Klechda truskawkowa – Katarzyna Georgiou, Mirosław OwczarekKsiążka wydana pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach


"Życie ma smak truskawki".


Najadłam się w tym roku pysznych truskawek, które mogę pochłaniać bez końca. Zgadzam się więc z tezą zawartą w tytule wiersza Katarzyny Georgiou, że życie ma smak truskawki. Smak pełen słodyczy, błogiej ekstazy oraz trudno odnajdywanej w naszych czasach, zmysłowości. Takie książki poetyckie pozwalają nam to wszystko na nowo odkryć.


Katarzyna Georgiou ukończyła Seneca College w Toronto. Jest nauczycielką wychowania przedszkolnego oraz anglistą. Za jej inicjatywą powstały warsztaty literacko-plastyczne pt. "Strefa Bałaganu". Z zamiłowania jest animatorką kultury, pasjonuje się ezoteryką i szamanizmem. Mirosław Owczarek to poeta mieszkający w Dolinie Baryczy.


"Klechda truskawkowa" to książka poetycka ukazująca swoistą rozmowę pomiędzy Wiedźmą, a Wodnikiem, którą uzupełniają ilustracje wrocławskiej artystki i ilustratorki Wirginii Issel-Balcar.


Erotyczna rozmowa pisana liryką – tak w czterech słowach określiłabym krótko efekt wspólnej pracy dwójki fantastycznych poetów, jakimi są Katarzyna Georgiou i Mirosław Owczarek. Ten dyskurs pisany wierszem nacechowany jest dość mocno erotyczną zmysłowością, którą nietrudno odnaleźć pomiędzy strofami dialogu Wiedźmy i Wodnika. Jest w tej książce poetyckiej dość intensywnie podkreślony pierwiastek żeński i męski, w których rolach, jak łatwo się domyśleć, bardzo dobrze czują się autorzy. Wiedźma bowiem umiejętnie kusi Wodnika, doskonale wykorzystując kobiece atrybuty, a Wodnik chce być kuszony, pokazując swoją męskość. Ich zmysłowa, erotyczna gra okraszona zostaje truskawkowym aromatem - zachęcającym do skosztowania niczym najlepszy afrodyzjak.


Czytelnik bierze udział w miłosnym flircie Wiedźmy i Wodnika, osadzonym na dwóch płaszczyznach – cielesnej i zmysłowej, w otoczeniu niezwykle pięknej natury Doliny Baryczy. Podczas czytania tej lirycznej rozmowy, nie sposób nie ulec urokowi tego wyjątkowego miejsca, gdzie lasy, stawy czy też pola zachwycają pięknem swojej nietuzinkowej przyrody.


Muszę wspomnieć także kilka słów o samym wydaniu tej niecodziennej książki. Otóż z przyjemnością trzyma się ją w ręku bowiem kredowy, śliski papier wzmacnia doznania estetyczne, a kolorowe, piękne ilustracje Wirginii Issel-Balcar dopełniają całości tego wrażenia. Poza tym świetnym pomysłem było rozróżnienie mowy pisanej wierszem przez Wiedźmę i Wodnika za pomocą koloru różowego oraz niebieskiego.


Katarzyna Georgiou i Mirosław Owczarek popełnili książkę naznaczoną zmysłowymi doznaniami, które warto przeżyć w domowym zaciszu. Koniecznie w otoczeniu pysznych truskawek!


25 komentarzy:

 1. Uzbierało mi się książek do czytania już tyle że jak i tą dołożę do nic się nie stanie 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję się zaintrygowana tą książką. Tym bardziej, że uwielbiam truskawki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przyznać, że zaciekawiłaś mnie bardzo tą książką :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda pięknie. Wnętrze też pewnie by mi się spodobało :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ale bardzo ciekawa pozycja!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem spasuję, gdyż nie poczułam zainteresowania tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 7. Musze przyznać, że tak jak książka do mnie nie przemawia, tak Twoja recenzja bardzo ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje się w sam raz na letnie dni :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda naprawdę pięknie i myślę, że mogłabym po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmi fantastycznie. Na pewno z czasem zapoznam się z nią :)

  OdpowiedzUsuń
 11. W najbliższym czasie raczej się nie skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przydałoby się choć jedno zdjęcie do recenzji...

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię poetycki styl, a jednak do tej książki nie całkiem jestem przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nigdy nie słyszałam o tej książce, ale brzmi całkiem intrygująco :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale Twój opis zachęca do przeczytania :)

  Pozdrawiam
  www.carolinelivre.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. To chyba pozycja nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam takie oryginalne i ładnie wydane perełki. Dotąd nie słyszałam o książce, ale będę ją miała na względzie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger