Dziennikarz pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkachZ wielką przyjemnością chciałabym zaprezentować wam nową książką Macieja Kaźmierczaka pt. "Dziennikarz", która w księgarniach pojawi się 22 kwietnia. Subiektywnie o książkach patronuje medialnie tej powieści.

Brawurowy thriller psychologiczny autora znanego pod pseudonimem Poważny Postczłowiek prowadzącego profil Lepiej nie będzie.

Eryk Prus, łódzki dziennikarz śledczy, dzieli swoje życie pomiędzy pracą, narzeczoną a niezobowiązującymi kontaktami z młodymi kobietami. Pewnego dnia naczelny wysyła go do Krakowa, aby zbadał sprawę aktorki Adeli Braun. Kobieta twierdzi, że jest prześladowana na tle seksualnym i postanawia nagłośnić sprawę w mediach.

Dziennikarza najbardziej cieszy fakt, że będzie mógł odpocząć od Łodzi i narzeczonej. Jednak sytuacja z aktorką zaczyna się komplikować. Adela kłamie. Jej opowieści nie tworzą spójnej całości. Eryk, chcąc poznać prawdę, trafia na nowy, tajemniczy trop niepowiązany z kobietą, której sprawą miał się zająć.

Kłamstwa coraz mocniej owijają się wokół szyi Eryka i wkrótce okazuje się, że jedyną osobą będącą w pułapce jest on sam.


Maciej Kaźmierczak – pisarz, rysownik i twórca internetowy. Autor zbioru opowiadań Zwierzyna (2015) oraz powieści Polowanie na kaczki (2017) i Wszechmocny (2018). Opublikował kilkadziesiąt opowiadań w licznych antologiach i magazynach. W 2019 r. został nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Student filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim, hobbistycznie zajmuje się redakcją tekstów i grafiką. Niepoprawny pesymista publikujący dekadenckie teksty oraz satyryczne rysunki. Prowadzi popularny profil Lepiej nie będzie i posługuje się pseudonimem Poważny Postczłowiek, który jest jego ironicznym alter ego.


Skusicie się na lekturę "Dziennikarza"?


18 komentarzy:

 1. Bardzo pięknie to opisałaś, tak że od razu chętnie bym sięgnęła po książke. Bardziej ciekawi mnie jego życie do tego stopnia, DLACZEGO chce odpoczać od Łodzi a tym bardziej od narzeczonej. Przeciez to osoba, którą będzie miał przy sobie, a odpoczynek nie świadczy o niczym dobrym. Mimo wszystko zdanie "Kłamstwa coraz mocniej owijają się wokół szyi Eryka i wkrótce okazuje się, że jedyną osobą będącą w pułapce jest on sam." - powoduje ciary i jeszcze bardziej zachęca do książki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu Wiolu !

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi bardzo ciekawie. Gratuluję patronatu :)
  Pozdrawiam :)
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawie się zapowiada. Gratuluję kolejnego patronatu.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 5. Szalejesz Wiolu z tymi patronatami. Haha. :) Gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi interesująco. Gratuluję patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, z chęcią skuszę się na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię thrillery psychologiczne, więc może się skuszę :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mnie zaciekawilaś. Lubię tego typu klimaty więc chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie spotkałam się jeszcze dotąd z autorem ale powieścią czuję się zaintrygowana :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zobaczymy jakie beda pierwsze opinie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger