Nowa książka Jacka Pałkiewicza - palkiewicz.com niebawem w księgarniach

Już 14 października swoją premierę będzie miała nowa książka Jacka Pałkiewicza pt. "palkiewicz.com". Ta kolejna książka pogromcy Atlantyku i Amazonki to wielobarwna podróż, w której Autor widział dużo więcej niż prekursor epoki odkryć geograficznych, legendarny Marco Polo. 


Pasmo porywających doświadczeń zarówno w krajach Pierwszego, jak i Trzeciego Świata oraz atencja dla ginących kultur i zwyczajów, a także spotkania z ludźmi, których trudno zapomnieć.

Przemierzył bezlik dróg i ścieżek pośród szczytów Bhutanu, pól ryżowych na Bali i tajemniczych świątyń Angkoru. Odwiedził palarnię opium w Laosie i sale hazardowe w Makau, jadł koniki polne w Birmie i psie mięso w Wietnamie. Rzutem na taśmę poznał jeszcze autentyczne kultury plemion tubylczych, Dajaków – legendarnych „łowców głów” na Borneo, czy Bausi z Papui Zachodniej. Stanął oko w oko z Janomami, plemieniem, które nie miało wcześniej kontaktu z białym człowiekiem. Jego zapisane notesy wciąż jeszcze wydają się napęczniałe od atramentu.

Na kartkach książki Autor snuje także chłodne refleksje nad nieodwracalnymi zmianami w naszej kulturze, nad surowymi prawami dżungli, które owładnęły współczesnym człowiekiem i wreszcie nad życiowym bilansem oraz schyłkiem pewnej epoki. Niepokoi go dziś widmo zmierzchu pogrążonej w chaosie i tkwiącej na rozdrożu Europy, z jej ultranowoczesną tożsamością, degradacją narodowych norm, marginalizującą rolą religii i zanikiem tradycji, która tracąc instynkt samozachowawczy staje się politycznym zakładnikiem islamu. Społeczeństwo obawia się o przyszłość, bo nie znajduje odpowiedzi na swoje problemy i wewnętrzne rozdarcie.

„Po szalonych globalnych przemianach, które zmieniły oblicze świata, dotknęła nas deprymująca niestabilność – pisze wybitny dziennikarz, podróżnik, człowiek instytucja. – Teraz nadchodzi era nowej rzeczywistości, której nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić”.

Pałkiewicz wśród ludzi, Pałkiewicz łączący, Pałkiewicz orędownik odnajdywania wspólnego języka. Czyż to nie ważniejsze w dzisiejszym świecie od pogoni za kolejnymi mirażami?

Bogusław Chrabota „Rzeczpospolita”


Czytam: „Barwny film mojego życia dobiega definitywnie do punktu docelowego”. „Przegrałem sam ze sobą”. Nie chcę wierzyć i nie wierzę. Jacek jeszcze nas wszystkich zaskoczy.

Paweł Reszka „Polityka”


Gdybyśmy wszyscy nauczyli się od niego sztuki dzielenia się radością życia i optymizmem, nasz świat i nasz kraj byłyby jeszcze cudowniejsze. Dlatego warto poznać tego człowieka.

Jacek Karnowski „Sieci”


Wybitna książka, wybitnego człowieka. Jest tu wszystko, ale przede wszystkim życie. Fascynujące i mądre. Po przeczytaniu tego tomu chce się piękniej i lepiej żyć.

Paweł Siennicki „Polska The Times”


Widział dużo więcej niż Marco Polo i potrafi też o tym wspaniale opowiadać.

Tomasz Sakiewicz „Gazeta Polska”


Ten kalejdoskop skrzący się kolorami, detalami nieistniejącej już często rzeczywistości, budzi podziw dla wiedzy Autora i każe się zastanowić czy nasz świat zmierza we właściwym kierunku. To fascynująca lektura.

Aldona Toczek „Fakt”


Wiarygodność przeżyć Autora może nieraz budzić wątpliwości i niewiarę. Jednak to tylko cząstka tego co doświadczył w barwnej podróży swojego życia.

Andrzej Wójtowicz „Angora”

Jesteście zainteresowani przeczytaniem tej książki?


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Świat Książki

15 komentarzy:

 1. To czekamy. Musi być wspaniała. Pozdrawiam jesiennie i deszczowo raz jeszcze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam jeszcze o tej książce, a zapowiada się ciekawie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. To może być naprawdę coś ciekawego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Tobie poznaję nowych autorów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznaję bez bicia,ze bardzo lubię takie pozycje. Dziękuję za rekomendację :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam wcześniej ani o książce, ani i autorze. Zapowiada się bardzo interesująco! Muszę mieć ją koniecznie na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak wpadnie w moje łapki, to poczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy raz słyszę o tym człowieku, ale muszę przyznać, że w opisie Jego książki jest coś intrygującego i chociaż to nie są do końca moje klimaty, to będę miała na uwadze tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam jeszcze jego żadnej książki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawa jestem. Nie znam jeszcze żadnej książki autora, ale jego nazwisko obiło mi się o uszy rzecz jasna.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger