"Tarnobrzeskie kobiety" - Beata Grzywacz
"Praca to moja pasja, moje hobby".


Najczęściej inspirują nas znane osoby, których osiągnięcia często zadziwiają. Inspirują nas ludzie z pierwszych stron gazet, o których słyszał cały świat. A przecież tuż obok nas żyją osoby, które także potrafiły wziąć swoje życie we własne ręce. I to właśnie z nimi można umówić się na kawę, by poznać tak potrzebne motywacje do spełniania marzeń. Poznajcie tarnobrzeskie kobiety, z których każda stanowi jedną, wielką inspirację do działania.


Beata Grzywacz to absolwentka filologii polskiej, nauczycielka z wieloletnim stażem, blogerka, recenzentka i działaczka społeczna. Od kilku miesięcy także właścicielka firmy edukacyjno-szkoleniowej "Pasja i Ty". Autorka lubi podejmować nowe wyzwania, interesuje ją szeroko pojęty rozwój osobisty.


Autorka początkowo prowadziła bloga Pasja i Ty o tarnobrzeskich kobietach. Za namową swoich czytelniczek postanowiła wydać o nich książkę. Publikacja zawiera 58 wywiadów z kobietami, które będąc zupełnie zwyczajnymi, wcale takie zwyczajne nie są. Każda z nich bowiem spełniła swoje plany i realizuje się dalej.


Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia – takie motto winno przyświecać lekturze książki Beaty Grzywacz, która potrafiła z wdziękiem i z gracją odczarować zwyczajność, ukazując przy tym, że każde życie może być motywujące. Kobiety z jakimi rozmawia autorka nie są bowiem celebrytkami, sławnymi osobami czy też autorytetami na skalę całego kraju. To w większości zwykłe żony, matki i córki, które nie pozwoliły swojemu życiu płynąć z nieokiełznanym nurtem, lecz same pokierowały jego drogą, wygrywając to, co najważniejsze, czyli zadowolenie z każdego przeżytego dnia.


Wśród tarnobrzeskich kobiet, jakie czytelnik poznaje na łamach tej publikacji można znaleźć pełen przekrój zawodowy - od nauczycielki, graficzki komputerowej, pilotki wycieczek, fryzjerki po doktora kulturoznawstwa, studentkę i artystkę. Zajęcia jakie wykonują bohaterki książki to zarówno te wymagające wyłącznie pracy umysłowej, jak i te, bez których praca rąk jest nieodzowna. Dzięki takiej różnorodności, wiele czytelniczek z pewnością odnajdzie na łamach tej publikacji, własne zamiłowania i własne niezrealizowane życiowe plany. A od tego dzieli już tylko mały krok do pierwszych postanowień w kwestii realizacji marzeń.


Wśród rozmów, jakie przeprowadziła Beata Grzywacz, moją szczególną uwagę przykuły cztery. Wywiad z Joanną Ardelli, która podzielając moją książkową pasję, składa książki. Zadziwiła mnie także opowieść Magdaleny Filipczak-Słomczak, która na przekór chorobie, działa w stowarzyszeniu i pracuje zawodowo. Nie mogę także zapomnieć inspirującej rozmowy z Haliną Szóstyk, która jest wiecznie w drodze, będąc pilotem wycieczek. Dużo do opowiedzenia w temacie Afryki miała natomiast Klaudia Wilk-Mhagama, która na co dzień mieszka w Tanzanii.


Beata Grzywacz zadaje swoim gościom niezwykle trafne pytania. Do każdej kobiety, z którą rozmawia, podchodzi indywidualnie, co daje się wyczuć podczas lektury poszczególnych wywiadów. Dzięki temu czytelnik otrzymuje mnóstwo inspirujących, prawdziwych historii, z których można wyłowić wiele trafnych uwag dotyczących samorealizacji i szczęścia. Szkoda jedynie, że niektóre rozmowy są zbyt krótkie, wywołując tym samym mały niedosyt. Warto wspomnieć, że w historie przedstawiane przez autorkę, na takim samym poziomie wpisane są zarówno sukces, jak i porażka. Tutaj nie ma lukrowania i ubarwiania rzeczywistości. Jest samo życie, pełne różnorakich kolorów.


"Tarnobrzeskie kobiety” to książka, która powinna mieć swoje odpowiedniki w każdym, większym mieście. Wszędzie bowiem mieszkają osoby, które potrafią zainspirować innych historią swojego życia. Tę publikację należy sobie dozować, gdyż wywołuje sporo przemyśleń w temacie realizacji planów i dążenia do szczęścia. A cała elegancka oprawa graficzna książki z pewnością sprzyja tak pogłębionej lekturze.Wpis powstał w ramach współpracy z autorką.

20 komentarzy:

 1. Ciekawa publikacja, pozdrawiam z Południa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. moze o poznanskich tez cos powstanie ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie :D Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację, w kazdym większym mieście powinna powstać taka książka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tej publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię czytać o kobietach takich jak my wszystkie a jednak wyjątkowych, w różnym tego słowa w wymiarze. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię to miasto. Może skuszę się na książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Genialna pozycja, kobiety górą :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Całkiem ciekawa publikacja w dodatku wspierająca kobiecą działalność

  OdpowiedzUsuń
 10. I'm happy to meet this author. My best wishes for a Merry Christmas

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że w każdym zakątku naszego kraju jest pełno kobiet realizujących swoje pasje, silnych i radzących sobie z codziennością.

  OdpowiedzUsuń
 12. Odpuszczę sobie :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. To taka lektura, którą chyba warto poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Tym razem książka niekoniecznie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. Od dziś książkę można kupić na Allegro https://allegro.pl/oferta/tarnobrzeskie-kobiety-7750016102

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger