'Wodnik" już w księgarniachW księgarniach pojawiła się ciekawa propozycja książki dla dzieci pt. "Wodnik", którą napisał Karol Gmyrek.

Do osady nad brzegiem jeziora przybywa młody Wodnik. Mieszkańcy przygarniają chłopca do siebie, ofiarują mu dach nad głową i dzielą się swoim szczęściem, a także problemami. Historia Wodnika, to opowieść o zderzeniu świata dziecka ze światem dorosłych. W mitologii słowiańskiej jest miejsce na bliskość, która przenika i czułość, której wszyscy pragniemy.

Książka dla dzieci, której w ślad za treścią nadaliśmy sentymentalną szatę. Mamy nadzieję, że rodzicom przypomni ich własne dzieciństwo, a pociechy zapozna z delikatną magią dawnej ilustracji.

Fragment:

"Przyjazd kupców do osady wywołał wielkie poruszenie. Wszyscy wyłazili z chat, stajen, spływali z jeziora i ściągali z okolicznych lasów. Nie tylko ludzie zbierali się na tę sposobność. Poukrywane zazwyczaj w borach istoty, mniejsze i większe, również przybywały ośmielone gwarem, okrzykami zachwytu i różnymi błyskotkami, które kupcy ze sobą przywieźli. Przybyło więc kilka Rusałek, całe stadko domowików, Leśny Dziad, a nawet jedna Południca, mimo że było już dobrze pod wieczór. "


Niebawem opowiem wam o tej nietuzinkowej publikacji. Jesteście nią zainteresowani?


Wpis powstał w ramach współpracy z autorem.

9 komentarzy:

 1. Podoba mi się słowiańskość w wersji dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na recenzję Wiolu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę się doczekac, bo opinie o tej ksiazeczce sa bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej książce. Czekam na więcej informacji

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również z przyjemnością poczytam o tej książce coś więcej. 😊

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger