Nowości Wydawnictwa Psychoskok

Konińskie Wydawnictwo Psychoskok przedstawia nadchodzące premiery książek, tym razem również dla najmłodszych. Wszystkie prezentowane tytuły mogą być fantastycznym prezentem na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.


 „Kobiety Afryki – obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały”
Autor: Jadwiga Wojtczak - Jarosz
Wydawnictwo: Psychoskok http://wydawnictwopsychoskok.pl/
Kategoria: Powieść obyczajowa, dokument
ISBN: 978-83-7900-267-2
Miejsce i rok wydania: Konin, grudzień 2014r.
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 200


„Kobiety Afryki – obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” Jadwigi Wojtczak – Jarosz to autentyczne wspomnienia autorki po zetknięciu się z odmienną kulturą i religią, tak silnie wpływającą na europejczyka oraz odwrotnie, cywilizację zachodu odbieraną przez Afrykańczyków, czyli lud plemienny wzrastający często w tajemniczym świecie pogańskich wierzeń i ludowych tradycji. Ta barwna opowieść przedstawia życie polskich naukowców w Nigerii pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. „W ramach handlu zagranicznego wyjeżdżali z Polski do tzw. Krajów Trzeciego Świata, w tym także do Afryki, specjaliści z różnych dziedzin, przede wszystkim pracownicy instytutów naukowych i uniwersytetów zasilając swoją kadrą powstające uczelnie, instytuty techniczne i naukowe. O takiej właśnie grupie osób mowa jest w książce. Indywidualne motywy inspirujące do wyjazdów bywały rozmaite, poczynając od względów finansowych, poprzez rodzinne, przygodowe, podróżnicze, naukowe, kolekcjonerskie i polityczne”. Książka opisuje perypetie związane z nauczaniem studentów – niezwykle utalentowanych, z ogromną chęcią do nauki, organizowaniem wody pitnej czy zwiedzaniem i poznawaniem tak odmiennej flory i fauny. Autorka poprzez tą opowieść wyraża hołd kobietom afrykańskim – pracującym ciężej od mężczyzn, często okaleczanych, często zbyt biednych, by wychować zdrowe dzieci. Szokującym jest też fakt, iż dziewczęta, by móc studiować, często musiały znajdować sponsora, który płacił im za naukę oraz mieszkanie w zamian za współżycie. Realia życia sprawiały, że taki układ był akceptowany i powszechny. Jadwiga Wojtczak – Jarosz – mieszkanka tych obrazów, przedstawia nam egzotyczne miejsce na ziemi, tak odmienne i piękne, a zarazem brutalne i bezwzględne, z biedą i głodem na czele.

Jadwiga Wojtczak – Jarosz jest dr hab. nauk med. w Polsce. Po publicznych wystąpieniach w obronie robotników (Ursus, 1976, schyłkowy okres „komuny”) została pozbawiona warsztatu pracy. Wyjechała do Afryki, gdzie pracowała jako wykładowca i konsultant kliniczny. Zainteresowania naukowe skupiła wokół szkodliwości masowego stosowania w Afryce, oficjalnie już wycofanych, szczególnie toksycznych pestycydów w relacji z gwałtownym rozprzestrzenianiem się AIDS. Na Międzynarodowym XXVIII Kongresie Nauk Fizjologicznych (1980) zainicjowała dyskusję nad wykorzystywaniem kobiet w przemyśle budowlanym w Nigerii przy najcięższych pracach fizycznych. W 1984 r. podjęła pracę na Uniwersytecie w Kanadzie. Pracowała społecznie w Kongresie Polonii Kanadyjskiej prowadząc szeroką akcję leczenia dzieci z byłych republik sowieckich („Świat dzieci porzuconych”, wydanie 2012, 2013). Powróciła do Polski przed kilku laty. Odznaczona międzynarodowym Orderem Uśmiechu oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. „Łosoś a la Africa”
Autor: Michał Krupa
Wydawnictwo: Psychoskok http://wydawnictwopsychoskok.pl/
Kategoria: Akcja, sensacja
ISBN: 978-83-7900-284-9
Miejsce i rok wydania: Konin, 6 grudnia 2014r.
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 270

„Łosoś a la Africa” Michała Krupy – to kontynuacja wcześniejszych losów bohaterów: Macieja, Agaty, kapitana Zbigniewa Lisieckiego i majora Karola Nowaka przedstawionej w pierwszej powieści autora: „Łosoś norwesko – chiński”. W tej książce do znanych nam osób dołączają nowe postacie: Sobieski – podkomendny kapitana, Kunegunda – asystentka i prawa ręka kapitana, następczyni Jakubiaka, wódz plemienny i kilku innych, które częściej lub rzadziej ujawniają się w fabule tego utworu. Tym razem dzięki bohaterom i ich perypetiom przenosimy się do Afryki, a bliżej do regionu, gdzie ma miejsce wojskowa misja pokojowa. Stacjonują tam głównie wojska polskie i amerykańskie, a ich przedstawiciele weszli w konflikt z rdzennym afrykańskim plemieniem, co rodzi szereg zabawnych, ale też mrożących krew w żyłach sytuacji. Autor w sposób kunsztowny z dużą dozą śmiechu opisuje ludzi, wydarzenia i relacje międzyosobowe: „Dąb. Można by wiele o nim opowiadać. Nie był może bystry w działaniach operacyjnych, nie był też może zbyt rozwiniętym człowiekiem, z którym można by podjąć ciekawą dyskusję o sensie istnienia ludzkości na Ziemi, ale był niezrównany w pędzeniu bimbru. Z czego on go robił? Tego nie wiedział nikt i dlatego stał się mimochodem, najbardziej strzeżonym członkiem naszego plutonu. A bimber spod jego ręki był przedni. Nawet amerykańcy ustawiali się w zapisy, by za grube dolary dostać choć manierkę”. Powieść ta, jest historią pełną zwrotów akcji, sensacyjnych wydarzeń, komicznych postaci, czasami abstrakcyjnych wypowiedzi, ale przede wszystkim wielką dawką dobrego humoru.

Michał Krupa - to pisarz młodego pokolenia, patrzący na świat z lekko przymrużonymi oczami. Pacyfista z wyboru, barbarzyńca z przekonań. W swoich książkach łączy w jedno przeciwności, dzieli to czego teoretycznie podzielić się nie da. W charakterystycznym dla siebie stylu rozprawia się z tematami tabu oraz polskimi przywarami narodowymi. Przerysowana brutalność połączona z czarnym humorem stały się mocnymi i stałymi elementami jego twórczości.  
 „Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka”
Autor: Maria Magdalena Boukef
Wydawnictwo: Psychoskok http://wydawnictwopsychoskok.pl/
Kategoria: Literatura dla dzieci
ISBN: 978-83-7900-298-6
Miejsce i rok wydania: Konin, listopad 2014r.
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 53


„Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka” Marii Magdaleny Boukef - to zbiór opowiadań w formie rymowanek dla najmłodszych. Przedstawiają najczęściej zwierzęta najbardziej egzotyczne i mało znane dla polskich dzieci. Dzięki historyjkom poznać możemy na przykład fenka, który przypomina małego pieska. Jest zwierzątkiem nocnym, żyjącym na pustyni, posiada też niezwykły talent inżynierski, który przydaje się podczas budowania norek. Autorka w bardzo piękny  i obrazowy sposób przedstawia też najmłodszym odbiorcom innych mieszkańców afrykańskiej fauny, a są wśród nich: wielbłądy, kozy, osły, hipopotamy czy kameleony. Z wierszy płynie przyjazne ciepło, które wynika nie tylko z osadzenia zwierzątek w klimacie Afryki, ale też z opisu naszej polskiej flory i fauny. Poetycko opisana jesień pełna kolorów i zapachu owoców oraz wiosna, która z kolei lśni od promieni słonecznych – kuszą zmysły barwami i aromatem kwiatów. W tomiku znajdziemy również polskie zwierzątka: łosia, którego puszczyk wziął za wielbłąda, bobry, krety, wrony, pszczoły i trzmiele. Dzięki bajeczce możemy poznać też historię bardzo mądrą i pouczającą o rodzącej się przyjaźni między polską syrenką, a afrykańską gazelą. Te krótkie opowiadania dostarczają niezwykłych wrażeń nie tylko dzieciom ale i rodzicom. 


„Winnetou, czyli krótki przewodnik po coachingu”
Autor: Artur Tołłoczko
Wydawnictwo: Psychoskok http://wydawnictwopsychoskok.pl/
Kategoria: Literatura dla dzieci
ISBN: 978-83-7900-287-0
Miejsce i rok wydania: Konin, listopad 2014r.
Oprawa: Miękka
Liczba stron:55

„Winnetou, czyli krótki przewodnik po coachingu” Artura Tołłoczki to zapis spotkań z wyimaginowaną klientką – Beatą. Coaching jest bowiem jedną z form indywidualnego uczenia się, w celu podniesienia jakości życia i kompetencji zawodowych. Polega na wydobywaniu z osoby uczącej się drzemiącego w niej potencjału i rozwijaniu go. W bardzo jasny sposób autor pokazuje w swojej książce czym jest coaching, jakie są jego rodzaje, ale pozwala nam także „wejść” na sesję. Sesja ta jest bowiem wymyślona, jednak pozwala odczuć czym jest praca z trenerem. Podczas pracy ze specjalistą uczestnicy pogłębiają swoją świadomość, poznają co jest dla nich ważne, jakie wartości decydują o ich życiowych i zawodowych wyborach. Każda sesja jest czymś unikalnym, indywidualnym. Zapoznając się z tą książką czytelnik będzie mógł sobie wyobrazić, jak może wyglądać spotkanie z coachem. „Winnetou powiedział kiedyś, że przyszłość jest jak książka, której jeszcze dotychczas nie czytaliśmy. Coaching dotyczy w dużej mierze właśnie przyszłości tej, której nikt z nas nie zna. Uczestnicząc w sesjach coachingowych, klient tworzy własną przyszłość, czyli zamiast czekać na gotową, stworzoną już przez kogoś książkę, pisze ją sam dla siebie”.

Artur Tołłoczko – menedżer, coach, trener. Autor posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie i coachingowe w korporacjach farmaceutycznych i przy prowadzeniu własnego biznesu. Zajmował się sprzedażą, marketingiem, zarządzaniem zespołem sprzedaży i firmą. Przez wiele lat zajmował się coachingiem operacyjnym, a od 2008 roku prowadzi sesje coachingu holistycznego. Posiada międzynarodowy certyfikat Coacha ICC. Ukończył również szkolenie CoachWise Essentials certyfikowane. „Huna i Ho'oponopono: Starożytna wiedza współcześnie”
Autor: Wojciech Filaber
Wydawnictwo: Psychoskok http://wydawnictwopsychoskok.pl/
Kategoria: Nauka, medytacje
ISBN: 978-83-7900-293-1
Miejsce i rok wydania: Konin, styczeń 2015 r.
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 73

„Huna i Ho'oponopono: Starożytna wiedza współcześnie” Wojciecha Filabera to swojego rodzaju przewodnik po systemach wewnętrznego umacniania oraz zachowania harmonii ciała, duch i umysłu. Autor próbuje wytłumaczyć współczesnemu przedstawicielowi cywilizacji zachodniej czym są Huna i Ho'oponopono. Pierwsza z nich to starożytna hawajska nauka o wewnętrznej świadomości i energii życia, umożliwiająca człowiekowi umocnienie, stabilizację, osiągnięcie harmonii oraz stanu bogactwa. Dzięki temu sposobowi myślenia praktykując Hunę, człowiek jest w stanie odkryć swoją prawdziwą naturę i właściwy sposób bycia. Natomiast druga Ho'oponopono - to starożytna nauka, która zakłada, że każda osoba z natury jest kompletna i poprawnie funkcjonująca, że każdy od urodzenia wyposażony jest w wewnętrzną energię, siłę, ale też w wewnętrzne światło niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania w życiu. Celem tej nauki jest sprostowanie i przywrócenie naturalnego stanu ciała, ducha i umysłu oraz zintegrowanie tych trzech komponentów człowieczeństwa. Autor przybliżając człowiekowi te starożytne nauki przekonuje, iż każdy człowiek jest kreatorem swojego bytu oraz, że jest odpowiedzialny za swoje życiowe doświadczenie. Co więcej, każda osoba jest indywidualnym twórcą wszelkich stanów, które wewnątrz wytwarza i odpowiada za swój umysł.

Wojciech Filaber - urodzony w Kwidzynie, od dzieciństwa marzył, aby podróżować i pisać książki. Mieszka obecnie w Colchester, hrabstwie Essex w Anglii. Wojciech ukończył studia licencjackie z Psychologii na Uniwersytecie Middlesex w Londynie. Podroż do Tajlandii oraz na Hawaje w 2004 roku spowodowała, że zainteresował się medytacja, buddyzmem i kulturą Hawaii. W chwili obecnej, jego wachlarz zainteresowań dotyczy dziedzin takich jak psychoanaliza i psychoterapia. Interesuje go generalnie wszystko, co pozwala na dokonanie pozytywnej zmiany w jakości życia i uzyskanie większej produktywności, wydajności osobistej. Wojciech Filaber jest autorem książek: ”Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych XX – wieku na podstawie teorii archetypów i nieświadomości zbiorowej Carla G. Junga”, „Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji”, „Kluczowe różnice pomiędzy teorią snów Zygmunta Freuda i Carla G. Junga”, „Sekretna hawajska metoda przebaczania i akceptacji. Huna i Ho'oponopono” oraz „Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim cz. I”.


 „Nigdziegęści: Solenopsis”
Autor: Andrzej Baczewski
Wydawnictwo: Psychoskok http://wydawnictwopsychoskok.pl/
Kategoria: Powieść fantastyczna
ISBN: 978-83-7900-297-9
Miejsce i rok wydania: Konin, styczeń 2015 r.
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 150

„Nigdziegęści: Solenopsis” to opowieść autorstwa Andrzeja Baczewskiego. W wirtualnym świecie na planecie Alekandzie zarządzającej przez piękną Idriss, dochodzi do najazdu przez obce cywilizacje. Życie na planecie zostaje zagrożone, a samozwańczy król Solenopsis, chce zawładnąć nowymi ziemiami. Do walki o wolność i spokój mieszkańców Alekandy staje oddział Nigdziegęstych – formacji sił specjalnych do zwalczania zorganizowanej przestępczości w świecie wirtualnym, w którym panują reguły rodem ze średniowiecza. Walka z obcą cywilizacją okazuje się niełatwym zadaniem, ale dzięki pomocy plemion pustynnych i zjednoczeniu królestw dowodzący żołnierzami Phiatyl – może rozpocząć bitwę o uwolnienie mieszkańców spod tyrańskiego jarzma Solenopsisa. Dodatkowo dzięki swym umiejętnościom i sprytowi, Phiatyl zostaje mianowany królem jednego z plemion, dzięki czemu zyskuje rozgłos i szacunek, a także zwiększa swoje możliwości militarne. Niestety nie wie, że ma w swych szeregach zdrajcę, który spiskuje z Solenopsisem. Czy w takiej sytuacji uda mu się doprowadzić swych żołnierzy do zwycięstwa? Jakie będą skutki zaciętych walk między Nigdziegęstymi, zrzeszonymi plemionami, a armią przeciwnika wyposażoną w nowoczesną i technologicznie zaawansowaną broń? Zapraszamy do przeczytania wszystkich lubiących literaturę fantasy. Czy jakiś z prezentowanych tytułów Was zainteresował? Ja na pewno przeczytam nową powieść Michała Krupy :)
26 komentarzy:

 1. Te dwie ostatnie brzmią nieźle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Starożytna wiedza współcześnie ciekawa....

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,Kobiety Afryki" na pewno przeczytam! Bardzo mnie zaciekawiła ta książka.
  P.S. Zmieniłam nazwę bloga na: www.alicjamagdalena.blogspot.com Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przedostatnia pozycja zachęca tytułem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niektóre pozycje są bardzo obiecujące! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na dzień dzisiejszy żadna mnie nie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdziegęsi - sam tytuł jest niesamowity. Może to jest właśnie książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie widzę nic dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Spodobało mi się Winnetou, czyli krótki przewodnik po coachingu - takie książki dają dużo radości i potrafią bardzo zmotywować :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety, ale ja nie znalazłam nic dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tym razem pasuje, bo nie znalazłam nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdziegęści: Solenopsis wydaje się bardzo ciekawą pozycję, muszę mieć ją na oku.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nic mnie niestety nie zainteresowało...

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam ochotę na Łososia :) Czytałam pierwszy tom i nieźle się uśmiałam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Aż mnie to dziwi, ale znalazłam dwie pozycje dla siebie - dwie pierwsze :) mam wielką ochote!

  OdpowiedzUsuń
 16. Ta dla dzieci może być fajna.

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam książki o Afryce, więc z chęcią się zapoznam z "Kobietami Afryki" :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo, ale to bardzo zaintrygowała mnie książka „Kobiety Afryki – obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały”!

  OdpowiedzUsuń
 19. Dla mnie - zdecydowanie pierwsza propozycja:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Zdecydowanie najbardziej drugi tom "Łososia..." mnie interesuje:)

  OdpowiedzUsuń
 21. Niestety nic dla siebie nie znalazłam. Nie jestem wielbicielką tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 22. "Łosoś a'la Africa" :D Już nie długo u mnie będzie :D
  Na książce "Nigdziegęści" bardzo się zawiodłam, to jakaś totalna porażka :D

  OdpowiedzUsuń
 23. Część tych książek zapowiada się dobrze, ale za okładki bym karała.

  OdpowiedzUsuń
 24. Jak już przeczytam pierwszą część "Łososia", to pewnie po drugą też sięgnę :) Pozostałe pozycje raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 25. Łosoś. Zdecydowanie Łosoś.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger