Fantastyka jest kobietą
Matt Mayevsky powraca do swoich czytelników z nową książką - zbiorem opowiadań pt. "Fantastyka jest kobietą".


Tytuł zbioru: Fantastyka jest Kobietą
Autor: Matt Mayevsky
Gatunki: SF, dramat, thriller, horror
Słowa kluczowe: fantastyka, kobieta, kryminał, thriller, żona, zdrada, miłość, nienawiść, zbrodnia, zazdrość, android, robot, humanoid, winda kosmiczna, telepatia, zombie, dron, autor, kochanek, zemsta, morderstwo, detektyw, ucieczka, mistyfikacja, suspens, zagadka, tajemnica, eksperyment, siostra, rywalizacja, przebaczenie, pożądanie, gravilot, algi, plac budowy, inspektor BHP, krew, usta, samobójstwo, kariera, 
Grupa docelowa: nie tylko dla kobietRosnący w siłę i znaczenie feminizm zapowiadał wiek XXI jako erą kobiet. Symptomów tej prognozy, jak na lekarstwo, ale nie ma co się pocieszać panowie. To dopiero początek wieku i wszystko może jeszcze się zdarzyć. Jako futurysta już teraz prezentuję kilka możliwych scenariuszy ze świata brandowanego wysokim obcasem. Potraktujmy to jak lekcję historii przyszłości z przymrużeniem oka. 

“Fantastyka jest kobietą” to zbiór opowiadań o kobietach nie tylko dla kobiet. Na poszczególnych stronach tekstu znajdziesz tu droga czytelniczko i niemniej drogi czytelniku historie, które mogą cię zadziwić, przestraszyć, rozśmieszyć. I chociaż nie zawsze głównym bohaterem jest tu kobieta, to za każdym razem odgrywa ona najistotniejszą rolę w opowieści. Tak jak w realnym życiu. Zapraszam cię w podróż przez siedem opowiadań na długiej osi czasu. W podróż inspirowaną światami niekoniecznie prawdopodobnymi, aczkolwiek zawsze możliwymi.

Zbiór zawiera siedem opowiadań z gatunku fantastyki poszerzonej w poszczególnych historiach o elementy thrillera, horroru, romansu, suspensu, sensacji. 

W zbiorze znajdują się następujące opowiadania:
 • Trajektoria Zemsty
 • Biuro ds Zaginionych Mężów
 • Człowiek z transparentną głową
 • Moja żona jest androidem
 • Drony miłości
 • Usta krwią splamione
 • Czy wybaczysz mi?

Trajektoria zemsty
Autor kryminałów topi swoje frustracje w niezbyt ambitnej pracy. Brak sukcesów, nieudane małżeństwo, całą gorycz życia odzwierciedla w wymyślanych scenariuszach książkowych zbrodni. Do czasu, kiedy nieoczekiwanie pojawia się okazja do zmiany i … słodkiej zemsty na znienawidzonych konkurentach. Jednak trajektoria Vendetty ulega znaczącej modyfikacji na skutek ingerencji kochającej żony.

Biuro ds Zaginionych Mężów
Po intensywnych miesiącach pracy, detektyw Eve Hopkins wyjeżdża z Londynu do sennego Denver Village. Tymczasem upragniony urlop w wiejskiej scenerii zostaje zakłócony serią tajemniczych zniknięć żonatych mężczyzn. Początkowo niechętna angażowaniu się w śledztwo, Eve sama postanawia rozwikłać zagadkę. 

Człowiek z transparentną głową
Czy przekleństwo może okazać się błogosławieństwem? Życie Davida Dowdy to koszmar na jawie. Z odległości dwóch metrów każdy może odczytać jego myśli. Ucieczką jest izolacja i samotność. Z czasem odnajduje się w świecie odgrodzonym solidnym murem, zajmując się zdalnym dziennikarstwem interwencyjnym. Praca staje się protezą realnej rzeczywistości do czasu kiedy poznaje …


Moja żona jest androidem
Rutynowe zachowania żony wywołują w Davidzie Hall podejrzenia o jej nieludzką naturę. Kolejne fakty potwierdzają jego przypuszczenia. Pojawia się strach, a w konsekwencji coraz bardziej bolesne uczucie obcości. Konfrontacja wydaje się nieunikniona. Teraz David będzie musiał zmierzyć się z prawdą, która … może go przerosnąć.


Drony miłości
Początkowo, po ogłoszeniu niepodległości, Wenecja przeżywa okres prosperity. Niezależność ma jednak swoją ukrytą cenę, tak jak Miasto Masek ma wiele twarzy. Jedną z tych twarzy poznaje Kisanet, która przyjechała na pogrzeb swojej dawno nie widzianej siostry. Hotelarz, młody adorator, czy operator dronów miłości? Kto był przyjacielem, a kto wrogiem pięknej Eden? Poszukując odpowiedzi na pytanie o przyczynę jej śmierci, Kisanet odkrywa więcej niż chciała …

Usta krwią splamione
Irina Kolesnikowa jest przykładem sumiennej, oddanej pracy profesjonalistki. Na placu budowy, zniszczonego na skutek zamachu terrorystycznego teatru Bolszoj ma rozwiązać problem fatalnych warunków BHP. Niestety, zdarza się przykry wypadek śmiertelny. Irina chce zatuszować sprawę, natomiast kierownik budowy Farid Efremow wpada w rozpacz. Na drugi dzień okazuje się, że denat ożywa. To tylko początek serii nieszczęśliwych wypadków, których efektem jest coraz większa liczba ‘nieumarłych’. Z powodu braku personelu Irina i Farid Efremow postanawiają zaangażować zombiaków do pracy. W tle tych wydarzeń, Irina przeżywa osobisty kryzys w związku z Jurijem. I kiedy wydaje się jej, że gorzej być nie może, wpada na szalony pomysł …

Czy wybaczysz mi?
Kosmiczna Ziemia Obiecana okazała się miejscem wielu kurtyn, za którymi Li Mei odkrywała prawdę o eks- i obecnym mężu. Pierwszy, De Shao, dyrektor windy kosmicznej numer 29 zostaje oskarżony o korupcję, a w następstwie kaskady problemów zostaje deportowany do protektoratu Afryki. Drugi, uprzywilejowany Cong Lo okazuje się innym człowiekiem, ukrywającym dotkliwą prawdę o pozostawionych na Ziemi wspomnieniach. Zmuszona nowymi okolicznościami, musi na nowo podjąć decyzję i odnaleźć właściwy azymut swojej miłości. Czeka ją podróż przez setki tysięcy kilometrów. Podróż, w której pragnie odzyskać część siebie …O autorze:
Matt Mayevsky, analityk prognoz strategicznych, ekonomista, autor, szczególnie zaangażowany w dziedzinę prognostyki strategicznej na poziomie micro (architektura przedsiębiorstwa) oraz macro (rekonstrukcja rynku, transformacja systemowa). Celem jego badań jest odkrywanie wzorców formujących zmianę, a także diagnoza znaczenia i siły wpływów prawdopodobnych zdarzeń w analizach scenariuszowych. W swoich pracach zajmuje się także identyfikacją wielowymiarowych skutków wywołanych przez planowane, strategiczne decyzje w wymiarze 4P (plausible, probable, preferable, possible).

Autor książek non fiction, m.in. "Cyfrowej przestrzeni biznesowej” (Wydawnictwo Naukowe PWN SA), "Ekonomii Chmur" (Chiron Academic Press – Sweden) oraz "Inżynierii Prognostyki Strategicznej" [planowane wydanie, trzeci kwartał 2014 r.]. Ponadto, jako pisarz SF opublikował m.in. dystopię “Homoseksokracja”, cyber romans „Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety” (Bellona S.A.) oraz lekką powieść typu urban fantasy: "Animal eFiction”. W przygotowaniu powieść “Posthuman Paradise”.

Więcej informacji na stronie: www.mattmayevsky.com


Ja już czekam na swój egzemplarz zbioru. Muszę przyznać, że jestem go bardzo, bardzo ciekawa, gdyż poprzednia książka autora pt. "Homoseksokracja" zapadła mi głęboko w pamięć.

Mam również wspaniałą wiadomość dla czytelników zaciekawionych zbiorem. Jako partner promocyjny autora, otrzymałam możliwość rozdania Wam dwudziestu kodów umożliwiających pobranie ze strony pisarza dwóch opowiadań ze zbioru, do wyboru: "Człowiek z transparentną głową" lub "Moja żona jest androidem" (po 10 na każde opowiadanie). Utwory dostępne są w językach: polskim, angielskim, włoskim i rosyjskim. 

Wpisujecie więc w komentarzach chęć otrzymania kodu wraz z adresem e-mail. Kto pierwszy, ten lepszy!

29 komentarzy:

 1. Jestem zainteresowana! :)
  elyria666@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Po tych słowach kluczowych, pierwsze pomyślałam, że to jakaś naprawdę zakręcona powieść. Fakt, że to zbiorek opowiadań, dużo wyjaśnia... // Chyba książka zupełnie nie w moim stylu...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem pewna, czy to moje gusta, więc wolę nie ryzykować, bo na razie nie jestem przekonana :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie opowiadania, a te mnie bardzo zaciekawiły, chętnie przeczytałabym "Człowiek z transparentną głową"
  riana@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Z wielką ochotą bym się zapoznała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kojarzę autora, mnie książka nie ciekawi, ale czekam na Twoją recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi to wszystko dziwnie zachęcająco, ale nie wiem czy na tyle, bym odważyła się po to sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Opowiadania to nie moja bajka, ale tytuł "Fantastyka jest kobietą" od razu mnie zainteresował :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe, ciekawe. Zobaczymy, jakie autor ma spojrzenie na płeć piękną (bez ubliżania drugiej - także pięknej). Poproszę o kod na adres bukalskibej@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka może być ciekawa.
  Zgłaszam się po kod :)
  spod.poduszki@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie przepadam za zbiorami opowiadań wszelakich, więc raczej nie sięgnę, pomimo, że okładka wpadła mi w oko ;).

  OdpowiedzUsuń
 12. To nie moje rewiry czytelniczy, że tak się określę, jednakże jestem pełna podziwu dla pomysłu na promocję autora. Świetna sprawa! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Moja żona jest androidem" brzmi świetnie. Chciałabym poznać to opowiadanie, mail:
  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ostatnio z każdej strony bombarduje mnie fantastyka :) A ja jakoś czuje już przesyt, dlatego tym razem spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 15. Tym razem opowiadania, które należą do gatunku po który nie sięgam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Lubię opowiadania, ale zdecydowanie wolę je w nieco dłuższej formie. Na Twoją opinię jednak z niecierpliwością będę czekać:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Pewnie na kod się już nie załapię, chociaż chętnie przeczytałabym "Moja żona jest androidem" (dosiak90@gmail.com), ale i tak zaciekawił mnie ten zbiór, więc tytuł już zanotowałam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo ciekawa okładka i tytuł. Bardzo mnie zainteresowałaś tymi opowiadaniami. Na pewno sięgnę po tę książkę!
  http://pasion-libros.blogspot.com

  Chętnie otrzymam kod!
  enka14@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 19. Kurcze, opowiadania nawet fantastyczne to nie moja bajka

  OdpowiedzUsuń
 20. Dziwne, ale nigdy wcześniej nie spotkałam się z tą autorka ;/

  OdpowiedzUsuń
 21. marrrta1999@gmail.com
  Po zbiorek pewnie nie sięgnę, bo rzadko inwestuje w opowiadania, ale chętnie przeczytałabym "Człowieka z transparentną głową" (ale to drugie też ;))

  OdpowiedzUsuń
 22. Wydaje się interesująca, nie tylko ze względu na tematykę :) Okładka także bardzo mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 23. Kilka z opisanych opowiadań zapowiada się naprawdę ciekawie. Zapamiętam sobie tę książkę, ale nie będę szukała jej na siłę.

  OdpowiedzUsuń
 24. Chyba się już spóźniłam, ale jeśli nie, to to jest mój mail: marpleous@gmail.com
  O książce słyszę pierwszy raz, ale wydaje się mi być naprawdę ciekawa i z dobrym pomysłem. :)
  Pozdrawiam, Marta :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger