Wyrok dla Kuby Sobańskiego - konkurs
W czwartej części tetralogii Adriana Bednarka zapada wyrok. Wyrok dotyczący Kuby Sobańskiego. Na Subiektywnie o książkach macie możliwość sami takowy wydać i wygrać "Wyrok diabła".
Zasady konkursu:
 • W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku.
 • Konkurs trwa od dzisiaj do 3.06.2018 r., do północy.
 • Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na poniższe pytanie:
Jaki wyrok wydałbyś w sprawie Kuby Sobańskiego?
 • Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz. 
 • Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wybiorę dwie.
 • Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu dwudziestu dni od zakończenia konkursu. Zwycięzcy winni skontaktować się ze mną na podany adres e-mail: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com w ciągu trzech dni. 

UWAGA:
Możecie w ogłoszeniu podać swój adres e-mail, ale robicie to na własną odpowiedzialność, gdyż w ostatnim czasie wystąpiły przypadki wykorzystywania tychże adresów przez oszustów wyłudzających pieniądze. Pamiętajcie, nie wymagam uzupełniania żadnych formularzy ani podawania numeru telefonu. 
Rozprawę czas zacząć!

15 komentarzy:

 1. swietny konkurs musze pomyslec nad odpowiedzią bo nie znam niestety ksiazki

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę wszystkim biorącym udział powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem sędzią, ale myślę, że w tym przypadku litera prawa musi zmierzyć się z niedającymi się przewidzieć negatywnymi konsekwencjami. U mnie więc wyrok skazujący...z możliwością ucieczki;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. No no zdecydowanie coś dla mnie, okładka wymiata :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Skazałabym go na piekło. To najlepsze miejsce dla takich jak on. Niech się gotuje w kociołku, a koledzy po fachu - diabełki -tańczą wkoło taniec unicestwienia, by poznał na sobie najdrobniejszy nawet ból skrzywdzonych. Niech go opetają ich wspomnienia, niech ich strach stanie się jego częścią, niech już nigdy nie zazna spokoju.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trudno szafować wyrokami, gdy z fascynacją patrzy się na kogoś takiego jak Kuba. Rozsądek podpowiada dożywocie, a serce z żalu nad jego dzieciństwem pragnie go uniewinnić. Wypośrodkuję zatem - skazałabym go na 25 lat więzienia, ale biorąc pod uwagę jego nieposzlakowaną opinię przykładnego obywatela jaką posiada i dorobek w palestrze adwokackiej - 5 lal w osobnej celi.
  Niestety w jego przypadku żaden wyrok nie jest w stanie spełnić swej roli - bo chociaż sądzi, że żyje we własnym raju - tak naprawdę od dzieciństwa żyje we własnym piekle, które o zabija.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ukrywam, że jest to pytanie trudne, podchwytliwe i dające do myślenia. W pierwszej kolejności przyszło mi do głowy Kuba Sobański i wyrok za co, skoro to taki przykładny obywatel. No za co Go tu karać ☺ Później myślę człowiek z dwoma osobowościami Kuba i Diabeł, czyli wyrok mógłby być szpital psychiatryczny. Jednak dochodzę do wniosku, że Kuba i Diabeł to jednak jedna osoba, jedno ciało, to współpraca. Że pozbawił życia niewinne osoby jakby był Bogiem. Zatem mój wyrok brzmiały "Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, okrutne i diaboliczne, skazuje Kubę Sobańskiego na dożywocie w więzieniu o największym rygorze". To byłaby dla Niego najgorsza i najokrutniejsza kara ponieważ Kuba bardzo bał się więzienia.
  Monika Dela
  Bardzo chciałabym przeczytac książkę ☺

  OdpowiedzUsuń
 8. Oczywiście można go skazać na śmierć, lub wieloletnie więzienie, ale ja oddałabym go w niewolę do bezwzględnej i wymagającej kobiety, mogłoby być ich nawet kilka, ale myślę, że jesli będzie odpowiednia, to jedna wystarczy:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pytanie wyjątkowo trudne dla mojej osoby. Dlaczego? Bo pełnie tą samą rolę zawodową co literacki Kuba. Już w trakcie 5 letnich studiów magisterskich mocno zaprzyjaźniłam się z Temidą, dodatkowo noszę imię Justyna - co po łacinie iustitus - to nic innego jak sprawiedliwość. Kuba - postać dajmy na to z rozdwojeniem jaźni, z jednej strony seryjny brutalny morderca, a z drugiej... no właśnie człowiek, o nieposzlakowanej opinii, ceniony krakowski adwokat z trudną przeszłością. No cóż jako adwokat- Kuby z pewnością przewód sądowy starałabym się przeprowadzić w ten sposób aby jednoznacznie nakierować sędziego na chorobę psychiczną, pełną niepoczytalność wzbudzając w sędziach (w takich sprawach orzeka 3 sędziów lub 5 w tym przewodniczący) litość. Ale nie, w tej sytuacji jestem sędzią, tak więc na pewno zleciłabym badania przez biegłych w dziedzinie chorób psychicznych, na pewno zleciłabym powtórne badania, a nawet 3 niezależne. Mając 3 niezależne opinie biegłych lekarzy (dowód kluczowy w tej sprawie) miałabym wyklarowaną sytuację.. mamy człowieka wg. badań poczytalnego w trakcie popełniania zbrodni, no cóż opinia publiczna oczekuje dożywocia (przy seryjnym mordercy- adwokacie media nagłośnili by sprawę i tuż przed procesem wydały by wyrok - skazujący. Polacy wraz z mediami są rządni krwi!), rozpatruje dokładnie każdy dowód, i wydaje WYROK w "imieniu Rzeczpospolitej Polskiej" dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością skrócenia do 25 lat ale nie wcześniej, niż po 17 latach odbycia kary. Jeżeli wg. opinii biegłych uznano by niepoczytalność...oczywiście wysłanie do zakładu psychiatrycznego - zamkniętego.  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger