Zapraszam na spotkanie autorskie z Agathą Rae

 

O pracy można opowiadać na wiele sposobów – inspirująco, mądrze, skłaniając przy tym do refleksji. To wszystko robi Agatha Rae, której rozmowy będące swoistym przekrojem polskiego społeczeństwa pod kątem zawodowym, pokazują w pełnej krasie, że nowoczesność przeplata się z tradycją.  O książce "Polki i Polacy w pracy" porozmawiam w przyszłym tygodniu z autorką na spotkaniu autorskim online.


Spotkanie odbędzie się 11 stycznia 2022 r. o godzinie 18.00 na moim fanpage'u


Teoretycznie wiemy, czym zajmuje się glazurnik, motorniczy czy położna. Z ich usług korzystamy na co dzień w zależności od tego, czego aktualnie nam potrzeba. Ale co tak NAPRAWDĘ wiemy o tych zawodach? Agatha Rae udowadnia w swojej książce, że mniej niż nam się wydaje.

„Polki i Polacy w pracy” to ponad 80 wywiadów z rozmówcami z całej Polski. To historie osób pracujących w przeróżnych zawodach - od listonosza przez policjantkę wydziału dochodzeniowo-śledczego aż po rymarza czy wróżkę. Zebrane w jedną całość tworzą ciekawy obraz polskiego społeczeństwa i kultury pracy. Nie brakuje w nim ciekawostek, zaskakujących faktów czy porad dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w danej profesji. Każda historia stanowi osobną inspirację, ale też skarbnicę wiedzy.

Rozmówcy Agathy Rae to bardzo różnorodne osobowości. Wśród nich znajduje się między innymi Adam Krupiński, fryzjer, który pracował na planie „Króla” Szczepana Twardocha, znana blogerka Wioletta Sadowska czy zawodnik lacrosse Marcin Janiszewski. Każde z nich podzieliło się z autorką swoją historią, zapraszając jej czytelników za kulisy prac, które na co dzień wykonują.

„Polki i Polacy w pracy” to książka o ludziach takich, jak my. Nie historia błyskawicznego sukcesu z poradnika dla młodych biznesmenów ani nie baśń o Kopciuszku, który cudownie spełnia swoje marzenia. To opowieści ludzi, którzy wszystko, co osiągnęli, zawdzięczają swojej ciężkiej pracy. Którzy w rozmowie z autorką zwierzają się z problemów, z jakimi na co dzień muszą się borykać, ale też dzielą się swoimi „małymi zwycięstwami”. To historie ludzi, których mijamy na ulicy każdego dnia, od których odbieramy telefony, kupujemy mieszkania, powierzamy opiekę nad bliskimi lub korzystamy z przedmiotów, które wykonali, nie mając o tym pojęcia.

Agatha Rae (Joanna Bogusławska) zadebiutowała w 2013 roku na rynku anglojęzycznym opowieścią „Oenone”. W 2019 roku wydała pierwszą polską powieść „Psychopomp”, która zdobyła nagrodę główną XX Costeriny. Pod własnym nazwiskiem publikowała także książki edukacyjne, artykuły oraz wywiady.


Rezerwujcie sobie czas w przyszły wtorek!


10 komentarzy:

 1. To musi być świetna książka :)
  Postaram się być we wtorek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Również postaram się być, jeśli mój laptop nie odmówi "posłuszeństwa" ;-). Pozdrawiam serdecznie, a tę książkę, którą polecasz - muszę koniecznie przeczytać :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę sobie zapamiętać, bo to świetny temat. No i rozejrzeć się za tą książką ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam zamiar uczestniczyć w spotkaniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. na pewno będzie to ciekawe spotkanie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. We wtorek niestety nie dam rady.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak tylko będę miała czas, to obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O tej godzinie nie dam rady, chętnie za to obejrzę późniejsze nagranie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger