Wygraj "Indiańską ścieżką" - wyniki konkursu
Wraz z Katarzyną Georgiou zaprosiłyśmy was do konkursu, w którym mogliście wygrać jeden egzemplarz książki "Indiańską ścieżką". Zapraszam na jego wyniki.
Aby wziąć udział w konkursie, należało odpowiedzieć na poniższe pytanie:

Kogo chciałbyś spotkać na Indiańskiej ścieżce?

Oto zwycięzca:

Od dziecka kocham świat Indian, ich zgodne z naturą życie, zwyczaje i wspaniałe, nieegoistyczne, mądre czerpanie korzyści z tego co daje ziemia. Ich dawne życie jest dla mnie fascynujące, magiczne, pełne niesamowitych i mądrych życiowo legend.
Długo zastanawiałam się kogo chciałabym spotkać na swojej indiańskiej ścieżce i przypomniałam sobie legendę o Białej Bizonicy, która ukazała się dwóm myśliwym, potem zamieniła w przepiękną czarnowłosą kobietę z workiem na plecach, białej sukni z jeleniej skóry i z wijącymi się u jej stóp wężami. Przyniosła ona plemieniu Lakotów świętą fajkę, która spowodowała ich mocne plemienne zjednoczenie - ze swoim ludem, kulturą i historią. Między nimi zapanowała silna więź, zaczęli czcić ziemię, wszystkie stworzenia dwunożne, czteronożne, skrzydlate, wszystko co związane z ziemią było święte i godne szacunku. Mówi się, że Biała Bizonica, przybierała po kolei barwę czerwoną, żółtą, czarną i białą, pokazała, że reprezentuje cztery rasy ludzkie a kłaniając się w cztery strony, złożyła swoją cześć czterem stronom świata. Odchodząc rzekła, że będzie przychodzić do nich w każdym pokoleniu.
Spotkanie jej na mojej indiańskiej ścieżce, byłoby dla mnie oznaką obfitości, dobrobytu, czegoś ważnego i niezwykłego, potwierdzeniem, że moje modlitwy zostały wysłuchane, bez względu na rasę czy wyznanie. I chciałabym, aby ludzie szanowali ziemię, wszystkie istoty je zamieszkujące i tworzyli jedną rodzinę, bez uprzedzeń, agresji, pełną szacunku i zrozumienia.

Gratuluję! Czekam na Twój adres do wysyłki książki.

20 komentarzy:

 1. Wspaniała odpowiedź, gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję, zasłużone wyróżnienie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zwycięstwo w pełni uzasadnione, gratuluję. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdeczne gratulacje ! Pozdrawiam po obserwacji zaćmienia księżyca !

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje ☺

  OdpowiedzUsuń
 7. Oh very ineresting book~ I like the cover
  xx

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow! Widać że wygrana poleci do prawdziwego pasjonata Indian:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawa odpowiedź zdecydowanie zasługuję na wygraną :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger