Blogerzy polecają "Piętno Pielgrzyma. Banici"


"Banici" to trzeci tom serii "Piętno Pielgrzyma" Janusza Lasgórskiego, do lektury którego gorąco was zachęcam. Ale nie tylko ja zachwycam się treścią tej książki. Zobaczcie co myślą o niej inni blogerzy.

Bohaterowie znani z poprzednich części lądują na Marsie. Tam przekonują się o tym, że planeta jest już zamieszkana, a także odkrywają niespodziewane zależności oraz działania, jakie podejmuje korporacja Eksodus. Kolonizacja tej planety niesie ze sobą bowiem liczne eksperymenty oraz wiele niespodzianek, z niedziałającym sprzętem na czele.


Marzena Gaczoł z bloga Matka Puchatka pisze:
"Piętno Pielgrzyma. Banici" to historia świetnie skonstruowana i bardzo dobrze napisana, ale warto tu zaznaczyć, że odpowiednia dla uważnego czytelnika. Niewątpliwie, by w pełni zrozumieć i pokochać ten świat, potrzeba skupienia i chęci eksploracji – resztę autor czytelnikowi dostarcza: piękny język, bogactwo opisów, ciekawa opowieść, sporo technologicznych nowinek, a do tego takie ludzie historie, problemy, pragnienia.

Anna Sikorska z bloga Górowianka pisze:
„Piętno Pielgrzyma” to interesująca, wciągająca i wymagająca skupienia lektura. Zdecydowanie polecam miłośnikom s-f, ale i osoby lubiące historie miłosne znajdą tu coś dla siebie. Wielkim plusem książki jest sposób prowadzenia fabuły. Stopniowe odkrywanie istotnych elementów razem z bohaterami pozwala na współudział w ucieczce i walce o prawdę oraz wyzwolenie. W książce zaskakujące jest to, że nie znajdziemy w niej wulgaryzmów czy opisów aktów zbliżeń, dzięki czemu mogą czytać ją młodsi czytelnicy. Poruszenie wielu społecznie ważnych kwestii może być punktem wyjścia do refleksji nad otaczającym nas światem i kierunkiem rozwoju.Ania z bloga Z Fascynacją o książkach pisze:
"Banici" to mistrzowsko skonstruowana, przemyślana, zarazem zachwycająca, jak i przerażająca historia ukazująca daleką przyszłość, która w istocie może mieć całkiem podobny przebieg. Począwszy od nowoczesnej technologii mającej zarazem wspaniałe, jak i okrutne zastosowanie, poprzez manipulację i zniewolenie przez owe kluczowe dokonania, aż do istoty pamięci tworzącej tożsamość, religię i pojęcie nieśmiertelności, właśnie tak niezwykłą podróż funduje autor wszystkim swoim uważnym czytelnikom. Ta lektura to nie tylko niezapomniana przygoda, ale i zarazem szokujące doświadczenie, skłaniające do większej zadumy nad postępem, ludzką żądzą i pragnieniem nieprzemijalności, a także manipulacją rządzących. Jestem przekonana, że cały cykl w pełni usatysfakcjonuje  fanów fantastyki naukowej. Polecam gorąco!

A co ja mogę wam o niej powiedzieć?

"Banici" to także opowieść o możliwych scenariuszach kolonizacji innej planety. O tym, do czego może służyć szeroko rozumiana eksploracja nowych, nieznanych terenów. A także o tym, że człowiek nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć, a zbudowany przez ludzkość system wierzeń nie posiada wcale tak mocnych fundamentów, jakby się nam wydawało.

Nie da się ukryć, że "Banici" to książka ściśle powiązana z wydarzeniami, jakie dzieją się w dwóch poprzednich częściach tej serii. Dlatego też polecam wyłącznie zapoznanie się z "Piętnem Pielgrzyma" od jej samego początku.


Zachęcam was do zajrzenia na:Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Javiko


8 komentarzy:

 1. Z takiego polecenia grzech nie skorzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym poznać całą serię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie czytać polecenia innych blogerów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Seria na pewno znajdzie swoich zwolenników :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tej serii i jak na razie nie mam jej w planach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czuję, że raczej nie odnalazłabym się w lekturze tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Może kiedyś zapoznam się z tą serią. Na razie mam stos innych książek do czytania.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam o tej serii i nie mam jej w planach. Bardzo fajny pomysł na wpis.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger