Wyniki konkursu z książką "Ostatnia Imperoks"


Wraz z Wydawnictwem Niezwykłe zaprosiłam was do wzięcia udziału w konkursie patronackim, w którym mogliście wygrać jeden egzemplarz książki pt. "Ostatnia Imperoks". Dzisiaj zapraszam na jego wyniki.

Aby wziąć udział w konkursie, należało odpowiedzieć na poniższe pytanie:

Dlaczego czytamy literaturę science-fiction?


Oto zwycięzca:


ANONIMOWY
2 marca 2021 10:26

Anna F
Czytamy – ponieważ literatura science - fiction opisuje wizje przyszłości. A przyszłość od zawsze jest dla nas pewną niewiadomą, która budzi ciekawość, fascynację, a także niepokój i strach. A my lubimy się bać!
Stanisław Lem pisał: „Science fiction zakładała niemal zawsze, że jeżeli nawet INNY, którego spotykamy, prowadzi jakąś grę, to my jej reguły prędzej czy później zrozumiemy[…].
Interesuje nas „filozofia przyszłości”, spiskowanie przeciwko naturze, świat cyberprzestrzeni, który umożliwia iluzyjne panowanie nad rzeczywistością, naturą, własnym ciałem.
Przecież już rzeczywistość wirtualna jest przedłużeniem naszego systemu nerwowego, gdyż umysł zostaje przeniesiony w elektroniczne środowisko. Zatarła się granica między rzeczywistością a marzeniami, a technologia wciąż wypiera człowieka z naszej planety. Uważam, że czytanie fantastyki to przyjemność, możliwość oderwania się od rzeczywistości, ucieczka w świat wyobraźni i marzeń…


Gratuluję! Czekam na Twoje dane adresowe do wysyłki książki!


15 komentarzy:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger