English Matters nr 42Całkiem niedawno (KLIK) zachęcałam was do przyjemnej nauki języków obcych w postaci magazynów językowych wydawnictwa Colorful Media. Dzisiaj chciałam wam szerzej przedstawić najnowszy numer magazynu English Matters, obejmujący okres wrzesień/październik 2013.

Najnowszy numer zdobi okładka z Jennifer Lawrence, aktorką znaną wam z roli w filmie "Igrzyska śmierci". Zobaczcie co czeka na was w poszczególnych działach magazynu:


aktualne informacje, ciekawostki, bieżące tematy 

Tutaj znajdziecie cztery krótkie artykuły - ciekawostki dotyczące: akronimów angielskich znanych słów, poznacie Petera Porkera, dowiecie się ciekawych rzeczy na temat kobiety ze znanych posągów w Nowym Jorku, oraz poznacie co oznacza słowo "Left-handed Marriage".

Ciekawe, krótkie artykuły. Do każdego tekstu przypisany jest słowniczek z trudniejszymi słowami, przetłumaczonymi na język polski.znane osobistości, tematyka społecznaTen dział zawiera trzy, obszerne artykuły. Pierwszy artykuł dotyczy Jaspera Conrana, brytyjskiego projektanta mody. Gdyby nie magazyn, nie wiedziałabym o istnieniu takiej osoby. Drugi artykuł to gratka dla wielbicieli rowerów. Znajdziecie w nim objaśnienia słówek, składających się na budowę roweru, oraz wywiad z członkami organizacji Warmshowers. 

Najciekawszym artykułem w tym dziale jest tekst dotyczący chirurgi plastycznej. To kopalnia nowych, nie znanych nam słówek z tej dziedziny.kultura i tradycja państw anglojęzycznych i nie tylko

To jeden z najbardziej intrygujących działów w całym magazynie. Najnowszy numer zawiera aż cztery artykuły. Znajdziecie w nim zajmujący temat przemysłu rozrywkowego nawiązującego do twórczości takich gwiazd jak Beyonce czy Britney Spears. Dowiecie się coś niecoś na temat angielskiego, specyficznego humoru, poznacie teatr cieni oraz coś dla miłośników "Igrzysk śmierci" - znajdziecie artykuł nawiązujący do tego filmu.

Teksty zamieszczone w tym dziale napisane są przystępnym językiem. Do tego tłumaczenia angielskich słówek pod każdym z artykułów, ułatwiają zrozumienie co trudniejszych zdań.ciekawe miejsca na świecie 

Redakcja magazynu "English Matters" przygotowała również materiały dla miłośników podróży. Dział ten zawiera jeden, obszerny artykuł dotyczący Kuby. Państwo zupełnych skrajności, niezwykłe i klimatyczne miejsce. Artykuł opatrzony jest kilkoma zdjęciami i oczywiście tłumaczeniem najtrudniejszych słówek.


rozrywka, hobby, pomysły na spędzenie wolnego czasu

W dziale "Leisure" znajdziecie dwa artykuły. Pierwszy, skierowany w głównej mierze do moli książkowych, dotyczący książki Roberta T. Kiyosaki pt. "Rich dad por dad". Warto przeczytać ten tekst, jest niezwykle ciekawy. Drugi artykuł opisuje nietypowy sport - wyścigi zwierząt takich jak króliki czy walki kogutów. To świetna ciekawostka.

Ostatni z artykułów w dziale "Sport", nawiązuje do sportu. Jednakże nie jest to zwykłe ujęcie ćwiczeń fizycznych. Artykuł ten opisuje ujęcie sportu w malarstwie. Przyznam się szczerze, że o czymś takim jeszcze nie czytałam. Zachęcam.
Z pewnością dla każdego czytelnika posługującego się językiem angielskim w stopniu średnio zaawansowanym, lektura powyższych artykułów, nie będzie sprawiać trudności. Ciekawa tematyka, przystępny język, słowniczek trudniejszych wyrazów, pliki mp3 do pobrania, oraz dobry papier i piękne zdjęcia to niezaprzeczalne atuty tego magazynu.

Magazyn "English Matters" od tej chwili stanowi dla mnie świetna alternatywę do nauki i powtarzania słówek z języka angielskiego. Zachęcam do zajrzenia na stronę wydawnictwa KLIK oraz na stronę na facebooku KLIK. Dacie się skusić?
Za możliwość przeczytania najnowszego numeru magazynu "English Matters" dziękuję wydawnictwu Colorful Media


19 komentarzy:

 1. Dzisiaj właśnie zakupiłam ten magazyn jestem bardzo ciekawa artykułu o "Igrzyskach śmierci" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najpierw muszę uporać się z zaległymi tytułami, ale później pewnie sięgnę i po ten.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupiłam już kilka dni temu, przyciągnęła mnie do tej gazety właśnie Jennifer na okładce, wcześniej przyznam szczerze nie miałam z nią do czynienia. Jeszcze nie miałam czasu czytać, ale niedługo zamierzam się do tej gazetki przymierzyć. Może jak mi się spodoba będę kupowała częściej...

  OdpowiedzUsuń
 4. Z ciekawości przejrzę ten magazyn, zobaczę jak sobie poradzę z jego czytaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziwiam cię, że tak swobodnie potrafisz czytać w języku obcym. Dla mnie to niestety zbyt trudna sztuka ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. I oby więcej było takich gazet, gdzie człowiek może nie tylko zaspokoić ciekawość, lecz również nauczyć się kilku nowych słówek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię ten magazyn, choć w chwili obecnej u mnie na tapecie jest "Business English" tego samego wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W najbliższym czasie też umieszczę recenzję tego czasopisma, bo jest świetne po prostu, może w końcu poprawię swój angielski :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Również posiadam w domu tę gazetę. Nie wiem, czy to dokładnie ten numer. Uważam, że jest to świetne dla osób, które chcą się rozwijać w tym języku. Tym bardziej, że artykuły są "świeże".

  Ps. Zmieniłam adres bloga na: www.czytanie-najlepsza-nauka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Jej, żebym jeszcze umiała się do tego zmobilizować i znaleźć czas na taką naukę. Bo pomysł jest naprawdę świetny. Fajnie, że pokazałaś jak taki magazyn prezentuje się w środku.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zachęciłaś mnie, to może być przydatne :-) Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 12. Od niedawna jestem fanką tego magazynu, więc na pewno najnowszy numer też przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Też mam ten numer i jest świetny tak, jak i pozostałe :)

  OdpowiedzUsuń
 14. W tym tygodniu zakupie, bo ostatnio głośno o tych magazynach w sferze blogowej. Pozdrawiam ):

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam English Matters, chcę go!:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Miałam propozycje współpracy z tym wydawnictwem,a le nie zgodizlam sie, poniewaz mnie by to przeroslo.

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam te magazyny i wszystkich do ich lektury serdecznie zachęcam. Warto, naprawdę warto.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger