Pharmacon na mojej półce


Biolog Niv Sokol, wciąż dość młody by wierzyć, że dobry pomysł poparty ciężką pracą gwarantuje sukces, wynajduje wykorzystującą nanoboty technologię, która ma szansę przedłużyć ludzkie życie. Kiedy orientuje się, że firmy farmaceutyczne nie cofną się przed niczym, żeby przejąć wyniki jego rewolucyjnych badań, decyduje się na niespodziewany ruch, który ma zapewnić wszystkim równy dostęp do końcowego produktu. Pięć lat później okazuje się, że ten szlachetny gest doprowadził do dramatycznych wydarzeń, które ponownie krzyżują losy naukowca i jego korporacyjnych adwersarzy. Bohaterowie zostają wciągnięci w sieć intryg, w której przeplatają się i ścierają interesy przedstawicieli farmaceutycznego światka i finansjery, dziennikarzy i blogerów, terrorystów i agentów tajnych służb, a także waszyngtońskich gangsterów i polityków najwyższej rangi. Czy zdołają zakopać wojenny topór i wspólnie zmierzyć się z siłami, które mogą wywrócić do góry nogami globalny ład? Czy taka współpraca jest w ogóle możliwa, jeśli na drodze do zgody stoją dawne urazy, zawodowe ambicje, a także... kobieta?

W patronackiej recenzji "Pharmaconu" napisałam, że to powieść, w której odwieczne marzenie ludzkości o wiecznym życiu staje się punktem wyjścia do snucia rozważań w temacie zjawisk społecznych, jakie obserwujemy na co dzień. 


Warto wiedzieć, że początkowy, obszerny Prolog "Pharmaconu" pt. "Konferencja" to wcześniej wydane opowiadanie autorów, jakie postanowili zrobić wstępem do tej wielowątkowej opowieści. I jak pokazują Marlena i Marian Siwiakowie, zapewnienie uczciwej konkurencji i równych szans wszystkim zainteresowanym, nie zawsze wywołuje pożądane skutki. W szczególności jeśli chodzi o taki wynalazek, mający niemal boski wymiar. Zajrzyjcie koniecznie do "Pharmaconu"!

22 komentarze:

 1. gratuluję kolejnego patronatu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu! Temat na pewno ciekawy i warty poznania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję i Ja patronatu Wiolu. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę dążyła do tego, aby przeczytać tę książkę. Gratuluję serdecznie patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 5. no powiem Ci szczerze, ze tematy koncernow farmaceutycznych, poteznych odkrywcow itp niezbyt przypada mi do gustu ;p w sumie nigdy nie siegalam po tego typu ksiazki ;p no, ale gratuluje patronatu! oby tak dalej ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję kolejnego wyróżnienia, w pełni zasłużone.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje i oczywiście życzę Ci dalszych sukcesów :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem strasznie ciekawa tych książek!

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi bardzo ciekawie KOchana. I kolejny Twój sukces. Pięknie! Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię tego typu powieści.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak myślę, że pewnie będzie ekranizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję patronatu! OO, a powieść interesująca, już po opisie zwiastuje niebotyczną akcję! Zapisuję tytuł!

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawy patronat. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluje patronatu, to raczej coś w klimatach mojego męża :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Thrillera technologicznego jeszcze nie czytałam. Chętnie skosztuję.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger