego oddziaływaniem na nasze życie, wskazał na związek między biciem serca a naszym stanem emocjonalnym. Siła serca zawiera ćwiczenia (mindfulness) i medytacje, które pomogą czytelnikowi w utrzymaniu zdrowego rytmu serca i nauczą go, w jaki sposób pielęgnować intuicję, intencję, wdzięczność i umiejętność przebaczania tak, aby doskonalić wszystkie aspekty naszego życia:

- Zdrowie: Struktura serca zmienia się zależnie od stanu świadomości. Jeśli żyjesz w strachu, budowa twojego serca jest inna, niż jeśli żyjesz w miłości, współczuciu, życzliwości czy spokoju ducha – DEEPAK CHOPRA.
- Miłość i związki: Ostatecznym stanem miłości jest miłość bez powodu, wewnętrzny stan miłości, który nie zależy od osoby, sytuacji czy konkretnego partnera – MARCI SHIMOFF.
- Pieniądze i kariera: Kiedy twoje czyny zaczynają coś znaczyć i wnoszą coś ważnego dla świata, wtedy dobrobyt sam do ciebie przypłynie. Pojawi się pod różnymi postaciami, możliwe, że także w formie pieniędzy – ECKHART TOLLE.

Dzięki poruszającym historiom Mai Angelou o odporności, Isabel Allende o przebaczaniu i wielu innym osobistym, szczerym i inspirującym lekcjom i doświadczeniom, Siła serca nie tylko rozwinie twoją własną świadomość, ale pozwoli ci zrobić coś prawdziwie dobrego dla świata. Wyrażając się słowami autora: Wewnętrzny spokój tworzy również spokój zewnętrzny.

O autorze:
Baptist de Pape – urodzony w Brasschaat w Belgii – poszukiwacz duchowy, pisarz i filmowiec. Po ukończeniu Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Tilburgu w Holandii, podróżował po świecie i robił wywiady z najwspanialszymi nauczycielami do filmu i książki Siła serca.


Fanpage książki - KLIK
Nie mogę się już doczekać, aż książka zagości w moich rękach. A Wy? Skusicie się na ten tytuł?

17 komentarzy:

 1. Tak! I wydawnictwo, i rozmówcy zapewniają dobry poziom! Przez moment bałam się, że polecasz może jakąś wiedze ezoteryczną dla fanów tarota czy coś. :-))

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się być bardzo interesująca, poczekam na twoją opinię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem wielką fanką tego typu książek;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poczekam na Twoją opinię, bo nie do końca póki co do mnie przemawia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Poczekam na kilka pierwszych recenzji ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie poczytam :)
  Nie słyszałam o niej jeszcze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również z chęcią się przyjrzę z bliska :]

  OdpowiedzUsuń
 8. zdecydowanie coś dla mnie! :) uwielbiam takie książki... Sekret, Magnetyzm serca itp... więc ja również nie mogę się jej doczekać! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O skuszę się jak nic! uwielbiam takie książki i poszukuję podobnej tematyki :) szkoda, że jeszcze nie podjęłam współpracy z PWN

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa i aktualna dla obecnych czasów tematyka :). Z chęcią zapoznam się z książką.

  OdpowiedzUsuń
 11. Brzmi interesująco,ale nie jestem pewna czy się skuszę. Jeśli wpadnie w moje ręco to pewnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Podobnie jak ty czekam na tę książkę odkąd pojawiła się w zapowiedziach. Mam nadzieję, że będzie poruszająca i się na niej nie zawiodę. Będę wypatrywać Twojej opinii :) Pozdrawiam, Sylwia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Może być to ciekawa pozycja, poczekam na jakieś wpisy na jej temat.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie do opisania co zmieniło się w moim życiu pod wpływem tej książki. Przede wszystkim moje myślenie, nastawienie. Nie musiałam długo czekać na pozytywne zmiany: w pracy, w relacjach a nawet zdrowiu - bo zaczęłam bardziej dbać o siebie. Bardzo polecam każdemu takie zmiany. Teraz odnalazłam swoją Coach, która pomaga mi w większych zmianach!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger