Zagłosuj na "Klucz życia" w drugim etapie konkursu "Historia zebrana"


10 grudnia 2019 rozpoczęło się głosowanie Internautów w konkursie i plebiscycie "Historia zebrana - najlepsze książki historyczne II półrocza 2019". Wśród wszystkich głosujących rozdzielone zostaną zestawy atrakcyjnych książek. W plebiscycie bierze udział świetna książka Heleny Semenetz pt. "Klucz życia", którą jakiś czas temu przedstawiałam wam na blogu. Dzięki waszemu wsparciu, książka przeszła do drugiego etapu konkursu, więc chciałabym was ponownie zachęcić do zagłosowania na ten tytuł.


O "Kluczu życia" pisałam tak:

W starożytnym Egipcie, w drugim tysiącleciu p.n.e. faraon Echnaton oraz jego niezwykle tajemnicza małżonka Nefretete, nazywana "piękną, która przybyła" odwracają się od kultu wielobóstwa na rzecz jedynego boga Atona. Powstaje nowa stolica Egiptu – Achetaton, gdzie królują miłość, przyjaźń i wzajemny szacunek. Do dziś jednak nie wiadomo, kim tak naprawdę była Nefretete. Helena Semenetz stara się odpowiedzieć na to pytanie.

Czy tajemnica egipskiej królowej Nefretete zostanie kiedyś rozwiązana? Być może w przyszłości doczekamy się odpowiedzi na to pytanie. Warto jednak poznać teorię Heleny Semenetz, której jak się okazuje nazwisko wcale nie jest przypadkowe. Być może nie był również przypadkowym sen, który zainspirował autorkę do pogłębiania historii twórców monoteizmu w Egipcie. "Klucz życia" to jedna z tych książek, którą trudno zaklasyfikować, ale jednocześnie właśnie to staje się jej głównym atutem.


Drugi etap konkursu trwa do dnia 19 stycznia 2020 r

Aby zagłosować, musicie mieć przy sobie telefon komórkowy zarejestrowany w polskiej sieci komórkowej. Po zagłosowaniu otrzymacie bezpłatny sms, z kodem pozwalającym potwierdzić głos. Waszego numeru telefonu nikt nie będzie w żaden sposób wykorzystywał po potwierdzeniu przez was głosu.

Zliczane są tylko potwierdzone głosy, tylko potwierdzone głosy biorą również udział w losowaniu nagród. 

Oto link do strony z głosowaniem:"Klucz życia" znajdziecie w kategorii "Historia niebanalna". Bardzo gorąco zachęcam was do oddania swojego głosu na tę nietuzinkową publikację. Wpis powstał w ramach współpracy z autorką.

4 komentarze:

  1. Lubię książki których akcja dzieje się starożytności ale stawiam raczej na Rzym i Grecję. Do Egiptu skutecznie zniechęcił mnie Faraon B. Prusa. Ale skoro ta książka znalazła się w drugim etapie głosowania to na pewno jest bardzo ciekawa, spróbuję przeczytać.
    Powodzenia.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger