Spotkania z autorami


Chciałabym was zaprosić na dwa autorskie spotkania z pisarzami:

Maciej Kaczmarski autor książki "Bóg w sprayu. Filozofia wg Philipa K. Dicka"

Zapraszamy na spotkanie z Maciejem Kaczmarskim, autorem książki "Bóg w sprayu. Filozofia wg Philipa K. Dicka". Wstęp wolny
30.11.2012, g. 17.00, Empik, Galeria Kaskada, al. Niepodległości 36, Szczecin

„Bóg w sprayu” - takie hasło przyświecać będzie twórczemu spotkaniu w salonie Empik w Kaskadzie. Taki bowiem tytuł nosi książka autorstwa Macieja Kaczmarskiego – kulturoznawcy, dziennikarza muzycznego, publicysty portalu nowamuzyka.pl. Kaczmarski – promotor muzyki elektronicznej, kinoman, a przede wszystkim badacz prozy Philipa K. Dicka, tą pozycją wydawniczą próbuje zbliżyć się do odpowiedzi na następujące pytania: Co łączy Philipa K. Dicka, jednego z najwybitniejszych prozaików XX wieku, z filozofią, religią, gnostycyzmem? Jak wyglądałby świat, gdyby Państwa Osi wygrały wojnę? O czym śnią androidy? i wreszcie: Czy Bóg może przybrać formę aerozolu?


Krzysztof Jagielski autor książki "Saga Siedmiogrodzka"

Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Jagielskim, autorem "Sagi Siedmiogrodzkiej".
29.12.2012, g. 16.30, Książnica Pomorska, Sala Stefana Flukowskiego, ul. Podgórna 15/16, Szczecin
Fragmenty powieści przeczyta Stanisław Heropolitański.
Wstęp wolny.

Od Autora:
Niewiele zapisów wydarzeń z okresu księstwa, a potem Królestwa Węgier jedenastego wieku się zachowało. Zacząłem zbierać materiały do mojej książki wtedy, kiedy nie było jeszcze personal computers, a pomysłodawca Wikipedii nie wpadł jeszcze na ten genialny koncept. Należało więc „pogrzebać” w księgach. O doskonałym dziele historyka węgierskiego György Györffy „Święty Stefan I Król Węgier” nie miałem pojęcia. A gdy na moim biurku już stał komputer, rozwijały się strony Wikipedii, a książkę autorstwa György Györffy przetłumaczono na język polski, okazało się, że niewiele poszerza to moją wiedzę o wydarzeniach i ludziach jedenastowiecznych Węgier. Co gorsza, wiele niejasności i sprzecznych opisów tamtych czasów zmuszało mnie jako autora do detektywistycznej pracy, by uporządkować logicznie moją autorską fantazję. Jeśli fantazja może być logiczna!
Historykom chciałbym wyjaśnić, że jest to powieść, a nie dzieło historyczne. Książka ta jest zapisem mojej wyobraźni. Zżyłem się z jej bohaterami, z którymi doprawdy ciężko mi się rozstać.

O Autorze:
Życiorys Krzysztofa Jagielskiego jest niezwykle bogaty. Autor przeżył II wojnę światową i Powstanie Warszawskie. Działacz "Solidarności", aresztowany przez Służbę Bezpieczeństwa. W 1983 roku wraz z żoną Węgierką i synami wyemigrował do Berlina Zachodniego. Autor książki o NSZZ "Solidarność" w Szczecinie, czytanej w Radiu Wolna Europa, oraz opowiadań zebranych w tomie "Karczma pod Krzywym Ryjem". Członek Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Londynie.

Książkę polecają:
wSzczecinie.pl
Fabryka Historii
Nieznana Historia


Spotkania będą z pewnością interesujące także zapraszam :)

10 komentarzy:

 1. Ode mnie do Szczecina również za daleko niestety :-(

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie byłam jeszcze nigdy na żadnym spotkaniu z autorem jakiejkolwiek książki, jednak jak będę miała możliwość to z pewnością to nadrobię ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również nie byłam na spotkaniu autorskim - nie licząc targów z książkami. Szczecin to inny świat, dla mnie zbyt odległy, żeby myśleć o nim i podróżować w jego stronę :) Jeśli będziesz miała informacje o spotkaniach w Łodzi, to proszę, daj znać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Za daleko...
  nigdy nie byłam na spotkaniu autorskim. To musi być fajne przeżycie, doświadczenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Autorzy nie są mi znani, a po za tym za daleko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mieszkam po drugiej stronie Polski :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Eh, czemu Szczecin.. uwielbiam Dicka :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Buuu... Na pewno będzie ciekawie. Tylko do Szczecina mam jedyne 400 km :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zainteresowało mnie pierwsze spotkanie, gdyż chciałabym przeczytać książkę Dicka na podstawie, której powstał "Łowca androidów", więc jestem ciekawa jego twórczości, choć jeszcze nie miałam z nią kontaktu ;) a tak się składa, że mieszkam w Szczecinie ;D wnioskuję, że Ty również? Jeśli tak pozdrawiam! Jeśli nie - to i tak pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger