Spotkania z autorami


Chciałabym was zaprosić na dwa spotkania autorskie:Białogard


Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, Warszawska Firma Wydawnicza oraz Burmistrz Białogardu zapraszają na wieczór autorski Alicji Flis, autorki tomiku „Nie będę przepraszać za miłość”. Spotkanie odbędzie w piątek 15 lutego 2013 roku o godz. 18.00 w Sali Balowej CKiSE w Białogardzie przy ul. 1-go Maja 15.

W programie :

* Jola Tubielewicz w piosenkach z tekstami do wierszy Alicji Flis

* Marlena Ciesielska – prezentacja tomiku

* Łukasz Maciuk i Agnieszka Romanowska – taniec współczesny

Wstęp wolny.

O tomiku:Tomik poetycki „Nie będę przepraszać za miłość…” jest zbiorem utworów dotykających najczulszych strun ludzkiej egzystencji: miłości, oczekiwania, spełnienia, ale też rozstań, powrotów, dalekich podróży w głąb kobiecej duszy − wrażliwej i czułej, ale czasami przekornej i zbuntowanej; stanowczej i zdecydowanej w życiu, ale bezradnej wobec uczucia.

Poszczególne utwory stanowią zintegrowaną całość, która układa się w liryczną opowieść o uczuciach kobiety, do której niespodziewanie zawitała miłość. Skoro już zagościła w jej życiu, nie miała zamiaru za nią przepraszać. Kochała więc całym sercem, bez powodu, poznała ból oczekiwania, udrękę tęsknoty, leczyła zranioną duszę, przeżywała męki piekielne, radość powrotów i znowu samotne poranki. Chciała zrozumieć sens melodii życia, poczuć ciepłą dłoń na sercu, poznać tajemnicę czasu…

Ale czy ta miłość wydarzyła się naprawdę?

Renata Król

O Autorce:

Alicja Flis – absolwentka filologii polskiej, życie zawodowe związała z oświatą, serce z literaturą, z zamiłowania pisze. Jest współautorem kilku publikacji związanych z dydaktyką, wychowaniem i białogardzką oświatą. Pisuje do lokalnego tygodnika „Białogardzianin”. Wydała zbiór wierszy napisanych do obrazów malarskich Macieja Stachowiaka pt. „Ty przemawiasz obrazem – ja maluję słowem…”. Inspiracje czerpie z Biblii, mitologii i dnia powszedniego. Poprzez pryzmat miłości szuka prawdy o człowieku.Kraków

7 komentarzy:

 1. Często chodzę na spotkania autorskie, lubię ten specyficzny klimat bliskich spotkań literackich :-)
  Mam nadzieję, że wieczór autorski Alicji Flis, będzie bardzo udany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieczorki poetyckie mają swój klimat. To dobra okazja na wyciszenie się po całym tygodniu :) Byłaś?

   Usuń
 2. Dawno już nie byłam na żadnym spotkaniu autorskim. Jakby Ci się w oczy rzuciło coś ciekawego z Poznaniu, to daj znać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet gdybym chciała, nie dałabym rady się tam dostać. Kontuzja :(

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo bym chciała, ale nie dam rady. Za daleko mam do obu miejsc.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie byłam na tego typu spotkaniu, ciekawa jestem jak to wyglada.
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger