Czerwcowe nowości w OficynceZobaczcie co Wydawnictwo Oficynka przygotowało dla was w tym miesiącu:
 

Premiera, 14 czerwca 2013 r.
Chciałem innego życia niż moi rodzice… Walczyłem…
Grażyna, Ryszard, Agata, Tadeusz, Filip, Alicja i ten najważniejszy bohater ich życia – alkohol. Od niego się wszystko zaczęło. Poznajemy bohaterów książki Anny Piecyk w ich najtrudniejszych chwilach: kiedy jako dzieci poznają oddziaływanie alkoholu na rodziców i kiedy sami ulegają przemożnej sile nałogu. Kiedy cierpią i kiedy zaczynają mieć nadzieję. Kiedy ją tracą i kiedy znów coś podnosi ich z kolan.
„Matnia” to powieść o miłości, nienawiści i dramatycznej walce o przeżycie. 
Anna Piecyk – mieszka i pracuje w Międzyzdrojach. Praca bibliotekarki i spotkania z licznymi autorami pomogły jej uwierzyć w siebie, dzięki czemu sięgnęła po pióro. Tak powstała jej pierwsza książka „Pustka”. Dziś zaprasza do lektury kolejnej powieści psychologiczno-obyczajowej, wierząc, że zawsze warto i należy pisać o sprawach trudnych i ważnych. To one stanowią o naszym człowieczeństwie.


Premiera, 21 czerwca 2013 r.

W mroźny zimowy wieczór stara kobieta staje przy drewnianym płocie i jak co dzień spogląda bystrym okiem na rodzinną wieś. Gdzieś z nieprzeniknionych ciemności nadciąga zło, jakiego jeszcze mieszkańcy Capówki nie doświadczyli. Zimny, wschodni wiatr niesie ze sobą smród siarki, w głębi lasu świecą czyjeś czujne oczy, dziecko o twarzy starca sprowadza na bagna niewinne dziewczęta, a zrodzony z ludzkiego występku Strzygoń wychodzi na krwawy żer. Tylko stara Słaboniowa zna wszelkie diabelskie sztuczki i potrafi zaradzić nie tylko na nadprzyrodzone, ale również na zwykłe, ludzkie kłopoty.
W „Starej Słaboniowej i Spiekładuchach” świat ludzi miesza się ze światem duchów rodem ze słowiańskiej mitologii i ludowych podań, ludzkie tajemnice  i fantazje materializują się nieraz pod zaskakującymi i przeraźliwymi postaciami, a mała wieś gdzieś przy wschodniej granicy z niewiadomych przyczyn wciąż jest nękana przez siły nieczyste.
Joanna Łańcucka – urodzona w Skierniewicach, wychowana w małej wsi na wschodzie Polski. Z zawodu plastyczka realizująca się głównie w malarstwie olejnym. Z lubością zajmuje się czytaniem, pisaniem oraz haftem artystycznym. Obecnie mieszka i tworzy w Krakowie.


Premiera, 28 czerwca 2013 r.


Tajemnicze zlecenie, stare antykwariaty i magia wspomnień.

Wzięty pisarz Piotr Magnus ogłasza koniec swojej kariery pisarskiej. Zmęczony wieczorną wędrówką po krakowskim Kazimierzu, wraca do hotelu, by tam dowiedzieć się, że z powodu awarii zostanie przeniesiony do nieczynnego hotelu, którego będzie pierwszym gościem. Za przenosinami kryje się tajemnica. Otóż właściciel hotelu zleca Magnusowi napisanie swojej biografii. Podjęcie się tego zadania oznacza dla pisarza samotną wędrówkę po pełnym zagadek, niedopowiedzeń i symboli świecie swego pracodawcy. Co go czeka u jej kresu?

Paweł Jaszczuk – twórca cyklu kryminałów o lwowskim dziennikarzu śledczym Jakubie Sternie, autor powieści „Sponsor”, „Honolulu” i „Testament”, a także zbioru opowiadań „Ararat”. Jest również autorem wielu sztuk scenicznych i słuchowiska.
W 2005 roku za kryminał „Foresta Umbra” otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru. Powieść „Ochronka Anioła Stróża” to jego powrót do tekstów, którym nieobce są rozważania o kondycji człowieka, zwłaszcza pisarza, i otwartość na tajemnicę twórczości.
Skusicie się na któryś tytuł? 
18 komentarzy:

 1. Mnie najbardziej zaintrygowała Słaboniowa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka Pawła Jaszczuka mnie zaciekawiła

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej zainteresowała mnie ostatnia książka,Pawła Jaszczuka.

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo lubię Oficynkę, czekam na letnią premierę Saszy Hady

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również skłaniam się przy Jaszczuku. Ogromnie bym chciała przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety dla mnie chyba nic tu nie ma. Ale mogę się mylić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tym razem żadna pozycja nie przykuła na dłużej mojej uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta ostatnia książka zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Druga pozycja najbardziej mi interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 10. "Matnia" to książka, która może przypaść mi do gustu...

  OdpowiedzUsuń
 11. "Słaboniowa" to coś zdecydowanie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Matnia" to książka którą z chęcią by przeczytała, najbardziej z tych trzech pozycji mnie zainteresowała
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Najchętniej skusiłabym się na wszystkie, bo każda z nich czymś mnie ujmuje, ale poczekam na recenzje. Wolę się nimi sugerować, bo opisy wydawnictwa nie oddają wszystkiego:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Myślę, że "Matnia" byłaby dla mnie świetna lekturą:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Słowiańska mitologia! Zaintrygowała mnie ta druga książka, nawet okładka mi się podoba. Dobrze jest czasem poprzeglądać blogi książkowe, sama mogłabym o niej nigdy nie usłyszeć. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. rumah dijual murah, harga rumah knock down kayu jati kuno mulai 20 jutaan.

  RUMAH JAWA JOGJA adalah perusahaan jual beli rumah jawa dan pemborong bangunan untuk hunian, penginapan, pendopo, rumah makan, resort, guest house, villa dan lain sebagainya. Tim ahli dan segala keperluan pembangunan yang Anda butuhkan semua ada pada kami sehingga memudahkan Anda mengontrol pembangunan hanya dengan satu pintu.


  Layanan kami meliputi :

  -Jual beli rumah limasan, rumah joglo, rumah kampung, rumah geladak, lintring, gazebo, kandang sapi / kandang kebo, gebyok dll,

  -Jasa bongkar pasang dan setting ulang segala type rumah jawa knock down,

  -Pemborong bangunan,

  - Arsitek,

  -Konsultan,

  -Desain taman,

  -Desain Interior dan Eksterior.

  -Dll.


  RUMAH JAWA JOGJA beda dengan yang lain karena kami bukan sekedar MEMBANGUN RUMAH namun kami MEMBANGUN HUNIAN yang layak, artistik, keren, aman, nyaman dan sesuai dengan kebutuhan Anda.

  Jasa yang kami tawarkan juga sangat berbeda dengan yang lainnya karena kami selalu memberikan pelayanan terbaik, tenaga kerja yang ahli dibidangnya, terlatih, profesional, loyal, jujur, berdedikasi, bertanggung jawab dan selalu mengedepankan keamanan sesuai dengan standar kontruksi di Indonesia.

  Dengan pengalaman serta kemampuan yang kami miliki dan tenaga kerja berpengalaman yang ahli dibidang arsitektur rumah jawa, membuat kami yakin bahwa kami dapat membantu mewujudkan rumah impian anda.

  Recomended links:
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan
  rumah limasan  OdpowiedzUsuń
 17. This is great, you are good, i like your post and i still waiting our next post!
  Ayam kampus ngentot setelah dibelanjain

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger