Wywiad z Joanną Skórką, autorką książki "Dwie dusze"

W ramach mojego cyklu rozmów z autorami, recenzowanych przeze mnie książek, chciałabym wam przedstawić Joannę Skórkę, autorkę książki "Dwie dusze".
Joanna Skórka jak się okazało to osoba nietuzinkowa. Od kilkunastu lat zajmuje się tarotem. Ponadto doradza duchowo, zajmuje się również naturoterapią oraz terapią kolorem, muzyką i zapachem. Nie straszne jej uroki i zaklęcia. A wróżby to dla niej oczywista oczywistość. Potrzebne wam zaklęcie na przywołanie miłości? Nic trudnego, zapraszam na stronę pisarki Goodspiritual.awiola: Książka „Dwie dusze” to Pani debiut literacki. Skąd pomysł na taką tematykę?

Joanna Skórka: Tak, „Dwie dusze” jest moim debiutem literackim. Pomysł przede wszystkim wziął się z moich zainteresowań zjawiskami paranormalnymi. Od wielu lat zajmuję się tą tematyką. Od zawsze lubię pisać i pewnego razu postanowiłam spróbować swoich sił w prozie.

awiola: Czy może Pani zdradzić czym zajmuje się na co dzień w życiu?

Joanna Skórka: Od września planuję rozpocząć naukę w TWP w moim mieście na kierunku Technik Opiekun Osób Starszych. Natomiast jeśli chodzi o moje hobby to przede wszystkim Tarot, Doradztwo Duchowe. Prywatnie wychowuję dziesięcioletniego syna.

awiola: Czy trudno było wydać książkę? Jak długo starała się Pani o jej publikację?

Joanna Skórka: Rynek w Polsce jest surowy dla debiutujących pisarzy. Bardzo ciężko jest się wybić, wydać powieść bez większych starań. Udało mi się dzięki współpracy z Warszawską Firmą Wydawniczą.

awiola: Czy „Dwie dusze” to Pani zdaniem po części romans paranormalny, tak modny w ostatnim czasie?

Joanna Skórka: Owszem, zawarte w książce elementy romansu można podpiąć pod termin „romansu paranormalnego”, jednak nie to było moim głównym celem. Miałam na myśli pokazać, że świat może skrywać wiele tajemnic.

awiola: Czy identyfikuje się Pani w jakiś sposób z Wiktorią, bohaterką swojej debiutanckiej książki?

Joanna Skórka: Nie, postać Wiktorii jest stworzona na potrzeby powieści. Posiada cechy wielu młodych kobiet.
awiola: Skąd wzięła się Pani fascynacja ezoteryką i zjawiskami paranormalnymi?

Joanna Skórka: Kiedy miałam szesnaście lat, wybrałam się na spacer po księgarniach. Trafiłam na pewną księgę, która z miejsca zafascynowała mnie do tego stopnia, że odmieniła moje życie. Od tamtego czasu stopniowo zgłębiałam tajniki tej wiedzy.

awiola: Czy zgłasza się do Pani wielu ludzi potrzebujących porady duchowej bądź wróżby z tarota?

Joanna Skórka: Bywa, że w ciągu jednego dnia, dostaję po kilkanaście maili z prośbą o poradę. Poza tym udzielam się na forum dyskusyjnym, gdzie poznałam wielu interesujących ludzi, także przyjaciół, ale też osób z problemami. Staram się na ile mogę, pomagać potrzebującym.

awiola: Czy może Pani powiedzieć, które wątki zawarte w książce poparte są wiedzą ezoteryczną?

Joanna Skórka: Przede wszystkim motyw anielski, wszelkie porady Eryka, wątek z Lasem Pokaini, i kilka innych. Fantastyczne postacie dobrałam celowo.

awiola: Który portal internetowy dotyczący zjawisk paranormalnych Pani zdaniem jest godny polecenia dla ludzi, którzy interesują się tą tematyką?

Joanna Skórka: Polecam przede wszystkim zjawiskaparanormalne.pl. Także popularne czasopismo „Wróżka”.

awiola: Co by Pani powiedziała ludziom sceptycznie nastawionym do wszelkich zjawisk paranormalnych?

Joanna Skórka: Nasz świat rzeczywisty nie musi być taki, jakim go postrzegamy, ponieważ może skrywać wiele tajemnic. By nie odrzucali wszystkiego i nie negowali tylko dlatego, że coś może wydać się śmieszne, czy niemożliwe. Ja też bywam sceptyczna, jednak na sam początek oddzielam to, co oczywiste od tego, co być może ma miejsce i dotyczy ponadzmysłowego świata.

awiola: Jakie rady przedstawiłaby Pani początkującym pisarzom?

Joanna Skórka: Wytrwałość i determinacja. Czas i działanie, dążenie do celu są tym kluczem, który pozwoli na spełnienie marzeń.

awiola: Jakie są Pani najbliższe plany pisarskie?

Joanna Skórka: Obecnie pracuję nad powieścią. W każdym wolnym od obowiązków czasie piszę, kiedy tylko pojawi się wena. Niestety trudno jest mi teraz powiedzieć, kiedy kolejna moja książka ukaże się na rynku.


Dziękuję autorce za poświęcony czas. A was zapraszam do przeczytania książki "Dwie dusze".


11 komentarzy:

 1. Bardzo fajny wywiad - pomyślę o książce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy wywiad. Gratuluję :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulację wywiadu. Bardzo ciekawy. Powinnaś zostać dziennikarką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wywiad! Przeczytałam go z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dość, że książka wydaje się interesująca to jeszcze autorka prezentuje się nadzwyczaj miło ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo ciekawa rozmowa, pozdrawiam )
  Zapraszam także do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Być może przeczytam "Dwie dusze", jeśli będę mieć okazję ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. pozdrawiam i gratuluję - gro ....)o

  OdpowiedzUsuń
 9. Pani Skórka nawet nie wie jak wysokie są Góry Świętokrzyskie - 1030m.n.p.m??!! Najwyższy szczyt ma 612! Książka prymitywna, mdła i nudna. Bez pomysłu i bez talentu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny i inspirujący wywiad. Podoba mi się.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger