Pierwszy kryminał o polskim show-businessie. Do księgarń wchodzi "Twardzielka" Mariusza Zielke

Mariusz Zielke, znany z demaskatorskich i kontrowersyjnych thrillerów, powraca z nową powieścią. Tym razem fabułę osadza w świecie polskiego show-businessu. „Twardzielka” to mocna opowieść o zbrodniach i ekscesach zepsutych i żądnych sukcesu karierowiczów i celebrytów. Czy w tym brutalnym, pełnym fałszu świecie jest miejsce na sprawiedliwość?W nadmorskim kurorcie ginie piękna dziewczyna – początkująca modelka i luksusowa prostytutka. Niewyjaśniona sprawa przypomina o sobie, kiedy dziesięć miesięcy później w Warszawie w podobny sposób zamordowanych zostaje pięć kolejnych dziewczyn. Wszystkie ofiary pracowały w agencji towarzyskiej należącej do córki znanego muzyka. W sprawę uwikłany jest również wybitny sportowiec, a obecnie także koneser sztuki. Dowodów w sprawie brak, dodatkowo dochodzenie utrudnia postawa celebrytów. Początkujące gwiazdy, stali bywalcy salonów, osoby z pierwszych stron gazet – wszyscy zgodnie przyjmują strategię milczenia, broniąc dostępu do najbardziej wpływowych graczy polskiego show-businessu. Wobec bezradności policji pozostaje tylko jedno: sprowadzenie ze szpitala psychiatrycznego agentki specjalnej – Mariki. Czy kobieta po przejściach odkryje, kto stoi za zabójstwami? Jakie tajemnice próbuje ukryć Marika? Co łączy ją z jedną z zaginionych dziewcząt? Czy w świecie zdominowanym przez kłamstwo można zachować moralne zasady

„Twardzielka” to bezkompromisowy thriller, którego finał zaskoczy nawet najbardziej przenikliwego czytelnika. Świat mediów, mody, blichtru i wielkich pieniędzy został przedstawiony z brutalną dosadnością. Okrutne zbrodnie, perwersyjny seks, uzależnienie od alkoholu i narkotyków, szemrane interesy – to druga strona życia salonów oraz cena, którą wielu musi zapłacić za marzenia o sławie.

W powieści wiele jest wątków, które można powiązać z rzeczywistością polskiego show-businessu. Uwagę przykuwa zwłaszcza wyrazista i kontrowersyjna postać głównej bohaterki – tytułowej twardzielki, mierzącej się nie tylko z powierzoną jej skomplikowaną sprawą, ale przede wszystkim z własną okaleczoną psychiką i powracającymi tajemnicami sprzed lat.

„Jeśli będziesz musiała, nie krępuj się. Krzycz. Krzycz głośno. I tak nikt cię nie usłyszy”.
fragment książki

Mariusz Zielke jest autorem kontrowersyjnych thrillerów. Jego „Wyrok” zyskał znakomite opinie czytelników i recenzentów, książka błyskawicznie znikała z księgarskich półek, doczekując się dwóch dodruków. Z kolei wydana w 2013 r. „Formacja trójkąta” opisywała m.in. kulisy największej w historii Polski afery korupcyjnej. Autor zasłynął wojnami z finansistami i wysokimi urzędnikami państwowymi. Wielokrotnie grożono mu i próbowano przekupić ogromnymi łapówkami, a najbogatsi polscy biznesmeni żądali od niego milionowych odszkodowań za ujawnianie ich tajemnic. Wszystkie procesy jednak przegrali.

Autor: Mariusz Zielke
Tytuł: Twardzielka”
Wydawnictwo: Akurat
Cena detaliczna: 34,99 zł
Premiera: 24 września 2014 r.


Skusicie się? Ja już to zrobiłam :)


18 komentarzy:

 1. oho, ten thriller przykuł moją uwagę, chcę go przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Thriller/kryminał uwielbiam i ten tez wydaje się ciekawy :)
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Po przeczytaniu Twojej recenzji stwierdzam, że MUSZĘ PRZECZYTAĆ "TWARDZIELKĘ" :D To musi być naprawdę świetna książka :) Ostatnio zaczynam czytać więcej książek polskich autorów i wydaje mi się, że to jest pozycja, która jeszcze bardziej przyciągnie mnie do rodzimej literatury.

  ksiazkowy-swiat-niki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że brzmi fajnie. Zwłaszcza zachęca mnie sam tytuł Twojego wpisu ;) nie czytam często tego gatunku, ale kusi...

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo kontrowersyjna książka, idealnie wpasowuje się w moje gusta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Autora kojarzę, ale jego książki już nie. Myślę, że zacznę zapoznawanie się z jego twórczością od tej właśnie pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Wyrok" Zielkiego bardzo mi się podobał, niestety ale "Easylog" już mnie nie powalił, ale nie przekreślam autora i chętnie zapoznam się z jego najnowszą książką.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się interesująco, jak zwykle...

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja zrezygnowałam z tej książki, nie wiem czy dobrze zrobiłam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa fabuła i ostatnio mam ochotę na dobry thriller :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba jednak nie, nawet pod względem literackim wolę trzymać z dala od show-businessu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię kryminały, więc może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam pana Zielke, więc z pewnością przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Wyrok" faktycznie był świetny, ale póki co na tym skończyła się moja "znajomość" z autorem... Chętnie ją odnowię i sięgnę po ten kryminał.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja lubię filmy o takiej tematyce :)

  Może wspólna obserwacja ?:)

  OdpowiedzUsuń
 16. chyba przeczytam.. brzmi ciekawie a ja lubie tego typu historie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger