Islam opanuje Europę | Architekci „kultury śmierci” | Tomik wierszy


Chciałabym Was poinformować, że książki "Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach""Architekci kultury śmierci", a także tomik wierszy Janusza Kotańskiego "Głos" są już na rynku wydawniczym!


Czy wiesz, że do końca XXI wieku w Europie może zapanować islam?


Dlaczego?
• Wielka Brytania i inne kraje  rozważają wprowadzenie przepisów zabraniających mówienia prawdy o islamie,

• ONZ potępił islamofobię, przymykając oko na okrucieństwa, jakich dopuszczają się dżihadyści,

• Populacja muzułmanów w Europie w ciągu ostatnich 30 lat podwoiła się.
Karoly Lorant (węgierski ekonomista) wyliczył, że muzułmanie obecnie stanowią 25% populacji w Marsylii i Rotterdamie, 20% w Malmo, 15% w Brukseli i Birmingham i 10% w Londynie, Paryżu i Kopenhadze.

Autor książki: Robert Spencer
Tłumaczenie: Maria JaszczurowaKultura śmierci
 nie wydarzyła się nagle
, pojawiając się znikąd i opanowując nas, mimo naszego sprzeciwu, czy niechęci. Tak potężna i fundamentalna zmiana nie mogła zajść bez  całych zastępów jej architektów. Czerpali oni przez stuleciainspirację z Kultury życia, przewracając do góry nogami jej wartości.

Niniejsza publikacja jest zbiorem szkiców biograficznych prezentujących 23 tytułowych architektów Kultury śmierci – terminem tym autorzy objęli różnorodne zjawiska, od eugeniki po aborcję i eutanazję. Wśród prezentowanych postaci znaleźli się między innymi: Rand, Darwin, Marks, Sartre, de Beauvoir, Kinsey, Sanger, Kevorkian i Singer.

Książka przedstawia nie tylko kształtowanie się i ewolucję ich światopoglądów, lecz także  ciemne strony ich osobowości.

Autorzy: Donald de Marco i Benjamin Wiker
Tłumaczenie: Grażyna Waluga


Wydawnictwo Fronda oraz Janusz Kotański mają zaszczyt zaprosić na wieczór liryczny „Głos” 

Spotkanie poprowadzi Jan Rodzeń
O wierszach opowie ks. prof. dr hab. Jan Sochoń

Poezję czytać będą aktorzy:
• Jolanta Olszewska (Teatr Dramatyczny)
• Mirosław Guzowski (Teatr Dramatyczny, Teatr Polski w Bydgoszczy)

Wydarzenie odbędzie się w środę 22 października o godz. 17:00 w Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24 w Warszawie.Zainteresowała Was któraś z książek? A może skusicie się na wieczór liryczny?


11 komentarzy:

 1. Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach, wydaje się bardzo ciekawą pozycją, bo myślę, że może tak się stać, że islam opanuje świat

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie moja tematyka, więc tym razem odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba tym razem nie odnajdę się w tym temacie

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygowałaś mnie tymi książkami... Jest to bardzo ważny temat i nie wiedziałam, że statystyki tak szybko się zmieniają na korzyść islamu. To straszne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka na temat islamu strasznie mnie ciekawi, zwłaszcza to co o tym wszystkim sądzi autor. Lubię poznawać zdanie innych na tematy, które mnie nurtują. Zacieram rączki na tę pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytając różne sytuacje, w których piszą, że znane instytucje rezygnują z rzeczy, które dotychczas były normalne z tego względu, że Islamiści zaczynają protestować, bo czują się urażeni, wcale by mnie nie zdziwiło gdyby "opanowali" Europę. Tylko według mnie najgorsze jest to, że sporo takich instytucji im ulega, bo nie chcą zostać określeni rasistami itp. ale trzeba popatrzeć też na to wszystko z drugiej strony, bo w państwach islamskich nie przejmują się tym, że obcokrajowcy z czymś się źle u nich czują i też by chcieli żeby niektóre rzeczy były zmienione, więc chyba coś tu jest nie tak. Bo jeśli Islamiści oczekują uszanowania ich kultury, wyznań religijnych itp. powinno to działać w dwie strony i jeśli ktoś dla nich coś zmienia to państwa islamskie też powinny pomyśleć o zmianach jakich chcieliby obcokrajowcy.

  OdpowiedzUsuń
 7. To przykre, że przez fundamentalistów islamskich cierpli niemalże miliard ludzi, którzy po prostą chcą żyć normalnie, bez ataków terrorystycznych, bez mamienia ich dzieci, z powszechnym dostępem do realnej edukacji. Niestety, zaraza szerzy się coraz bardziej (dzisiaj odnotowano ją nawet w Kanadzie), a żadne państwo i żadna organizacja nie wiedzą, co z tym fantem zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach" bardzo chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Każda cywilizacja ma swój początek i koniec, tak samo będzie z cywilizacją europejską - nie różni się niczym od innych cywilizacji.
  Obecne czasy to rozkład Europy takiej jaką znamy.
  Nie trzeba być wróżem żeby zauważyć że kwestią czasu jest jak wszystko się zmieni, nasze prawa, konstytucje, cały dorobek Europy.
  Europejski styl życia, czyt. cywilizacja śmierci prowadzi nas po równi pochyłej wprost ku upadkowi, tworząc przy okazji grunt pod nowe religie, idee, prawa.
  Za jakiś czas dojdzie do ostatecznej konfrontacji chrześcijaństwa z islamem, poprzedzonych od działań zaczepnych i aktów terrorystycznych, po czym ta pierwsza religia poniesie ostateczną klęskę i tym samym otworzy bramy Europy dla islamskich najeźdźców.
  Nic ani nikt ich wtedy nie powstrzyma. Nad watykanem załopoce półksiężyc.
  Kochani, każdy kto widzi dalej niż własny czubek nosa powie to samo co napisałem wyżej.
  Europa jest jak stare bezdzietne małżeństwo, które dorobiło się wielu dóbr podczas swojego życia, żyło dostatnie, zwiedziło świat, jednak u schyłku lat cały dorobek rozdziobią kruki i wrony, a ono nie będzie w stanie kiwnąć palcem. Życie dostatnie i wygodne, jednak koniec marny.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger