Podróż do Ojca Ciekawości – Bruce Moen

 

"Każdy z nas odbywa swoją własną podróż z powrotem do Ojca Ciekawości".


W tę podróż należy wybrać się z otwartym umysłem, gotowym na nowe doświadczenia. Umysłem pragnącym poznać metafizyczną i duchową stronę naszego życia. Warto bowiem otworzyć się na to, co nieznane i niezgłębione, w czym z pewnością pomoże ta książka, pozwalająca nam zupełnie inaczej spojrzeć na proces życia i umierania. Na to, co za nami i na to, co przed nami. 

Bruce Moen na początku lat siedemdziesiątych przeżył niezwykle doświadczenie, dzięki któremu natrafił na książkę Roberta Monroe pt. "Podróże poza ciałem". To zapoczątkowało jego działalność w The Monroe Institute. Wydał cztery książki opisujące jego podróże w głąb życia po życiu. Autor zmarł w 2017 r.

"Podróż do Ojca Ciekawości" to czwarta książka z serii "Badanie życia po śmierci". W jej trzydziestu dwóch rozdziałach znajduje się obszerna relacja z partnerskich wypraw autora do niefizycznej rzeczywistości, będącej poza rozumieniem ludzkich zmysłów. Ukazane podróże przybliżają wizję Wielkiego Planu i ostateczny cel naszego istnienia.

To była niezwykła podróż, pełna zaskoczeń, w swojej istocie intrygująca i niecodzienna. Bruce Moen zabiera bowiem czytelnika do rzeczywistości, jaką trudno okiełznać naszym rozumem, co w konsekwencji generuje liczne przemyślenia w obszarze tematów, jakie pojawiają się podczas ukazanych eksploracji. Zapytacie dlaczego? Otóż, badacz strona po stronie, dotyka tego najważniejszego, czyli sensu naszego istnienia, o którym myślimy w każdej sekundzie naszego życia. Są więc pytania i są także odpowiedzi, pobudzające wyobraźnię, skłaniające do szeroko zakrojonych analiz.

Ciekawość to słowo klucz do podjęcia polemiki z tym, co opisuje Bruce Moen. Nie sposób bowiem nie poczuć zaintrygowania pojęciami Pustego Nieba, tkania Gobeliny Czasu, czy też obrazem Piekieł. Autor "puszcza także oko" w stronę inteligentnego czytelnika dotykając tematu śmiechu poprzez ukazanie Centrum Humoru. Każda jego podróż przynosi ze sobą coś nowego w płaszczyźnie światów niefizycznych.

Do tej pory nie wiedziałam, że istnieją eksploracje partnerskie, czyli wyprawy w wielowymiarową rzeczywistość w co najmniej dwie osoby. Po każdej sesji, partnerzy wymieniają się zapisanymi notatkami, aby zweryfikować to, czego doświadczyli. Co ciekawe, w książce, podróże te ukazane zostają z perspektywy autora i jego przyjaciół, co jedynie zwiększa intensywność przekazu i wiarygodność oraz pokazuje, jak ważne jest współdziałanie  i kooperacja. 

"Podróż do Ojca Ciekawości" to fascynująca lektura, której przewodzi Ciekawość, wyznaczająca kierunek naszych myśli. Codziennie zadajemy sobie bowiem pytania o to, czym jest świadomość i jaki jest sens naszego życia? Bruce Moen jako dociekliwy badacz, zabiera nas w wyjątkową podróż, po której już nic nie jest takie samo. W tej książce znajdziecie odpowiedzi na wiele fundamentalnych dla nas pytań, ale nie da się ukryć, że wraz z nimi pojawią się także kolejne.

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Galaktyka

19 komentarzy:

 1. mnie niezbyt taka lektura ciekawi:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przypomina mi to trochę Holograficzny wszechświat. Autora nie pamiętam. Nie wykluczam że sięgnę. Sporo Wiolu o tym Instytucie czytałem. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę sam ją sprawdzić, widzę, że ciekawie się zapowiada. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem książka mnie nie zaciekawiła, ale kogoś na pewno zainteresuje :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie piszesz o tej książce, więc może się skuszę. Sama bym raczej nie zwróciła na nią uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się bardzo ciekawie ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja raczej nie planuję czytać tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawi mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pomimo tego, że ciekawie o niej piszesz, to ja nie jestem przekonana.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie to nie moje klimaty czytelnicze :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam jeszcze tej książki, więc będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy nie słyszałam o tej serii a bardzo chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale masz ładną sukienkę :)
  Nie słyszałam o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 14. Myślę, że to jednak lektura nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Intrygując tematyka. Ja, choć wierzę w życie poza ciałem, do takich podróży podchodzę bardzo sceptycznie i ostrożnie. Myślę, że to nie dla mnie książka.

  OdpowiedzUsuń
 16. Może kiedyś się skurzę. Na razie czytam bardziej przyziemne lektury.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger