Podstawy SEO dla twórców treści. Pisz tak, żeby Cię znaleźli – Marta Gryszko

 


"Im więcej będziesz czytać i praktykować, tym szybciej opanujesz podstawy i będziesz w stanie iść dalej".


Jeśli jesteś twórcą treści to chcesz, żeby cię znaleźli. Chcesz, aby twoje artykuły były czytane, klikane i odpowiednio pozycjonowane. Nie osiągniesz tego, nie znając podstaw SEO, bo właśnie taka wiedza pomoże ci budować twoje miejsce w internecie. Ten kurs, umiejętnie łączący teorię z praktyką, zapewni ci takie niezbędne know-how w dalszym rozwoju.

Marta Gryszko to znana specjalistka ds. SEO używająca pseudonimu Lexy, która swoją pracę zawodową rozpoczęła na przełomie 2005 i 2006 r. Początkowe hobbystyczne zarządzanie projektami przerodziło się dla niej w pracę na etacie, awans, a w konsekwencji, założenie własnej działalności gospodarczej. Tematyka pozycjonowania interesowała ją od pojawienia się pierwszych stron www. W sieci znajdziecie blog autorki: lexy.com.pl/blog

"Podstawy SEO dla twórców treści" to publikacja podzielona na siedem części dotykających takich tematów, jak zasady copywritingu, tworzenie baz pomysłów na artykuły, czy też narzędzia ułatwiające tworzenie treści. Całość urozmaicona zostaje kilkoma zadaniami praktycznymi, jakie należy wykonać.

Kurs Marty Gryszko jednoznacznie dowodzi zasadności twierdzenia, że czasami mniej znaczy więcej. Cały e-book to bowiem niecałe siedemdziesiąt stron, na których każdy tworzący treści w internecie, znajdzie coś dla siebie. Począwszy od wiedzy na temat możliwości analizowania danych konkurencyjnych witryn, a skończywszy na zachowaniu jak najlepszej poprawności językowej publikowanego tekstu. Jak więc widać zakres tematyczny kursu jest bardzo rozległy, co pozwala osobom chcącym poznać podstawy SEO, zaznajomić się z fundamentalnymi zasadami optymalizacji treści.

Publikacja zgodnie ze swoim tytułem skupia się na podstawach SEO, ale chyba każdy znajdzie w niej coś, co pomoże jeszcze bardziej udoskonalić tworzenie internetowych treści. Mowa tutaj głównie o wskazanych przez autorkę pewnych darmowych alternatywach dla płatnych narzędzi, a także pojęciach duplikacji treści i kanibalizacji słów kluczowych. Wartością dodaną kursu są zadania praktyczne, które pozwalają usystematyzować nabytą wiedzę i sprawdzić ją w praktyce, co w tego typu przyswajaniu wiedzy jest chyba najważniejsze.

Wielotematyczność kursu to jeden z jego atutów, ale nie jedyny. Otóż publikacja ta dosłownie naszpikowana jest wieloma zestawieniami, wykresami i grafikami, które najlepiej obrazują, to co zawarto w tekście. To wraz z licznymi wypunktowaniami, numerowaniami i zastosowaniami nagłówków, wpływa na przejrzystość e-booka, co z kolei zwiększa jego wartość poznawczą, bo przecież łatwiej nam uczyć się nowych rzeczy, gdy jest to podane w odpowiedni dla oka sposób. 

"Podstawy SEO dla twórców treści" to kurs, który uzmysłowił mi, osobie piszącej bloga ponad dekadę, że można nie mieć pojęcia o kilku przydatnych narzędziach, jakie niewątpliwie usprawnią pozycjonowanie mojej strony. Ten e-book to podana w przystępny sposób, niewątpliwie niezwykle przydatna pigułka wiedzy, która może stać się dobrym punktem startowym do pogłębiania dalszej wiedzy w zakresie tworzenia dobrych treści.
Mam dla was kod zniżkowy, dzięki któremu możecie zakupić kurs 20% taniej na stronie: 
 
KOD ZNIŻKOWY: rec_sub_20 

 Warunki wykorzystania kuponu:
 - obniża cenę regularną kursu o 20%;
 - należy wpisać go w koszyku w polu "wykorzystaj kupon";
 - nie łączy się z innymi promocjami i kuponami;
 - jest ważny bezterminowo.
Recenzja powstała w ramach współpracy.

19 komentarzy:

 1. Pozycja ciekawa, na temat pozycjonowania, jednak - już trochę wiem, teraz stawiam na inne lektury. Pozdrawiam, znad odświeżania łaciny i angielskiego :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto zdecydować i poszerzać swoją wiedzę na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatna porcja wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealnie dla nas :D
  Ja chyba nie mam problemów z pisaniem, zawsze mam jakiś pomysł. Aktualnie mam listę postów na więcej niż rok... Jednak nie problemem jest wena a brak czasu ;)
  Miłego dnia! :)
  Wildfiret

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W e-kursie nie tyle chodzi o same pomysły, ile o ich formułowanie w taki sposób, w jaki internauci szukają ich w Google. Na przykładzie wpisów o tematyce maturalnej, jest ogromna różnica pod kątem SEO, czy nazwie się temat wpisu "Przygotowujesz się do egzaminu dojrzałości? Zerknij na listę terminów" a tym o nazwie "Matura 2023 - terminy egzaminu" ALBO między "Przygotowujesz się do egzaminu dojrzałości z angielskiego? Zerknij na przydatne zwroty" a "Matura z języka angielskiego - przydatne zwroty". To samo dotyczy optymalizacji (czyli delikatnego przeredagowania) zawartośći wpisu.

   Usuń
 5. Chętnie sięgnę po tę pozycję

  OdpowiedzUsuń
 6. Z ciekawością zajrzałabym do tej publikacji. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka moim zdaniem może być pomocna dla wszystkich tworzących w Sieci. Bo Internet ma już w sobie tyle treści, że czasem znalezienie czegoś potrzebnego przypomina prace archeologiczne. :)

  Dziękuję za życzenia. :) Znów zaczynam widzieć swoje plecy w związku z zamianą mieszkań. Święta minęły szybko i trzeba było wrócić do pewnych zadań związanych z w/w zagadnieniem.

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawe - zainteresowałaś mnie

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo istotny dla twórców internetowych temat

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie bez przyczyny mówi się, że w internecie nic nie ginie... Chyba, że na drugiej stronie w Google. Realia są takie, że bez znajomości podstaw SEO, nawet tworząc ciekawe i angażujące treści, mogą one po prostu znikać w tłumie tysięcy artykułów dodawanych w sieć. Myślę, że każdy twórca powinien zaprzyjaźnić się ze skrótem SEO. Na dłuższą metę będzie to opłacalne.

  OdpowiedzUsuń
 11. Na razie nie planuję pogłębiać wiedzy w tym temacie, bo coś tam już wiem, ale fajnie, że takie kursy powstają :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Na pewno jest się czym zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zdecydowałam się (na razie testowo, tj. tylko do końca maja) udostępnić wersję podstawową w postaci samego e-booka z arkuszami zadań praktycznych, ale bez dodatków (brak zniżek, newslettera motywacyjnego i certyfikatu).

  Jeśli kogoś zainteresowała tematyka "Podstaw SEO...", samego e-booka możecie zamówić pod adresem https://www.lexy.com.pl/blog/produkt/e-book-podstawy-seo-dla-tworcow-tresci a jego koszt to 78 zł (z VAT).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger