"Klucz życia" już w księgarniachChciałabym zwrócić waszą uwagę na niecodzienną książkę Heleny Semenetz pt. "Klucz życia". To nietuzinkowa publikacja zarówno pod względem formy, w jaką została ubrana oraz tematu, jakiego dotyka.
„Klucz Życia” to powieść oparta na faktach sprzed ponad trzech tysięcy lat. Łączy historię Heleny ze Sparty z bohaterami Herezji Amarneńskiej w Egipcie. To dokładnie przemyślane studium dziejów niezwykłych postaci – twórców Herezji Amarneńskiej w XIV wieku p.n.e.

Pamięć genetyczna Heleny Semenetz niewątpliwie sięga czasów starożytnego Egiptu. Konkretnie – epoki Nefretete, Echnatona i Achetaton. Czytając tę niezwykłą powieść, czytelnik będzie miał wrażenie, że autorka jest powiązana ze swoimi bohaterami delikatną, ale mocną, złotą nicią emocji – niemal rodzinnych. Można sądzić, że książkę napisał ktoś, kto nie tylko świetnie zna realia tamtych czasów, ale kto podchodzi do spraw sprzed 3300 lat jak do czegoś osobistego. Wiedza, erudycja i literacka czułość, z jaką autorka traktuje swoich bohaterów, są bezcenne. Ta książka intryguje i skłania do głębokiej refleksji.

na podstawie recenzji Ewy Kassali„Czytając tę niezwykłą powieść, miałam wrażenie, że autorka jest powiązana ze swoimi bohaterami delikatną, ale mocną, złotą nicią emocji – niemal rodzinnych… Wiedza, erudycja i literacka czułość, z jaką autorka traktuje swoich bohaterów, są bezcenne…”.
(Ewa Kassala)

„Klucz Życia to świadectwo oryginalnego poszukiwania odpowiedzi na najważniejsze pytania… Posługując się artystycznym medium, autorka spowiada się z przygody życia, jaką stało się kiedyś dla niej spotkanie z Wielką Herezją…”.
(Antoni Matuszkiewicz)  

Jesteście zainteresowani przeczytaniem tej książki?


Wpis powstał w ramach współpracy z autorką.

11 komentarzy:

 1. Świetna książka widzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałabym przeczytać tę książkę. Nie dość, że z historią w tle, to jeszcze na faktach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno nie czytałam niczego o starożytnym Egipcie. Chętnie nadrobie

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki z historią raczej do mnie nie przemawiają, dlatego nie skuszę się.

  OdpowiedzUsuń
 5. Poczułam się zaintrygowana, chętnie w przyszłości po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Historie oparte na faktach, nigdy nie odmawiam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że może być to pasjonująca lektura.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moją uwagę od razu przyciągnęła okładka, a blurb mnie tylko utwierdził, ze ta książka leży w kręgu moich zainteresowań.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger