Poznajcie prawdę! Nowa powieść Marty Grzebuły już dostępna!
Na stronie Wydawnictwa e-bookowo - KLIK, jest już dostępna w sprzedaży powieść Marty Grzebuły pt. "Poznać prawdę", znana dawniej jako "Westchnienie Amandy".Drogi Czytelniku, oddaję w Twoje ręce następną powieść. Poznasz tu losy przyjaciół, poznasz ich wzajemne relacje. I dowiesz się, czy  w chwili, kiedy los wystawi ich przyjaźń na ciężką próbę, wyjdą z niej zwycięsko. Znane jest stare porzekadło: "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie"…
Żyjąc już na tym świecie jakiś czas, czasem mam wrażenie, że zadeklarowani przyjaciele okazują się często najsłabszym ogniwem naszego życia, a ci, o których ma się lub miało niezbyt dobre zdanie, stają się w trudnych chwilach prawdziwą opoką wobec dramatów, smutków czy problemów…
Tak więc w mojej powieści stawiam pytanie: jak moi bohaterowie odnajdą się wobec problemów dotykających główne postacie? Opowiem tu o intrydze, zdradzie, upokorzeniu i o miłości. Czy moi bohaterowie stawią czoła problemom? Czy to, co się wydarzy w ich życiu, umocni ich przyjaźń, czy wręcz przeciwnie? Co wygra, miłość czy nienawiść? W tej powieści poznacie też i małych bohaterów, dzieci, i zobaczycie, jak one odnajdują się w tym dość mocno skomplikowanym i zawiłym świecie ludzi dorosłych. Zacznijcie czytać, a sami się o tym przekonacie. Bo nie wszystko jest zawsze oczywiste… Ani w życiu, ani w książkach.


Marta Grzebuła z d. Łukomska Pseudonim Jarzębina ur. 22 listopada 1960 roku we Wrocławiu. Tu ukończyła Szkołę Podstawową i Studium Medyczne. Pozostaje pod wpływem poezji J. Słowackiego, A. Mickiewicza czy  A. Asnyka. Pisze od 13 roku życia, w jej zbiorach jest  400 wierszy. Debiutowała w 2010 r. tomikiem poezji: „W cieniu Jarzębiny” (Black Unicorn). Następny to: „Owoce Jarzębiny” (Radwan). Wydane powieści to: „Pomarańczowe ogrody”, „To, co mogło się zdarzyć” (Radwan), „Epizod na dwa serca”, „Kobieta  z okna”, „Dzień, który nie miał jutra” (Warszawska Firma Wydawnicza sc J. Majedcki i J. Wernik) oraz „Zapomnę imię twoje” i „Dotykając Nieba” (Wydawnictwo „ASTRUM”). Autorka tekstu do piosenki zespołu „Wilczyca” (połączone dwa wiersze „Wilk wilkowi” i „W galopie”), do której muzykę skomponował Tomasz Derach. Autorka w swoich powieściach i wierszach przeprowadza Czytelnika po świecie zmagań, wyrzeczeń, prawd, miłości, zdrad, śmierci w taki sposób, by ten, zagłębiając się w kolejne strony, odczuwał nie tylko wzruszenie, sympatię do bohaterów, ale lektura budziła w nim jeden, z największych z darów, jaki posiada człowiek, empatię.
Marta Grzebuła sama mówi: „Sercem do serc, piszę”. I to jest chyba najlepsze podsumowanie jej twórczości.


Już jutro zaprezentuję Wam moją recenzję tej powieści, w powstawaniu której miałam malutki udział, za co dziękuję Pani Marcie :)

A już dzisiaj oczywiście zachęcam Was do przeczytania książki!


12 komentarzy:

 1. W takim razie czekam na recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe. Choc ja coraz bardziej skłaniam się ku temu że prawdziwych przyjaciol poznajemy nie tylko wtedy gdy jest nam zle ale gdy jest nam bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tak, bo o dziwo, przy sukcesach pewne "przyjaźnie" się rozpadają.

   Usuń
 3. „Sercem do serc, piszę”- bardzo mi się podobają te słowa:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Skorzystam z zachęty i przeczytam. Kiedyś :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładki mi się kompletnie nie podoba, ale jak wiadomo - treść ważniejsza. Czytałam jedną książkę pani Marty i miała coś w sobie. A sama autorka również jest przemiłą osobą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zobaczymy. Najpierw wolę zaznajomić się z Twoją recenzją.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na Twoją relację z lektury.

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o tej pani :)
  Może kiedyś przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiem jak zawartość książki, ale mnie odstrasza okładka.
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że nie dla mnie, ale zobaczę jeszcze, jak przeczytam Twoją recenzję :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger