"Carska droga" pod patronatem medialnym Subiektywnie o książkach
Teresa Monika Rudzka powraca z nową książką. 24 kwietnia premierę będzie miała "Carska droga". Subiektywnie o książkach patronuje medialnie tej książce.

Tytułowa Carska Droga stanowi tło splatających się losów kilku kobiet. Mimo, że pochodzą z różnych epok, łączy je pragnienie głębokiej miłości. Szukają jej wszędzie, również – jak przystało na wiek XXI – na Facebooku, portalach randkowych, wreszcie w realu. Są odważne i zdeterminowane, lecz co najważniejsze wspierają się nawzajem, udzielają sobie porad, a czasem po prostu chcą się wypłakać... Jedna z bohaterek to autorka poczytnych powieści, właśnie pisze kolejną – także o miłości wpisanej w ludzki los, którą każdy prędzej czy później spotyka na drodze swojego życia.

„Trzecia miłość: przeżyłaś już wiele, znasz się bardzo dobrze i podchodzisz spokojnie do wszystkiego. Nie myślisz, że kiedykolwiek jeszcze mocno się zakochasz, jeśli w ogóle. Wiesz, że chcesz żyć, i masz już swoje życie, jesteś sobą i jesteś z siebie zadowolona. Wiesz, że sobie zawsze poradzisz, i nagle się zakochujesz, choć się tego nie spodziewałaś. Inaczej prowadzisz ten związek, bo wiesz, czego oczekujesz od drugiej osoby, i jakich błędów nie popełniać. Masz w sobie pokłady tolerancji, ponieważ stoi za tobą doświadczenie, więc zdajesz sobie sprawę, że nikt nie jest idealny… dlatego ta miłość cię zaskakuje, gdyż nie pasuje do niczego, ponieważ jest spontaniczna, nie przemyślana w ten sposób jak druga miłość i nie ognista jak ta pierwsza, ale jest spokojna, bo wiesz również, że nie masz nic do stracenia, bo jeśli nie będzie pasować i tak przeżyjesz… To moja teoria, Reniu, ale ja w nią wierzę”.

Kilka słów o autorce: 

Teresa Monika Rudzka, urodzona we Wrocławiu, związana z Lublinem pisarka, recenzentka i dziennikarka. Opublikowała do tej pory osiem książek: Bibliotekarki, Singielka, Kuzyneczki, Świtezianki, Na karuzeli, Ona przyszła ostatnia oraz historia oparta na własnych przeżyciach Zawsze będę Cię kochać, w której autorka opisała swoją traumę, żałobę i emocje po śmierci córki. Temat straty bliskiej osoby został również przedstawiony w jej powieści dla młodzieży Wszystkie dżinsy M., która została nominowana do nagrody IBBA, oraz wybrano ją książką roku w konkursie organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Napisane przez autorkę recenzje książek i filmów można przeczytać na stronie „Okiem widza i nie tylko” na Facebooku.

Opinie o książce:

Wspaniała powieść mojej przyjaciółki – pisarki Teresy Moniki, pierwszej czytelniczki moich powieści. Bardzo polecam. (Ałbena Grabowska)

Ałbena Grabowska:
„Carska Droga to powieść o nas, kobietach, które chcą żyć pełnią życia mimo pechowego losu, choroby, czy straty najbliższej osoby. Pragniemy miłości i spełnienia, ale czy umiemy odróżnić tombak od złota? Krystyna, Lily, Danusia i Renata umieją dobrze doradzić przyjaciółkom, ale same błądzą niczym dzieci we mgle. Świetna historia ukazująca zderzenie marzeń z rzeczywistością.  Wiarygodni, krwiści bohaterowie, narracja z wielu perspektyw czasowych i punktów widzenia. Opowieść chwilami brzmi jak kronika, aby za chwilę przejść w bardziej osobiste tony.”

Jesteście zainteresowani przeczytaniem tej książki?


17 komentarzy:

 1. Czytałam tylko jedną książkę tej autorki. Gratuluję patronatu i życzę wesołych świąt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mnie, i gratuluję patronatu !

  OdpowiedzUsuń
 3. dla mojej koleżanki na wieczór spoko opcja:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję patronatu :D Zastanowię się nad tą książką ^^
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tej książce. Gratuluję patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się naprawdę ciekawie, klimaty które lubię.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się ta propozycja

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję patronatu.
  Poczekam na recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się świetna lektura! Chętnie zakupię do biblioteki dla czytelników, a i sama przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję patronatu :)
  Pozdrawiam, Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger