Nowy kryminał retro Agnieszki Krawczyk12 maja nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukazał się nowy kryminał retro Agnieszki Krawczyk pod tytułem "Noc zimowego przesilenia".
"Noc zimowego przesilenia"
Tytuł: Noc zimowego przesilenia 
Autor: Agnieszka Krawczyk 
ISBN: 978-83-64312-23-6 
Format: 135x210, oprawa miękka, 256 stron 
Cena det.: 29,90 zł 
Premiera: 12 maja 2014 roku

Jest rok 1941, trwa okupacja niemiecka. Kraków stał się siedzibą Generalnego Gubernatorstwa, a na Wawelu powiewają hitlerowskie flagi. W tajemniczych okolicznościach znika słynny jasnowidz, Julian Orwat, mistrz w odnajdywaniu zaginionych osób i dokumentów. Jego zrozpaczona siostra prosi o pomoc detektywa Artura Załuskiego. Śledztwo zaczyna się jednak komplikować - okazuje się, że zniknięcie jasnowidza to jedynie wierzchołek góry lodowej, bo w Krakowie porywane są młode kobiety. Jakby tego było mało, na drodze detektywa staje piękna i niebezpieczna Agnes Petzoldt, niemiecka baronówna, ulubienica Hitlera, poszukująca na jego rozkaz rzadkich dzieł sztuki.

Noc zimowego przesilenia to pasjonująca opowieść, w której mieszają się wątki sensacyjne i kryminalne. Gra wywiadów, tajne stowarzyszenia okultystyczne, miłość, zdrada i śmierć - a to wszystko w scenerii Krakowa czasów drugiej wojny światowej.

O tej książce pisze Marta Guzowska, autorka m.in. powieści Ofiara Polikseny, Głowa Niobe:
Wojna. Przepowiednia. Mężczyzna, który nie zna strachu. Kobieta, która nie uznaje granic. Thriller Agnieszki Krawczyk to mieszanka wybuchowa! 


Krawczyk Agnieszka

Agnieszka Krawczyk - absolwentka filologii polskiej UJ, mieszka w Krakowie. Autorka pięciu powieści: Napisz na priv (2009), Magiczne miejsce (2010), Morderstwo niedoskonałe (2011), Dziewczyna z aniołem (2012), Noc zimowego przesilenia (2014). Współautorka trzech tomów opowiadań kryminalnych: Zatrute pióra (2012), Mordercze miasta (2012), i Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście (2013). Laureatka konkursów literackich. Jak na prawdziwą miłośniczkę kryminałów przystało, posiada pokaźny zbiór sensacyjnych i jednocześnie śmiesznych artykulów z gazet oraz humorystycznych nekrologów. Jedna z założycielek grupy pisarskiej Zbrodnicze Siostrzyczki.

www.agnieszkakrawczyk.pl
Ja oczywiście się skusiłam. A Wy? Lubicie kryminały retro?

21 komentarzy:

 1. Nie lubię kryminałów retro, więc tym razem podziękuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno powiedzieć czy lubię kryminały retro, bo niewiele ich przeczytałam, poza tym wolę thrillery i powieści sensacyjne, ale kto wie czy "Noc zimowego przesilenia" nie trafi do mnie na półę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytam i to pomimo tego, że nie przepadam za kryminałami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kryminały lubię, ale chyba nie w typie retro..

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie oczywiście lektura obowiązkowa, więc mam nadzieję, że uda mi się ją gdzieś upolować.

  OdpowiedzUsuń
 6. lubię kryminały, ale niekoniecznie te retro

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że mogę dać mu szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Własnie czytam kryminał retro "Zbrodnia w błękicie" Jest to moje pierwsze spotkanie z tego typu książką i jestem nią oczarowana. Mam nadzieję, że i tę kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię kryminały, jakiś czas temu czytałam kryminał retro, podobał mi się więc zapewne na "Noc zimowego przesilenia" się kiedyś skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam kryminały utrzymane w klimacie retro, dlatego ta książka to takie małe cudeńko, które chciałabym posiadać u siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam tej autorki "Morderstwo niedoskonałe" i podobało mi się, więc i może po tę książkę sięgnę?

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam dwie książki tej autorki, więc chętnie poznałabym pozostałe;)

  OdpowiedzUsuń
 13. O ja! Ale świetna fabuła, wojna, Kraków... Super. Szkoda tylko, że nie mogę sobie na nią teraz pozwolić, ale na pewno kiedyś przeczytam tę książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie czytam kryminałów, a o retro nawet nie słyszałam ;) Być może kiedyś się to zmieni, może pod wpływem Twoim bądź naszych blogowych chłopaków ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Chociaż kryminały retro nie należą do moich ulubionych, to czasami bardzo mnie zaskakują, więc chętnie spróbuję. Zapowiada się ciekawie, no i kocham Kraków:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakoś tak nie doceniam polskich autorów kryminałów. A to chyba błąd. Widać, że są dobrzy. Może nawet coraz lepsi.

  OdpowiedzUsuń
 17. Kryminał zawsze dobry jest ;D Czas się rozejrzeć za tą pozycją :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie czytałam żadnego, więc trudno mi stwierdzić, czy lubię.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jeśli kryminał to tylko retro ;) A tak na serio, to wolę kryminały historyczne, dlatego po tą książkę z chęcią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 20. Z chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie czytałam jeszcze nic tej autorki, ale słyszałam o niej wiele dobrego, mam nadzieję że w końcu coś uda mi się przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger