I Salon Ciekawej Książki - dzisiaj Łódź


Udało mi się pobyć chwilę na długo oczekiwanej przeze mnie imprezie - I Salon Ciekawej Książki, organizowany przez Międzynarodowe Targi Łódzkie w hali Expo. Impreza trwała od piątku a ja niestety dopiero dzisiaj mogłam tam dotrzeć, uciekłam ze szkolenia, żeby chociaż na chwilę tam zajrzeć. Jestem bardzo zaskoczona, gdyż w niedzielę po godzinie 16 było tam jeszcze mnóstwo ludzi, co oznacza, że jednak czytamy książki :) Już sobie wyobrażam jakie tłumy musiały przybyć w piątek i sobotę.
Zdjęcia niestety nie są dobrej jakości, gdyż robiłam je w biegu. Udało mi się porozmawiać z jednym Panem, który jeździ na takie targi po całej Polsce. Był bardzo zadowolony z wyników sprzedaży. Co oznacza, że Łodzi potrzebna jest taka inicjatywa.
Nigdy tego nie rozumiałam, takie duże miasto akademickie, a nie było żadnej imprezy promującej czytelnictwo. Nareszcie ktoś o tym pomyślał.
Liczyłam oczywiście na jakieś zdobycze. Oto i one.

Nie są ta na pewno nowości ale i tak jestem bardzo zadowolona. W szczególności z "Pulpecji" Małgorzaty Musierowicz. Kolekcjonuję całą serię Jeżycjady, a tę część kupiłam po naprawdę atrakcyjnej cenie. Bardzo się cieszę, że powstała taka inicjatywa. Zapraszam w przyszłym roku do Łodzi.

3 komentarze:

  1. mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wybrać na taką imprezę, zazdroszczę Pulpecji, jestem fanką Jeżycjady :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chciałabym tak zawitać, w otoczeniu tylu książek i książkofilów czułabym się jak ryba w wodzie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Polecam 'Dziewczęta z Szanghaju' - mnie dosłownie połknęła ta książka w całości na jeden weekend :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger