Wygraj książkę "Ostatnia Imperoks"

 

Wraz z Wydawnictwem Niezwykłe chciałabym was zaprosić do wzięcia udziału w konkursie patronackim, w którym możecie wygrać jeden egzemplarz książki pt. "Ostatnia Imperoks".


Zasady konkursu:
 • W konkursie mogą wziąć udział wszyscy posiadający adres na terenie Polski.
 • Konkurs trwa od dzisiaj do 11.03.2021 r., do północy.
 • Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na poniższe pytanie: 
 Dlaczego czytamy literaturę science-fiction?
 •  Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz. 
 • Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wybiorę jedną, która najbardziej mi się spodoba.
 • Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu dwudziestu dni od zakończenia konkursu. Zwycięzca winien skontaktować się ze mną na podany adres e-mail: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com w ciągu trzech dni. Nagroda zostanie wysłana w ciągu miesiąca.

UWAGA:
Możecie w ogłoszeniu podać swój adres e-mail, ale robicie to na własną odpowiedzialność, gdyż w ostatnim czasie wystąpiły przypadki wykorzystywania tychże adresów przez oszustów wyłudzających pieniądze. Pamiętajcie, nie wymagam uzupełniania żadnych formularzy ani podawania numeru telefonu. 


Do dzieła!

23 komentarze:

 1. powodzenia:) niech wygra najlepszy:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego czytamy ponieważ ta tematyka
  Oprócz zapewniania rozrywki , pozwala nam się przenieść w inny świat pełen technologi i nowości których nie możemy spotkać w świecie realnym . Pozwala nam ponieść się wyobraźni i oderwać od naszych zwykłych ziemskich problemów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę powodzenia w konkursie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkim uczestnikom konkursu życzę powodzenia i trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzymam kciuki za wygraną tych co wezmą udział w konkursie. Ja tym razem odpuszczam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Powodzenia wszystkim. Ja zaczekam na konkurs z innym tytułem ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zatem życzę powodzenia osobom biorącym udział w konkursie. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkim uczestnikom konkursu życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Życzę wszystkim powodzenia! Bardzo interesująca książka.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pytanie wydaje się być banalnie proste... A gdy mamy już odpowiadać to zaczynamy zauważać, iż autorka konkursu właściwie nas wszystkich zagięła z tym pytaniem. Otóż, dlaczego czytamy literaturę science-fiction?
  Zacznijmy od początku, jeśli oczywiście zdefiniujemy początek, bo ten rodzaj literatury jest tak obszerny, że Amazonka może być względem szerokości małą konkurencją, a Mount Everest może jedynie spoglądać z dołu na tą literaturę. Jak już zaciekawiłem, to pozwolę się jeszcze bardziej rozpędzić z porównaniami niczym samolot X-43 lecący prawie 12 tyś km. Czy to czasami nie brzmi jak Science-fiction? Otóż tak! Właśnie na tym to polega. Opisywanie czegoś praktycznie niemożliwego, a skłaniającego do wyobrażenia sobie opisywaną sytuację. Być może wieki temu ktoś napisał książkę o czymś, co wbija się w powietrze, niczym piórko i osiąga niebotyczne prędkości, które żaden człekokształtny nie może sobie wyobrazić? Sądzę że, tak mogło kiedyś być. Zastanawiacie się może do czego zmierzam? Jeśli nie, to już tłumaczę. Książki Science-fiction pozwalają nam w pewien sposób rozwijać naszą wyobraźnię i inspiruje nas to tworzenia nowych technologii. Gdyby każdy na tym świecie tworzył książki na temat rzeczywistości nie bylibyśmy mogli iść z postępem technologii i stalibyśmyw miejscu. Brzmi jak teoria spiskowa, prawda? Coś mi się wydaję że, autorzy tej dziedziny komunikują się z istotami pozaziemskimi, które mają o wiele lepiej rozwiniętą technologię jak na przykład samochody w sprayu czy darmowy dostęp do toalety publicznej. Nie no, żartowałem. Jeszcze nikt tego nie odkrył ;P Podsumowując, tym komentarzem mogłem wzbudzić śmiech, rozwinąć nieco wyobraźnię albo nawet kogoś zainspirować do tworzenia nowych rzeczy. Można stwierdzić że, za pomocą Science-fiction opisałem dlaczego czytamy Science-fiction i ukazałem dlaczego jest to tak wciągające. Wątpię że, ktoś nie przeczytał tego wpisu do końca ;P
  Mówię, jakbym czytał w myślach, a może przeniosłem się w czasie do przyszłej rzeczywistości? Odpowiedź zostawiam autorce konkursu ;P
  Pozdrawiam
  KK

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę,że nasze mòzgi są tak skonstruowane by ciągle poszukiwać,tworzyć i uciekać od tej naszej szarej rzeczywistości. Potrzebujemy świata w którym nie ma tego okrucieństwa dziejącego się na naszej planecie,gdzie można przenikać zasłony czasu,podróżować w miejsca nieodgadnione i tajemnicze i być bezbrzeżne szczęśliwym. Literatura science-fiction jest w moim przekonaniu kierunkiem przyszłościowym i wiele powstanie wybitnych powieści by w ten sposób przetłumaczyć i zrozumieć ten nasz dzisiejszy świat.��

  OdpowiedzUsuń
 14. Anna F.
  Czytamy – ponieważ literatura science - fiction opisuje wizje przyszłości. A przyszłość od zawsze jest dla nas pewną niewiadomą, która budzi ciekawość, fascynację, a także niepokój i strach. A my lubimy się bać!
  Stanisław Lem pisał: „Science fiction zakładała niemal zawsze, że jeżeli nawet INNY, którego spotykamy, prowadzi jakąś grę, to my jej reguły prędzej czy później zrozumiemy[…].
  Interesuje nas „filozofia przyszłości”, spiskowanie przeciwko naturze, świat cyberprzestrzeni, który umożliwia iluzyjne panowanie nad rzeczywistością, naturą, własnym ciałem.
  Przecież już rzeczywistość wirtualna jest przedłużeniem naszego systemu nerwowego, gdyż umysł zostaje przeniesiony w elektroniczne środowisko. Zatarła się granica między rzeczywistością a marzeniami, a technologia wciąż wypiera człowieka z naszej planety.Uważam, że czytanie fantastyki to przyjemność, możliwość oderwania się od rzeczywistości, ucieczka w świat wyobraźni i marzeń…

  OdpowiedzUsuń
 15. Literaturę science fiction czytamy, ponieważ przedstawia ona wiele alternatyw świata, który mógłby teraz być naszym światem. Skłania nas ku myśleniu, że nasz świat wcale nie musi działać w takim systemie w jaki działa aktualnie. I to się sprawdza, bo codziennie niemalże możemy usłyszeć o nowych innowacjach, odkryciach w dziedzinie nauki i niesamowitej ambicji kolonizacji Marsa. Tak wiele posiadamy pomysłów w naszych głowach, co potwierdzają książki, które ludzie tworzą; a jednak w rzeczywistości boimy się je realizować. Łatwiej jest zagłębić się w historię w książkę, nierzadko przekładaną na adaptację filmową. Kochamy ''inny świat'', a właściwie alternatywę naszej Ziemi. Świat w literaturze science - fiction posiada jednak tak wiele naszych ludzkich, zwykłych cech. Science - fiction tworzony jest przez ludzi, co daje też nadzieję, że ludzie naprawdę potrafią tworzyć fantastyczne rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dlaczego czytamy science-fiction? Ponieważ chcemy się wyrwać chociaż na parę minut z nudnej rzeczywistości...
  Więcej argumentów nie potrzeba...

  OdpowiedzUsuń
 17. Rzeczywistosc bywa szara i przytlaczajaca, historia - nudna i nieatrakcyjna, fantastyka przyciaga po prostu swa innoscia i bogatym wachlarzem mozliwosci.
  Zaskakujace polaczenia, alternatywne rzeczywistosci, niejednoznaczne wizje, magia i supermoce nie z tej ziemi... - oto co fascynuje wielu.
  Fantastyka wychodzi poza ustalone ramy, lamie konwenanse, oczarowuje umysl wyjatkowymi, ale nierealnymi obrazami... Bardzo latwo sie w takiej magicznej rzeczywistosci zatracic...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger