Wygraj "Samobójcę". Wyniki konkursuW ramach konkursu patronackiego, zaprosiłam was do wzięcia udziału w konkursie, w którym mogliście wygrać dwa egzemplarze książki Agnieszki Ziętarskiej pt. "Samobójca". Zapraszam na jego wyniki.
Aby wziąć udział w konkursie, należało odpowiedzieć na poniższe pytanie:

Czego oczekujesz po porywającym debiucie literackim?

Oto zwycięzcy:

Czego oczekuję od debiutu książkowego? Bradzo dobre pytanie, ponieważ z jednej strony debiut to pierwszy krok autora, jego pomysł, styl pisania. Jest niczym pierwszy krzyk dziecka, tyle, że w literackim świecie. Może być nieco nieporadny, niedociągnięty, w końcu to ćwiczenie czyni mistrza. Oczekuję jednak,ze w pewien sposób mnie czymś porwie- pomysłem, nietuzinkową historią, intrygującym bohaterem. Sprawi,że jego nazwisko w jakiś spoób utrwali się w mej pamięci i z jakąś taką tęsknotą będę wyczekiwać jego kolejnych książek.

Aby debiut mnie porwał musi mnieć w sobie "to coś". Trudno mi dokładnie określić, czym "to coś" jest. Z całą pewnością składa się na niego wartka fabuła oraz niebanalni, wielowymiarowi bohaterowie, z którymi, przynajmniej w jakimś stopniu, mogłabym się utożsamić.
Historia wcale nie musi być "świeża". Doskonale zdaję sobie sprawę, że wymyślenie całkowcie nowej i oryginalnej fabuły jest po pierwsze nie lada wyzwaniem, a po drugie może się wiązać z obawą autora, że zbyt wybujała fantazja w pierwszej jego książce może nie być dobrze przyjęta i przekreślić jego karierę już na wstępie, tym bardziej, że ludzie są z natury leniwi i boją się nowości. Niemiej jednak, od udanego debiutu oczekuję, że nie będzie on kolejną przepisaną powieścią jakiegoś światowej sławy autora, ale jednak wykaże się on cieniem inicjatywy i postara się w tym wszystkim pokazać siebie.

Gratuluję! Czekam na wasze dane do wysyłki nagród.

13 komentarzy:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger