Majowe nowości Oficynki
Zobaczcie jakie majowe nowości przygotowało dla was Wydawnictwa Oficynka:

Hotel Zaświat już przyjmuje!
Krzysztof wraca po latach do rodzinnej miejscowości, by sprzedać dom, w którym się wychował. Tak sielska dawniej kraina lat dziecinnych nie jest już jednak taka jak kiedyś. Powoli ukazuje swoje inne, groźne i mroczne oblicze. Świat, który zapamiętał z czasów dzieciństwa, zmienił się i zdegradował. Powrót do niego nie jest już ani przyjemny, ani bezpieczny, a kolejne wydarzenia popychają bohatera w kierunku tajemnicy, której wcale nie ma ochoty poznawać…
Przemysław Borkowski
 – urodził się w 1973 roku w Olsztynie, dzieciństwo i młodość spędził w Dywitach na Warmii. Jeden z członków Kabaretu Moralnego Niepokoju. Pisał felietony dla Onet.pl i miesięcznika „Kariera”. Współpracował z „Przekrojem”, pisząc satyryczne wiersze na ostatnią stronę. W 2009 roku wydał debiutancką powieść „Gra w pochowanego”, a w 2011 zbiór opowiadań „Opowieści Central Parku”. Uważa, że pisarzem zostaje się po opublikowaniu co najmniej trzech powieści. Ta jest dopiero druga.
 

Polityczne rozgrywki, lokalne układy i dziennikarskie śledztwo
W podejrzanych okolicznościach ginie były poseł Krystyn Kunicki. Śmiercią tak ważnej osobistości interesują się wszyscy lokalni politycy. Jednak prokuratura bardzo szybko umarza śledztwo, orzekając samobójstwo. Media zaś dostają nieformalny zakaz pisania na ten temat.
Dziennikarz śledczy Daniel Sateck, były glina, nie wierzy w oficjalną wersję ani tym bardziej nie zamierza ulegać naciskom. Zaczyna prywatne śledztwo, a tajemnice, jakie odkrywa, są wielu osobom coraz bardziej nie na rękę…

Alfred Siatecki – pisarz i dziennikarz. Ma w swoim dorobku literackim powieści obyczajowe, między innymi „Jubel” (1987), „Zmowa pułkowników” (2000) czy „A jednak będzie noc poślubna” (2007), zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowiska literackiego. Jest autorem słuchowisk, zajmuje się też krytyką literacką i historią literatury. Jego utwory przekładano na białoruski, łużycki, niemiecki i rumuński. „Postrzelony” jest jego debiutem kryminalnym.Chciałabym was również poinformować, iż 13 maja 2013 r. ukazał się zwiastun książki Katarzyny Mlek "Zapomnij patrząc na słońce", której moją recenzję możecie przeczytać TUTAJ. Nieskromnie dodam, że pod koniec filmu możecie przeczytać cytat z mojej recenzji :)

Zobaczcie zwiastun, jest naprawdę porażający...


9 komentarzy:

 1. Super nowości. Muszę je poznać a zwiastun rewelacyjny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, ciekawe... Wypadałoby zabrać się w końcu za jakieś nowości, a te wydają się naprawdę warte uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawi mnie "Hotel zaświat".
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. zaciekawił mnie Hotel... może kiedyś po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiedzi świetne, mam nadzieję, że w trakcie czytania też będzie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę przeczytać! Skoro Tobie się podobała i jest ekranizacja na podstawie tej książki to czuję się niezmiernie zaintrygowana:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hotel za światy bardzo mnie interesuje!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger