Wyniki Poziomkowego KonkursuPewnie niektórzy się już niecierpliwili, oczekując wyników poziomkowego konkursu. Muszę Wam powiedzieć, że był to jeden z trudniejszych konkursów, jakie organizowałam. Wasze odpowiedzi były bowiem tak zróżnicowane, że miałam duży problem z wybraniem tylko dwóch, które winny otrzymać nagrody. O pomoc poprosiłam więc Panią Agnieszkę Walczak-Chojecką, autorkę powieści "Gdy zakwitną poziomki", dzięki której konkurs się odbył.

Kto więc zostanie właścicielem tej wspaniałej powieści dla kobiet?Pytanie konkursowe brzmiało:

Co dobrego wydarzy się w Twoim życiu, gdy zakwitną poziomki?

Wraz z autorką, wybrałyśmy dwie odpowiedzi, które najbardziej nas urzekły. Oto nowi właściciele książek:


shine.a@wp.pl

Wraz z zakwitnięciem poziomek, w powietrzu oprócz ich słodkiego zapachu, wyczuwalna jest także aura kolejnych wakacji. Następne lato w moim życiu. Będę wędrować po pobliskich lasach, gdzie dzięki świeżemu powietrzu rośnie śliski mech, który jest bardziej niebezpieczny niż małe liski, które można spotkać na swej ścieżce. Woń lasu jest cudowna. Przeplatające się aromaty sosny, ściółki, gnijących gałązek czy poziomek, unoszą się w powietrzu. Okres zakwitania tych owoców jest właśnie dla mnie czasem małych przemyśleń. Kiedyś właśnie kończyłam szkołę i zaczynałam wakacje. Teraz zostało we mnie to, że właśnie muszę coś skończyć, aby zacząć coś innego za niedługi czas. 
W końcu z kwiatków rodzą się owoce. Kroczę z dwoma sporymi słoiczkami wśród gęstwin leśnych krzaków. Nie wiem, czy z każdym rokiem to bardziej one się rozrastają, czy to rozrastam się ja. Nareszcie docieram na polankę, nad którą unosi się poziomkowy aromat, a sama jest czerwona on słodkich owoców. Zbieram te witaminki, jednocześnie rozmyślając, albo o mężczyźnie, który właśnie łamie mi serce, albo o facecie, któremu ja to robię. Z każdym rokiem rodzi się inna historia. 
W domu z poziomek powstaje niezwykły sok. Już w podstawówce odkryłam, że jeśli zostawię te owoce zasypane cukrem w słoiczku na parapecie, powstanie słodziutkie wino. Teraz wiem, że to był bardziej sfermentowany kompot, ale skąd miałam to wiedzieć jako taka małolata. Ulepszyłam więc trochę swoją recepturę. A może lepiej wzmocniłam? Soczek jest bardziej dodatkiem do czegoś innego, czegoś co rozładuje napięcie na zbliżającym się wieczorku zwierzeń. 
Wieczorek ten spędzam z najlepszym przyjacielem na świecie. Trwonimy ten długi czas na popijaniu najlepszych na świcie drinków i rozmawiamy- głównie o miłości. On znowu wspomina byłą dziewczynę, która strasznie go zraniła, a on szuka chociażby cząstki jej u innych. Ja opowiadam, jak to po raz kolejny sądziłam, iż poznałam mężczyznę, który często uśmiechając się, ma odległe spojrzenie. U którego w oczach dostrzec można tajemnice. Który prowokuje do ich rozwikłania. Którego sekrety chciałabym odkrywać krok po kroku. Nie tak, jak mój przyjaciel, który woli mieć podane wszystko na tacy.
Wraz z kolejnym zakwitnięciem poziomek, wiem, że już niedługo czeka mnie swoista spowiedź duszy. Będę mogła wypluć z siebie wszystko, przełykając słodycz wymieszaną z goryczką. Cudowne letnie oczyszczenie, które uciśnie stare myśli i da miejsce nowym przemyśleniom. 


karolinaubych82@gmail.com

Gdy zakwitną poziomki, pójdę boso przez łąki,
Gdy zakwitną poziomki, wybuchnie nagle śmiech gromki, 
Gdy zakwitną poziomki, będę piła piwo przez słomki, 
Gdy zakwitną poziomki, już nigdy nie włożę podomki, 
Gdy zakwitną poziomki, przyjdą do mnie znajomki, 
Gdy zakwitną poziomki, zbuduję na drzewach dwa domki, 
Gdy zakwitną poziomki, będę jak z Muminków Homki, 
Gdy zakwitną poziomki, wyklują się ptakom potomki,
Gdy zakwitną poziomki, znikną wszystkie wyłomki, 
Gdy zakwitną poziomki, zwołam wszystkie swe ziomki
i wyruszymy w podróż, aby zdobyć nową odmianę róż. 


GRATULUJĘ!

Za chwilę wyślę do Was wiadomość z prośbą o podanie adresu do przesłania książek. Na odpowiedź czekam trzy dni, i jeśli po tym terminie nie otrzymam e-maila zwrotnego, ponownie wybieram zwycięzcę. Dziękuję wszystkim pozostałym uczestnikom za udział w konkursie.

Zachęcam Was również do przeczytania pozostałych odpowiedzi na konkursowe pytanie - KLIK

21 komentarzy:

 1. Gratuluję serdecznie zwyciężczyni :)

  www.bookyourself.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję serdecznie ,
  jolantamurawska8@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję! Świetne odpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje! Wspaniale się laureatki spisały! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje! Bardzo ciekawe odpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W pełni zasłużone nagrody ;) Miałaś bardzo trudny wybór.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger