English Matters nr 43


Długo wyczekiwany kolejny numer dwumiesięcznika English Matters (listopad/grudzień 2013) jest już dostępny dla wszystkich uczących się języka angielskiego. Zapraszam was w anglojęzyczną podróż poprzez 43 strony ciekawych artykułów. 
Najnowszy numer magazynu to czternaście artykułów zawartych w sześciu działach. Oto i one:


 This & That

Znajdziecie w nim trzy krótkie artykuły dotyczące nieprzeciętnych osób. Trzej mężczyźni, obdarzeni fenomenalną pamięcią, intelektem i zdolnościami lingwistycznymi. Na dwóch stronach zauważycie również wyróżnione na zielono "Weird Words" czyli dziwne słówka.
W tym dziale redakcja zaskoczy was niezwykle interesującym artykułem, przeznaczonym w szczególności dla fanów powieści „Wielki Gatsby” Francisa Scotta Fitzgeralda. Artykuł "The Man Behind the Gatsby" ukazuje postać autora tej ponadczasowej powieści. Oprócz tego polecić również mogę artykuł "What’s ‘Appening’?" dotyczący najnowszych nowinek technologicznych w zakresie aplikacji na urządzenia mobilne.


Dział "Culture" to cztery teksty. W artykule "Lady Liberty" dowiecie się wielu ciekawostek dotyczących symbolu Stanów Zjednoczonych. Do tego bardzo udanym pomysłem było rozłożenie na części utworu "Save your kisses for me". Fani Eurowizji również znajdą coś dla siebie w artykule "Eurovision in the Spotlight".To wyłącznie jeden artykuł, dotyczący zbliżającego się wielkimi krokami Święta Zmarłych. "The Halloween Destinations" ukazuje bowiem różnorakie sposoby świętowania tego dnia. Czy wiedzieliście, że w Nowym Orleanie możecie przybyć na bal wampirów, a do Tokio na paradę? Jeśli nie, to tych i wiele innych ciekawostek dostarczy wam tekst Urszuli Gruszeckiej. To z pewnością artykuł na czasie.
  
 Language


Posługujecie się idiomami? W artykule "Idiomatic Spice of Life" dowiecie się jak powstały niektóre ze znanych idiomów.
 


W tym dziale macie szansę dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat Nika Wallenda, człowieka, który przeszedł po linie zawieszonej nad słynnym wodospadem Niagara, jak również nad Wielkim Kanionem. Człowieka nazywanego "Królem wysoko zawieszonej linii".Ale to nie koniec przyjemności bowiem...


Najnowszy numer zawiera również bardzo praktyczny dodatek w postaci krótkiego poradnika w pigułce na temat pisania e-maili - "Writing Emails". 

Dla wszystkich czytelników dobrze posługujących się językiem angielskim, redakcja przygotowała również konkurs na najciekawszą recenzję dowolnej książki napisaną w języku angielskim. Na stronie piątej magazynu możecie się dowiedzieć więcej szczegółów na ten temat.

Najnowszy numer magazynu English Matters pochłonęłam od przysłowiowej "deski do deski". Polecam wszystkim chcącym połączyć pożyteczną naukę z relaksem.Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję wydawnictwu Colorful Media

16 komentarzy:

 1. Zakupiłam poprzedni numer i przyznaję, że magazyn jest rewelacyjny:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm, coraz ciekawsza jestem tych magazynów...

  OdpowiedzUsuń
 3. Eh... patrzyłam. Tani nie jest. Ale dobrze, że teksty są też w formacje mp3 na stronie wydawcy. Ja raczej potrzebuję materiałów z wymową amerykańską, a nie brytyjską. Poza zajęciami w szkole z amerykańską wersją języka angielskiego, zaglądam na YouTube. Ale poczytać i poszerzyć słownictwo byłoby dobrze. Gdyby były nagrania także z amerykańską wersją językową, kupiłabym natychmiast.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tego nr nie mam, więc muszę się zaopatrzyć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, super, super, uwielbiam "English.." Okładka świetna, treść wyśmienita.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne czasopismo! Kupiłam kilka numerów, kilka dostałam i jestem w 100% z nich zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja z angielskiego jestem kompletną porażką, bo przez całą moją edukację żyłam na naukach niemieckiego i zostałam totalnie pozbawiona angielskiego. Teraz doszkalam się sama więc te egzemplarze bardzo mi się przydadzą ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Języki obce było w szkole moją zmorą i zostało tak do dziś. Jedynie rosyjski utkwił w pamięci na tyle dobrze, by posługiwać się nimi jako tako.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie dla mnie te magazyny - nie jestem za dobra, jeśli chodzi o język angielski.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten dodatek by mi się przydał. :)

  Everyday Book

  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę polecić mężowi, on częściej niż ja używa angielskiego. Każdy sposób na poszerzenie słownictwa jest jak najbardziej ok:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam ten język i słyszałam, że magazyn jest świetny, ale cena też nie mała:/

  OdpowiedzUsuń
 13. Tylko 9,50, więc nie jest to wielki wydatek :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem ciekawa sekcji z idiomami :) Mnie bardziej zainteresowały numery dodatkowe - z kuchnią, muzyką itp. Nie mogę się doczekać kiedy magazyny przyjdą ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nowy numer zapowiada się bardzo ciekawie, jutro zakupię :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger