Między palcami a ciszą kolory jej duszy się kołyszą na mojej półce

 

Pisanie o najnowszym tomie wierszy Anny Lisowiec wymaga wejścia w świat, do którego górowska poetka nas zabiera. Jest to codzienność niezwykłego dziecka, którego pasją i sposobem wyrażania siebie jest malarstwo. Siedmioletnia Aleksandra Sikorska ma na swoim koncie już kilkanaście wystaw w Polsce. Najobszerniejsze pokazy prac małej artystki miały miejsce Lubinie i Warszawie. Urodzona w 2011 roku autorka prac od urodzenia także jest mieszkanką Góry, w której czerpie z dobrodziejstw natury, jakim jest las z bogactwem barw oraz zwierząt. Obcowanie z przyrodą jest tematem przewodnim jej prac. Siedmioletnia malarka z autyzmem w swojej pracy wykorzystuje materiały znalezione na spacerze, dlatego jej dzieła często są wynikiem intensywnej pracy z szyszkami, żołędziami, liśćmi, patykami, plastikowymi zabawkami Ze względu na problemy rozwojowe związane z niepełnosprawnością Ola uczęszcza do przedszkola. Wolny czas najchętniej spędza na spacerach oraz słuchając książek o zwierzętach, a także malując. Ideałem jest wykonywanie tych wszystkich czynności razem, dlatego z utęsknieniem czeka na lato, porę roku, która najlepiej wspomaga jej rozwój.

Ten nietuzinkowy zbiór to prawdziwa uczta dla zmysłów. Połączenie sensualnej poezji Anny Lisowiec i cudownych prac Aleksandry Sikorskiej to godna uwagi kompozycja, do której warto zajrzeć. Zobaczcie sami jak prezentuje się ta wspólna praca.

Ciekawe połączenie wierszy i obrazów tworzy fascynującą całość.


Z wielką przyjemnością i dumą Subiektywnie o książkach patronuje medialnie temu zbiorowi.

Wiersze Anny Lisowiec trafiają głęboko w duszę, a prace małej artystki Oli, prosto w serce. Koniecznie zajrzyjcie do tego zbioru!
19 komentarzy:

 1. Piękne wydanie, które z pewnością warto mieć na swojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudnie popatrzeć na tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
 3. To na pewno nietuzinkowe połączenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowite są te obrazy, prawdziwy kosmos. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten zbiór zapowiada się i prezentuje rewelacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Me gustaron las imagenes y los poemas deben ser muy lindos gracias por la recomendación. Te mando un beso

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudne wydanie Wiolu. Z przyjemnością sięgnę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka jak dzieło sztuki :) Bardzo ciekawa publikacja!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nic, tylko pogratulować siedmioletniej artystce takiej publikacji. Pracę prezentują się naprawdę pięknie, w połączeniu z poezją zapewne robią wrażenie! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pięknie wygląda ten tomik! Nie są to moje klimaty czytelnicze, bo wolę prozę, ale przyjemnie popatrzeć na tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Illustration in that book are amazing. I like them so much.

  New Post - https://www.exclusivebeautydiary.com/2021/04/tom-ford-lip-color-flamingo-chanel.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger