Miejsce dla nas pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach


Z wielką przyjemnością chciałabym wam zapowiedzieć styczniową premierę książki pt. "Miejsce dla nas", której Subiektywnie o książkach patronuje medialnie. Ta rozdzierająca serce i bardzo aktualna powieść, ukazała się nakładem wydawnictwa Sarah Jessiki Parker!

Natychmiastowy bestseller „New York Timesa”!

Tytuł okrzyknięty najlepszą książką 2018 roku przez „Washington Post”, „NPR”, „People”, „Refinery29”, „Parade” oraz „Buzzfeed”.

Znakomity debiut Fatimy Farheen Mirzy odsłaniający kulisy życia indyjskich muzułmanów mieszkających w Kalifornii. Ślub najstarszej córki – zawierany z miłości, a nie ze względu na tradycję – gromadzi w jednym miejscu całą rodzinę. Rodzice – Rafik i Layla – muszą się pogodzić z życiowymi wyborami dwóch córek oraz syna Amara, który porzucił ich wspólnotę, a teraz po raz pierwszy od trzech lat spotka się z bliskimi. 

Miejsce dla nas to przejmujący obraz rodziny zawieszonej pomiędzy dwiema kulturami i zapadająca w pamięć opowieść o wierze, tradycji, tożsamości, trudnych życiowych wyborach oraz przynależności społecznej.„Ta rozdzierająca serce i bardzo aktualna powieść dosłownie mnie zniewoliła. Pozwoliła mi zrozumieć, jak trudno pogodzić miłość do rodziny i kultury z pragnieniem odnalezienia własnej drogi życiowej. Zapewniam, że ta powieść was odmieni”.
Sarah Jessica Parker

„W tej dopracowanej i błyskotliwej historii, skupiającej się wokół domowych spraw, Mirza opisuje życie jednej rodziny, która próbuje pozostać całością pomimo wstrząsających nią buntów, zarówno tych cichych, jak i gwałtownych”. 
„Time”

„To bogata w detale, niesamowicie wciągająca powieść, która chwyta cię w swoje objęcia od pierwszej strony i pochłania tak, że masz wrażenie, iż znasz tę rodzinę od lat. Miejsce dla nas to niezwykle delikatna próba nakreślenia wartości rodzinnych, funkcji pełnionych przez poszczególnych członków rodziny, a także próba zrozumienia tego, czym naprawdę jest dom”. 
„Marie Claire”

„Magiczna!”. 
„ELLE”

„Bogaty portret rozdartej rodziny”.
„People”

Jesteście zainteresowani lekturą tej książki?


18 komentarzy:

 1. Oj tak, recenzje super, ale też wspomnienia filmu, w którym grała bardzo pomaga. Chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej podziękuję, nie przepadam za podobnymi klimatami, gdzie ktoś ma problem z wiarą, a raczej z przestrzeganiem jej zasad. :)

  www.pomistrzowsku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. No ciekawa propozycja, może sięgnę po nią ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam nie dawno książkę o podobnej tematyce i bardzo mnie wymęczyła. Na razie wolę trochę lżejsze tematy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fabuła zapowiada się bardzo ciekawie, więc chętnie przeczytam. Gratuluję patronatu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję patronatu, przyznam szczerze, że trochę jestem nią zainteresowana.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa tematyka. Gratuluję patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję. Ja raczej się nie skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy temat. Chociaż nie wiem czy na teraz. Moze jak stosik mi się zmiejszy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie przeczytałabym tą książkę i dokładnie poznała losy bohaterów. A tak przy okazji, to nie wiedziałam, że Sarah Jessica Parker założyła wydawnictwo!

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem ciekawa, takie lektury pomagają zrozumieć świat i ludzi spoza kultury europejskiej

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger