Wiano Dziewanny i wilczy śpiew pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach

 

Mam wielką przyjemność zapowiedzieć wam kolejny poetycki tomik Katarzyny Georgiou. Poznajcie "Wiano Dziewanny i wilczy śpiew", któremu Subiektywnie o książkach patronuje medialnie.


Katarzyna Georgiou – wrocławska poetka – od lat mieszka w wiejskim Domu Pod Miodną Lipą w Dolinie Baryczy i nie tylko zajmuje się pisaniem. Często wciela się w postać Dziewanny – w Panią lasów, łąk i pól. Rozmawia z drzewami i zwierzętami. Koty mruczą jej bossa novy. Tańczy boso „Dorotką po rosie” i pielęgnuje relacje z ogrodowymi skrzatami. Jest zielarką, co zamienia pachnące łąkowe zioła w herbaty i maści, ogrodowe owoce w konfiturę z odrobiną lawendy, a dary lasu w smakowite dodatki do codziennej strawy. Wielu czytelników sięga po jej książki z serii poetycko-prozatorskiej o bajkowo brzmiących tytułach: Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem, Komu mruczy kot, Drzewa kochać potrafią, Klechda truskawkowa czy Indiańską ścieżką. Niewielu zna ją jednak od tej dobrze skrywanej strony, którą odsłoni wam ta książka trzymana teraz w dłoniach… Tworzenie własnej rzeczywistości jest bowiem sztuką życia w harmonii, która generuje piękno, radość, pokojowe współistnienie ze wszystkimi istotami, czułość, miłość i uważność w relacjach ze światem wokół. Intencje, myśli i działanie zawsze prowadzą do twórczej materializacji w naszym wymiarze, gdzie człowiek ma wybór uwarunkowany wolną wolą.Premiera tomiku będzie miała miejsce 4 grudnia o godz. 17:00 w Starym Młynie w Niesułowicach w Dolinie Baryczy 🙂 A ja już niebawem opowiem wam o tym zbiorze nieco więcej.

14 komentarzy:

 1. Gratuluję patronatu, serdecznie Wiolu :) Autorka - jak widać - nietuzinkowa. Też chętnie zamieszkałbym w jakimś spokojniejszym miejscu ;-) Pozdrawiam udanego wtorku :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulaję patronatu! Rzadko czytam poezję, ale kto wie- może kiedyś do niej wrócę :) Piękna okładka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy patronat :-) Gratulacje

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zawsze miło czytać takie informacje. Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna okładka, gratuluję patronatu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem pas, ale gratuluję patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi bardzo interesująco. Zachęciłaś mnie tym, że autorka jest poetką.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tytuł i blurb zaciekawiły, ale nie okładka. Czekam na Twoją recenzję.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger