English Matters nr 48Lektura wrześniowo-październikowego numeru magazynu English Matters już za mną. Pełna kolorów okładka zapowiadała równie kolorową treść artykułów zawartych w dwumiesięczniku. Jak się okazało, zapowiedź jak najbardziej trafna.

Najnowszy numer został podzielony na osiem działów, zawierających łącznie 11 tekstów. Zapraszam na krótki przegląd.This & That

Jak zawsze, magazyn otwiera dział z krótkimi ciekawostkami. Tym razem redakcja skupiła się na dwóch tematach: specyficznych zaburzeniach językowych oraz inspirującym człowieku z Japonii, który został nazwany "czarodziejem". Czego to ludzie nie wymyślą....

  
People & Lifestyle

Najbardziej obszerny z działów w tym numerze, zawierający bowiem aż trzy artykuły rozpoczyna tekst o znanym piosenkarzu - Bruno Marsie. Akurat ta postać nie leży w kręgu moich muzycznych zainteresowań, jednak fanom wokalisty z pewnością spodoba się możliwość analizy jednej z jego piosenek pt. "Grenade".  


Artykuł zatytułowany "The Gift of Thrift" przeczytałam z wielkim zaciekawieniem. Temat oszczędzania pieniędzy jest mi bowiem bardzo bliski, a sposoby na zwiększenie moich oszczędności ukazane w tekście wydają się bardzo praktyczne. Trzeci artykuł "More than Shoes" to gratka dla wielbicielek butów na wysokim obcasie.

Culture

Tutaj, z pewnością zajrzą wszyscy miłośnicy Jane Austen. W tym dziale bowiem zaprezentowano wywiad z Hazel Jones, znawczynią twórczości angielskiej pisarki. Wspaniała podróż przez życie i niesłabnące popularnością książki Austen. To tekst obowiązkowy dla każdego mola książkowego!


Language

W tym dziale znajdziecie dwa artykuły. "Season of Appplications" to przedstawienie nieznanej mi dotychczas aplikacji "Vocabla", służącej do uczenia się nowych słówek. Drugi tekst pod wiele mówiącym tytułem "A Battle od Words" nawiązuje w swojej treści do tematu wolności słowa i nadużywania go przez różnego rodzaju media. 

Technology

To jedyny artykuł, który nie zwrócił mojej zbytniej uwagi. "Engineering: Bridging the Gap" ukazuje bowiem dość trudne, techniczne słownictwo. Na pewno tychże słówek się nie nauczę, to nie na moją, typowo humanistyczną głowę.

Travel

To również tylko jeden tekst, ukazujący piękne miasto Bath sprzed dwustu lat. Artykuł ten nawiązuje do wywiadu z ekspertką twórczości Jane Austen, bowiem na łamach książek tej pisarki, często możemy spotkać właśnie to urokliwe miejsce.

Conversation Matters

Dział ten zawiera jeden, ale za to bardzo praktyczny tekst pokazujący przykładową rozmowę na temat wynajęcia mieszkania. To skarbnica wiedzy na temat komunikacji między dwiema osobami, mającymi odrębne interesy. Mam nadzieję, że w przyszłych numerach, redakcja zamieści jeszcze więcej takich potrzebnych tekstów.


Leisure

Nie jestem fanką aktywności fizycznej, ale muszę przyznać, że zaciekawiła mnie modna obecnie zumba, czyli połączenie tańca i fitnesu. Poczytać oczywiście mogę, ale raczej nie zapiszę się na kurs. Jestem typem leniwca! Może jednak kogoś z Was skusi ten artykuł.Najnowszy numer magazynu English Matters przeczytałam z zaciekawieniem. Po raz kolejny bowiem rozszerzyłam swoje horyzonty myślowe. Zachęcam Was oczywiście do zajrzenia do tego numeru.


Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję Wydawnictwu Colorful Media


24 komentarze:

 1. O, szkoda że nie mam tego numeru, wydaje się faktycznie taki kolorowy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coraz bardziej przekonuję się do tego magazynu. Myślę, że jakbym czytała go regularniej niż teraz, miałabym mniejsze problemy z lekturą anglojęzycznych powieści :)

  www.im-bookworm.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem po lekturze tego i kolejnego numeru. Mi także podobają się artykuły umieszczone w tych czasopismach :). Zawsze po przeczytaniu pozostają w pamięci nowe słówka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i z każdym kolejnym numerem jest coraz bardziej zadowolona z English Matters :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No, proszę, człowiek całe życie się uczy. Chętnie sprawię sobie magazyn. Nie znałem go wcześniej. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten artykuł o oszczędzaniu i Jane Austen z chęcią bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest to pierwszy numer English Matters jaki kiedykolwiek kupiłam i mi również się spodobał :) Zastanawiam się nawet nad prenumeratą :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Po ten numer raczej nie sięgnę, ale mam w domu 49 i uważam, że to czasopismo na poziomie! Z chęcią poczytałabym sobie jeszcze Business English tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepiej wspominam artykuł z działu "Travel" :) Bath musi być uroczym miejscem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moja znajoma kupuję ten magazyn i bardzo sobie go chwali.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wole pomimo wszystko sięgać po polskie magazyny :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten tekst o Austen mnie najbardziej ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mi się njabardziej podobał artykuł o Jane Austen i o mieście Bath :) Moje klimaty...
  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Moim zdaniem bardzo ciekawy numer. Uwielbiam te magazyny :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Muszę się rozejrzeć za tym magazynem.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawy magazyn, niestety jeszcze nie miałam z nim do czynienia.

  OdpowiedzUsuń
 17. To chyba najlepszy numer tego magazynu jaki czytała:) chociaż wydanie specjalne dla kobiet też zapowiada się nieźle:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mnie najbardziej zaciekawiła jak zwykle część podróżnicza. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawy magazyn. W wolnym czasie na pewno się z nim zapoznam ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. O wiele bardziej od tego numeru zainteresowało mnie wydanie specjalne poświęcone modzie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo mile spędziłam czas przy lekturze tego magazynu :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger