Thorsten Havener – "Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach"

"Sam jesteś odpowiedzialny za treść swoich myśli i kierunek działań woli. Jeśli zawsze będzie dla ciebie jasne, że masz jakąś alternatywę do obecnej sytuacji, nigdy nie będziesz stał w miejscu z założonymi rękoma. Jeśli chcesz iść do przodu, coś ze swoim życiem zrobić i osiągać coraz więcej, musisz wiedzieć, że do tego należy także czytanie w myślach i bycie osobą, która rozumie ludzkie zachowania."Od zawsze zastanawiałam się czy czytanie w myślach jest możliwe. Czy w przyszłości naukowcy udowodnią, iż człowiek jest w stanie wejrzeć w myśli innych ludzi? Jak się okazuje do opanowania umiejętności czytania w głowach innych ludzi nie trzeba znać żadnych magicznych sztuczek, ani mieć paranormalnych zdolności. Jest to bowiem sztuka, którą każdy z nas może uprawiać na co dzień.

Thorsten Havener to medialna osobowość, która w spektakularnych widowiskach ukazuje na żywo sztukę czytania w myślach. Havener nazywany artystą i trenerem, jest również niemieckim autorem bestsellerów, z wykształcenia tłumaczem angielskiego i francuskiego. Jako ekspert występuję w programach telewizyjnych i radiowych. Obecnie mieszka z żoną i dziećmi w Monachium.

Poradnik "Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach" podzielony jest na sześć rozdziałów. Autor udowadnia w nich, iż sztuka czytania w myślach nie jest zarezerwowana wyłącznie dla wtajemniczonego kręgu osób. Mowa tu oczywiście umownie o czytaniu ludzkich myśli, gdyż sekretem tej umiejętności jest przede wszystkim zdolność do rozpoznawania gestów mowy ciała. Książka zawiera porady dotyczące znaczenia mowy naszego ciała: oczu, ust, głowy, rąk czy stóp. Znajdziecie w niej również nawiązania do siły autosugestii czy siły słów. Autor prezentuje w swojej książce sekret czytania w myślach. Sekret, który może posiąść każdy z nas, wytrwale pracując każdego dnia.

Nie spodziewałam się, że będzie to kolejna książka, której głównym tematem jest mowa ciała. Jednakże moje rozczarowanie zostało dość szybko rozproszone ze względu na przydatne informacje, jakie autor udostępnił rzeszy czytelnikom. W swoim życiu czytałam kilka poradników dotyczących znaczenia ludzkich gestów czy mimiki twarzy i niestety zawsze wiedza w nich zawarta, gdzieś mi umykała po drodze. Nie jestem po prostu dobrym obserwatorem ludzkich zachowań, by ćwiczyć tę umiejętność. Na szczęście Havener w swoim poradniku nie przesadził z nadmiarem informacji, dzięki czemu niektóre sekrety magików zostały utrwalone na dłużej w mojej głowie.

Autor zawarł wiele ciekawostek, które mogą zainteresować czytelnika. Niech przykładem będzie fascynacja Hitlera hipnozą, telepatią czy jasnowidzeniem oraz definicja ruchu ideomotorycznego, stworzona przez Williama B. Carpentera.  Co więcej, poradnik nie jest tylko suchym zbiorem wskazówek, zawiera bowiem w swojej treści wiele ćwiczeń praktycznych, udowadniających moc psychologii we właściwym odbiorze ludzkich zachowań. Cała książka ma wspaniałą oprawę graficzną, dzięki której czytelnik nie wpada w stan znużenia.

"Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach" jest lekturą, którą poleciłabym osobom zaczynającym swoją przygodę z umiejętnością odczytywania mowy ciała. Dość lekki styl autora, pozwala na płynne przechodzenie od rozdziału do rozdziału. Nie występuję również nagromadzenie szczegółowych informacji, które trudno naraz zapamiętać. To poradnik, w mojej opinii wprowadzający w temat czytania w myślach. Po jego lekturze, mając ogóle pojęcie, możecie dalej wgłębiać się w interesujący was element mowy ciała.
A tak na marginesie szkoda, że jednak nie istnieje sekret prawdziwego czytania w myślach :)


Thorsten Havener


Za możliwość przeczytania książki dziękuję  Wydawnictwu Studio Astropsychologii

23 komentarze:

 1. Parę już podobnych książek przeczytałam. Ciekawe o czym myśli autor, gdy spogląda na nas z okładki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mnie. Jeszcze nigdy nie czytałem tego typu książek, a tematyka ciekawa, bardzo ciekawa :D Dobrze, że facet jest szczery, nie próbuje wciskać kitu, że ma jakieś paranormalne zdolności :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesują mnie tego typu rzeczy, dlatego pewnie skosiłabym się na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, lepiej żeby ten pan mi w myślał nie czytał... bo by mógł się zarumienić ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Może być to ciekawa książka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O znaczeniu gestów, mimiki twarzy, kolorów itd. wiedziałam już od dawna, więc książka nie była dla mnie jakimś zaskoczeniem. Druga część była ciekawsza :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytanie z gestów, min i mowy ciała jest w Japonii czymś oczywistym. Jednak każda akcja powoduje reakcję. Japończycy mają zawsze kamienne, bądź usmiechnięte miny tak, aby inni nie domyśleli się, co na dany temat myślą. Uczą się tego od dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tej książce raczej nie ufam, ale pan jest bardzo przystojny :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety to nie moje gusta czytelnicze ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam jeszcze żadnej książki, która swą tematyką skupia się na mowie ciała, dlatego powyższa publikacja zaintrygowała mnie i chętnie przyjrzę się jej bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 11. Interesująca tematyka. Chętnie przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Sugestywny tytuł trzeba przyznać. A autorka tego tekstu chyba siebie nie docenia twierdząc, że nie umie czytać "w myślach". Każdy z nas to potrafi w większym lub mniejszym stopniu to robić, tylko nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytalam ta ksiazke i nie byla zla, tylko autor mnie wkurzał swoim wymądrzaniem się :) ale pozatym nawet ciekawe porady.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawa pozycja, ale nie skorzystam. Czytałam sporo prac Paula Ekmana, no i widziałam "Lie to me" :p [Szczególnie "Lie to me" to wiarygodne źródło ;P]

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy pomysł na bloga. Życzę powodzenia w prowadzeniu.
  Pozdrawiam i obserwuję!


  OdpowiedzUsuń

 16. Nigdy jeszcze nie czytałam książki o podobnej tematyce. Jedna ta po Twojej recenzji wydaje się być bardzo ciekawą pozycją:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Umiejętność odczytywania ludzkich gestów i mimiki to na pewno świetna sprawa. Chętnie poszlabym na jakiś wykład na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja się cieszę, że nie można czytać w cudzych myślach dosłownie :P wolałabym, żeby nikt w moich nie czytał ;) o mowie ciała trochę dowiedziałam się kiedy czytałam o wykrywaniu kłamstw. Na pewno nie jest to łatwe i mi nie chce się aż tyle wysilać ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. uczyłam się mowy ciała na studiach fajna zabawa ;D

  OdpowiedzUsuń
 20. Facet jest obłędny a książka może być

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo inspirujący blog :) Ciekawa książka, czytałam z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger