Moda na czytanieChciałabym was poinformować o ciekawej inicjatywie.


MODA NA CZYTANIE u BRACI JABŁKOWSKICH
Jak zapewne Państwo wiecie, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy w Warszawie wrócił w ręce rodziny Jabłkowskich, dlatego przestała istnieć mieszcząca się w nim ostatnio największa warszawska księgarnia. Spółka Akcyjna Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy prowadzi prace mające na celu otwarcie przy ulicy Brackiej 25 nowej księgarni, nie uda się to jednak w tym roku.

Wielu mieszkańców Warszawy przyzwyczaiło się już do obcowania z książką w tym miejscu, dlatego aby umożliwić im zakup ciekawych wydawnictw, także w nadchodzącym sezonie przedświątecznym, podjęliśmy się zorganizowania i przeprowadzenia w okresie od 15 listopada do 24 grudnia imprezy Moda na Czytanie u Braci Jabłkowskich. Przez cały ten okres, codziennie, w godzinach 9.00 – 21.00 przy ul. Brackiej 25 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, będzie działał kiermasz książek.
Naszym klientom oferujemy duży wybór ciekawych tytułów, które mogą stać się znakomitymi prezentami. Nie ma znaczenia czy ukazały się tydzień, czy trzy lata temu. Chcemy poszerzać dostępną ofertę, dlatego ważne są dla nas dobre książki, również te, które z różnych przyczyn nie trafiły do sprzedaży w dużych sieciach.

Moda na czytanie u Braci Jabłkowskich, to nie tylko kiermasz. W weekendy zaprosiliśmy autorów, którzy będą podpisywać swoje książki. Warszawiacy spotkają u nas między innymi Jarosława Grzędowicza, Wacława Holewińskiego, Martę Ignerską, Jana Jabłkowskiego, Stanisława Janickiego, Maję Lidię Kossakowską, Cezarego Łazarewicza, Krzysztofa Łoszewskiego, Mikołaja Łozińskiego, Tomasza Raczka, Tomasza Sekielskiego, Marcina Szczygielskiego i Michała Śledzińskiego.
W sobotnie i niedzielne poranki zapraszamy dzieci w wieku powyżej pięciu lat, na czytanie książek, warsztaty plastyczne, które poprowadzi twórca komiksów Piotr Nowacki oraz na spotkanie z Witoldem Vargasem, który pokaże jak rysować istoty opisane w książce Bestiariusz słowiański.
Kupując książeczki dla dzieci, wydane przez Polską Akcję Humanitarną, klienci wesprą działania Fundacji w zakresie edukacji globalnej w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Polski.
 
Wierzymy, że nasza praca, także autorów, wydawców i dziennikarzy, przyczyni się do stworzenia mody na czytanie, a książki kupione na kiermaszu przyniosą wiele radości na Święta i długo, długo później. 
Kalendarz imprez

30 listopada, sobota
11.00-13.00
Warsztat plastyczny dla dzieci* poprowadzi Piotr Nowacki, autor rysunków do serii komiksów Detektyw Miś Zbyś na tropie wydawanych przez Kulturę Gniewu.
14.00
Wacław Holewiński, którego książka Opowiem ci o wolności otrzymała tegoroczną Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza, podpisuje swoje publikacje.

1 grudnia, niedziela
14.00 Rozmowa Cezarego Łazarewicza, autora książki Sześć pięter luksusu, z Janem Jabłkowskim o historii Domu Towarowego Braci Jabłkowskich.

7 grudnia, sobota
14.00 Michał Śledziński podpisuje swoje komiksy wydane przez Kulturę Gniewu.

8 grudnia, niedziela
11.00-13.00
Spotkanie z Aleksandrą Szkodą i Radkiem Żabińskim, autorami książek dla dzieci wydawanych przez Polską Akcję Humanitarną.
14.00
Krzysztof Łoszewski będzie podpisywał książki Smart casual. Męski styl oraz Dress code. Tajemnice męskiej elegancji, opublikowane przez wydawnictwo Bosz.

9 grudnia, poniedziałek
19.00 Marcin Szczygielski będzie podpisywał książki wydane nakładem Instytutu Wydawniczego Latarnik, między innymi: Filipinki – to My!, Poczet królowych polskich, Pl-Boy do kwadratu, Omega.

11 grudnia, środa
18.00 Tomasz Sekielski podpisuje swoje książki Sejf i Obraz kontrolny, opublikowane przez Dom Wydawniczy Rebis

14 grudnia, sobota
11.00-13.00
Spotkanie dla dzieci* z Martą Ignerską i Mikołajem Łozińskim, autorami Prawdziwej bajki, którzy opowiedzą jak powstały ilustracje do ich książki i jak autor tekstu współpracował z autorką ilustracji.
14.00
Tomasz Raczek podpisuje swoje książki wydane nakładem Instytutu Wydawniczego Latarnik.

15 grudnia, niedziela
14.00
Maja Lidia Kossakowska i Jarosław Grzędowicz będą podpisywać swoje książki wydane przez Fabrykę Słów.

22 grudnia, niedziela
Witold Vargas, autor ilustracji w Bestiariuszu słowiańskim oraz współautor tekstu i ilustracji
do książki Duchy polskich miast i zamków zaprasza:
12:00 AD/HD – występ zespołu bębniarzy , a po nim warsztat plastyczny dla dzieci*
Jak narysować potwora?
14.00 Podpisywanie książek.
14.30 Multimedialny wykład o duchach, strzygach i innych stworach.

17.00
Rozmowa ze Stanisławem Janickim o książce Odeon. Felietony filmowe opublikowanej przez wydawnictwo Bosz.

*na poranne imprezy zapraszamy dzieci w wieku powyżej 5 lat.
 Zachęcam wszystkich mieszkańców Warszawy i nie tylko :)


26 komentarzy:

 1. Szkoda, że mieszkam na południu kraju :P gdyby było bliżej...

  OdpowiedzUsuń
 2. Śledziłam Trafficową aferę, szkoda mi tego miejsca. Wspominam wciąż wspaniałe spotkania autorskie (np. z moim ulubionym Edgarem Keretem), lubiłam siadać z książką między półkami. To miejsce cudownie łączyło przyjemną architekturę z elegancką księgarnią. Zobaczę jak przekształcą kamienicę nowi najemcy. Czekam z niecierpliwością, by wrócić pod ten lubiany adres.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ahh, gdybym tylko mieszkała w stolicy... na pewno nie odpuściłabym sobie

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna akcja, gdybym mieszkała w w Warszawie, pojawiłabym się na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 5. Żałuję, że przeprowadziłam się w okolice Szczecina, a nie Warszawy. U mnie się nic nie dzieje... Tylko ciągle Kraków, Warszawa. Nawet Wasza Łódź ma swoje imprezy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Poszłabym, gdyby nie to, że jestem Krakowianką;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudownie! Szkoda, że nie ma czegoś takiego u mnie w Koszalinie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że nie ma już Traffic Clubu, panował w nim zupełnie inny klimat niż w Empiku czy Matrasie.
  Na pewno wybiorę się na kiermasz, dzięki za informację :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się, że inicjatywy czytelnicze trzeba promować. Także umieściłam u siebie informację, niestety jestem z południa, więc za daleko.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny pomysł, szkoda, że do Warszawy mam daleko:(

  OdpowiedzUsuń
 11. uwielbiam takie inicjatywy, ale do Warszawy to mam 500 km, więc niestety nie pojadę;(

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdyby nie to, że to tak daleko.........
  Inicjatywa bardzo fajna.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jaka szkoda, że nie mieszkam w Warszawie! Świetna inicjatywa, mam nadzieję, że jak najwięcej osób weźmie w niej udział :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetna inicjatywa.:)
  Szkoda tylko, że nie będę mogła się wybrać na tę imprezę.... Odległość jednak robi swoje.

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetna impreza. Aż szkoda, że moje studia w Warszawie się już zakończyły, bo bym była pierwsza do wejścia.

  Awiolu, dziękuje za słowa otuchy. NO ja mam jakiegoś pecha do kotów. Mieszkam na wsi 4 lata i odeszło mi już 7 kotów. Mieszkam przy ruchliwej ulicy. Jednego mi moja wredna teściowa otruła. Pusia nr. 1 padła wycieńczana przez koty sąsiadów, które ja napastowały Jednego nam pies naszarpał i trzeba było uśpić. Te dwa padły w wyniku choroby. Przypuszczam,że przygarnięty Bąbel był nosicielem , bo miał koci katar. Leki nie pomagały. Pusia nr 2 zmarła nagle bez oznak jakiekolwiek choroby. Rudi i Puszek na szczęście już jedzą i piją .Jestem dobrej myśli, bo już mi się bajki dla moich dzieci kończą. NIe ma serca im powiedzieć , że ulubieńcy odeszli na zawsze. Jak nadarzy się okazja, zaraz jakiegoś kociaka uratuje . Bo teraz banda jest jakaś smutna i niepełna. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Szkoda, że mam tak daleko...

  OdpowiedzUsuń
 17. Wspaniały pomysł, ale daleko :(
  Może Wrocław wymyśli coś podobnego, wtedy będę w dwuszeregu jako pierwsza! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetna akcja, może rynek literacki się w końcu przez to rozkręci. Niestety mi z Wrocławia nie po drodze :(

  OdpowiedzUsuń
 19. Jestem z Krakowa, więc niestety... ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Super inicjatywa, tylko wszystko poza zasięgiem póki co :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger