Wygraj "Przybysza" - wyniki konkursu
Jako patron medialny książki Piotra Tymińskiego pt. "Przybysz" miałam dla was dwa egzemplarze tego tytułu. Zapraszam na wyniki konkursu.
Aby wziąć udział w konkursie, należało wykonać poniższe zadanie konkursowe:

Poleć mi poruszającą książkę z gatunku literatury wojennej.

Oto zwycięzcy:

ulajot

"Chłopiec z Aleppo" niespełna dwudziestoletniej dziewczyny Sumii Sukkar- nic bardziej poruszającego i dramatycznego, a jednocześnie bardzo aktualnego nie wpadło w moje ręce. Powinni ją przeczytać ci, którym los ofiar współczenych wojen nie jest obojętny, ale również (a moze przede wszystkim) ci, którzy uważają, że wojna i jej ofiary to wewnętrzny problem kraju, w którym się ona toczy.Wojna widziana oczami dziecka autystycznego, na którego spadają jakże ciężkie doświadczenia, losy jego najbliższej rodziny, bezsilność, gniew, głód, choroby- to znajdziecie na kartach książki, której nie czyta się łatwo ze względu na ogromny ładunek emocji, jaki niesie jej treść.

Polecam powieść "Biała Wilczyca" - historia piętnastoletniej rosyjskiej arystokratki Kseni, rozgrywająca się na tle zdarzeń pierwszej połowy XX wieku, rewolucja rosyjska i II wojna światowa. To opowieść o poświęceniu, stracie, wyrzeczeniach i nienawiści. Koszmar hitleryzmu a w jego tle niełatwa miłość do Niemca. Samo tło historyczne jest niezwykle plastycznie i realistyczne opisane. Ogromny wachlarz wzruszeń gwarantowany - gehenna Żydów, głód, okropny los samotnych kobiet i ogarniająca wszystko niemoc. Trudne wybory, których musieli dokonywać, aby zachować godność wobec najbliższych, ale przede wszystkim wobec samych siebie, aby przetrwać. A wojna to brudny czas i nie zawsze dane jest postępowanie zgodnie z własnym sumieniem. Szczerze polecam i uwierzcie nie jeden raz łezka w oku się zakręci.

Gratuluję! Czekam trzy dni na wasze adresy do wysyłki książek.

15 komentarzy:

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger