Zapraszam na spotkanie autorskie online z Orestesem Kowalskim

 

O tym, dlaczego lepiej być weganinem porozmawiam z Orestesem Kowalskim już 4 listopada. Nasza rozmowa będzie oscylowała wokół wydanej niedawno książki autora pt. "Go vegan! 17 powodów, dla których porzucisz jedzenie mięsa". 


Spotkanie odbędzie się na moim fanpage'u 😀


Paul McCartney stwierdził kiedyś, że gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem. Może. Może powiedział to Paul, a może jego żona Linda. Może gdyby ubojnie zwierząt były ze szkła, wielu z nas porzuciłoby jedzenie ich ciał. A może ludzie machnęliby ręką i nadal konsumowaliby mięso i produkty odzwierzęce, nawet jeśli nie mogliby dłużej usprawiedliwiać się niewiedzą. Zaraz, zaraz! Przecież w internecie jest mnóstwo informacji. Filmy z rzeźni są dostępne na YouTube, wystarczy jedno kliknięcie... Rzeźnie MAJĄ szklane ściany, co nie powstrzymuje większości ludzi od konsumpcji mięsa. Czyżby wiedza niczego w tym zakresie nie zmieniła? Czyżby ludzie byli po prostu okrutni i nic nie mogło zmienić ich postawy?

Weganie, którzy porzucili mięso i produkty odzwierzęce z przyczyn ideowych, mają często skłonność do piętnowania mięso- i nabiałożerców jako osób niemoralnych. Część środowiska wegan lubi uważać się za lepszych. W końcu MY nie krzywdzimy zwierząt. Tylko czy taka postawa daje coś poza poczuciem wyższości? Czy może doprowadzić do zmiany zwyczajów żywieniowych większości społeczeństwa? Owszem, rezygnacja z produktów odzwierzęcych jest decyzją głęboko etyczną, ale droga do jej podjęcia nie wiedzie przez upokarzanie mięsożerców. Właściwą postawą weganina wobec przyszłego weganina powinno być argumentowanie. Odpowiednimi, logicznymi argumentami można dotrzeć do wielu potencjalnych wegan i pomóc im stać się faktycznymi weganami.

Ta książka powstała właśnie po to, by przekonać nieprzekonanych.


Rezerwujcie sobie czas na nasze spotkanie 😊


6 komentarzy:

 1. Super, że coraz więcej autorów wybiera taką formę spotkań. Osoby z daleka również mogą uczestniczyć :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie wezmę w nim udział.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rezerwuję więc czas i pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 4. Super człowiek, super książka <3 Postaram się byc :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno z książki można się wiele dowiedzieć o odżywianiu, tak jak od autora, więc na pewno będzie to interesujące spotkanie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger