Cień przeszłości - konkurs
Wraz z wydawnictwem Novae Res mamy dla was dwa egzemplarze książki Grzegorza Gołębiowskiego pt. "Cień przeszłości". Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.
Zasady konkursu:

 • W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku.
 • Konkurs trwa od dzisiaj do 28.04.2018 r., do północy.
 • Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać poniższe zadanie konkursowe:
Napisz, jaka zagadka przeszłości najbardziej Cię ciekawi.
 • Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz. 
 • Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wybiorę dwie, które najbardziej mi się spodobają.
 • Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu dziesięciu dni od zakończenia konkursu. Zwycięzcy winni skontaktować się ze mną na podany adres e-mail: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com w ciągu trzech dni. Nagroda zostanie wysłana w ciągu miesiąca.

UWAGA:
Możecie w ogłoszeniu podać swój adres e-mail, ale robicie to na własną odpowiedzialność, gdyż w ostatnim czasie wystąpiły przypadki wykorzystywania tychże adresów przez oszustów wyłudzających pieniądze. Pamiętajcie, nie wymagam uzupełniania żadnych formularzy ani podawania numeru telefonu. 
Do dzieła!

26 komentarzy:

 1. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za wszystkich uczestników konkursu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest wiele interesujących zagadek przeszłości, na przykład sekret Arki Przymierza albo co się właściwie stało z Hitlerem itd. Ale tak naprawdę zagadką z przeszłości, która mnie intryguje jest 'zagwozdka' kto spośród współpracowników był donosicielem, gdy uczyłam w szkole. Nic to nie zmieni, ale donosicielami się brzydzę, więc to mnie interesuje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia dla wszystkich uczestników :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze nurtowało mnie pytanie odnośnie lokatorów, którzy w zamierzchłych czasach zamieszkiwali mój dom.
  Kiedy się do niego wprowadziłam sporo lat temu, słyszałam w nocy odgłosy gry na skrzypcach. Mogło by się wydawać, że opowiadam bajki, ale to prawda. Robiłam dochodzenie i odkryłam, ze mieszkali w nim artyści. Jednak dalej nie wiem kim byli.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze ciekawiło mnie, co naprawdę stało się na Przełęczy Diatłowa. Jest wiele spekulacji i historia nadal nie została wyjaśniona.

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia życzę wszystkim! :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej chciałabym się dowiedzieć, co stało się z bursztynową komnatą. To jeden z wielu zaginionych dzieł sztuki w czasie II wojny światowej, ale chyba najbardziej wzbudzający emocje ze względu na wartość i gabaryty tego dzieła.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej chyba tajemnica Trójkąta Bermudzkiego gdzie zniknęły dziesiątki statków i samolotów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Posiadam ową książkę w swojej biblioteczce :D
  Powodzenia dla uczestników!

  OdpowiedzUsuń
 10. W końcu zaczynam się przekonywać do polskich autorów książek. Myślę, że chętnie przeczytam coś autorstwa pana Grzegorza

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest tyle zagadek z przeszłości..aż trudno wybrać ??Jak zaginęła Atlantyda?Czy istnieje Arka Przymierza?Czy istnieje Święty Graal?...A mnie ciekawi najbardziej historia mojej rodziny,moich pradziadków..bo mało o niej się mówiło..jak to było zanim dotarli ze Lwowa do mojego rodzinnego domu.. jak się poznali..mój dziadek Niemiec a babcia Polka.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dla mnie istnieją dwie teorie...
  Pierwsza z nich mówi, że człowiek pochodzi od małpy co usilnie udowadniają nam na lekcjach historii...
  Druga mówi, że pierwszymi ludźmi byli Adam i Ewa....
  Jestem osobą wierząca, ale ciągle nurtuje mnie pytanie skąd te dwie wersje i jaka jest prawda... czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi, ale tak naprawdę mieli postać małpy???

  OdpowiedzUsuń
 13. Najbardziej mnie nurtuje fakt, że w postacie w Biblii żyły po kilkaset lat... Jak to możliwe?
  Jestem osobą wierzącą, ale niektóre aspekty związane z Religią wręcz mnie zadziwiają...
  Czasem myślę,że tak po prostu musi być. Lepiej pewnych rzeczy nie wiedzieć, bo nie wszystko jest takie, jak nam się może wydawać...

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawy konkurs, do przemyślenia pytanie. Na razie zabieram baner do siebie, jak zwykle :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Lubię zagadki i bardzo interesuję się historią kina . Jak byłam nastolatką bardzo lubiłam oglądać stare filmy które co niedzielę były emitowane w samo południe w jednej z naszych stacji. Paul Newman, Elvis Presley no i oczywiście Marlin Monroe i to historię śmierci Merlin Monroe chciałabym bardzo poznać ale tę prawdziwą a nie kolejną spekulację. Dorota

  OdpowiedzUsuń
 16. A mnie najbardziej interesują zagadki kryminalne, jak chociażby ta z londyńskiego Whithechapel. Tyle zbrodni, tyle teorii i hipotez, potencjalnych winowajców, a dalej nikt nie wie, kim tak naprawdę był Kuba Rozpruwacz. Nie inaczej przedstawia się sytuacja popularnego Zodiaka. Jednak te historie działy się wiele lat temu i w mojej głowie rodzą kolejne pytania. Jak ta sytuacja przedstawia się w Polsce? Ilu mieliśmy takich rozpruwaczy, którzy nie zostali złapani a ilu zamknięto tylko po to, żeby kogoś zamknąć i móc zamieść sprawę pod dywan? O niejednym już polskim Zodiaku czytałam i ten temat zawsze zmusza mnie do głębszych przemyśleń =)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dla mnie największą zagadką jest zniknięcie załogi statku "Mary Celeste".Wypłynął on wraz z 12- osobową załogą z Nowego Jorku na początku listopada 1872 roku. Odnaleziono go miesiąc później, natomiast ślad po ludziach na pokładzie całkiem zanikł. Statek pozostał w stanie nietkniętym. Co się stało z tymi marynarzami, że po dziś dzień nie udało się rozwikłać tej zagadki? Michał

  OdpowiedzUsuń
 18. Tajemnicą, zagadką przeszłości, która od zawsze bardzo mnie ciekawiła była budowa starożytnych piramid. Niepojętym jest dla mnie precyzyjny sposób powstawania "cegiełek", z których składają się piramidy oraz sposób ich transportowania, czas budowy i ilość ludzi potrzebnych do skonstruowania takiego "cudu".

  OdpowiedzUsuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 20. Największą zagadką z przeszłości jest dla mnie to gdzie się podziały pieniądze z komunii :)

  OdpowiedzUsuń
 21. A mnie nurtują zagadki z przeszłości mej rodziny. W kwietniu odnalazłam kuzyna. Spotkaliśmy się ponownie po ok. 30 latach. Mamy wspólnych pradziadków, których portrety w końcu zobaczyłam na zdjęciach. Wymienialiśmy informacje o rodzince. Dowiedziałam się kilku rzeczy o moim prapradziadku, które też nie są do końca wyjaśnione, na przykład jak to było z jego ucieczką przed wojskiem carskim. A to tylko kropla z zagadek przeszłości rodziny do rozwiązania!

  OdpowiedzUsuń
 22. Mnie najbardziej ciekawi przyczyna katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Czy naprawdę był to wypadek czy może rzeczywiście zamach? Dlaczego do dzisiaj Rosja nie oddała Polsce wraku? W ciągu 8 lat od tego tragicznego wydarzenia pojawiło się szereg hipotez, dotyczących jej przyczyn i przebiegu. Dużą rolę odgrywają w tym przypadku również emocje, co prawda zupełnie nielogiczne, ale mające wpływ na tok śledztwa. Gdyby ta sprawa nie była podsycana przez czystą politykę antyrosyjską i wątki irracjonalne, to wszystko dawno byłoby już zamknięte, a my do dzisiaj znalibyśmy prawdę. A tak zostają nam tylko domysły...

  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 23. Od dawna zastanawia mnie zagadka zaginięcia Atlantydy. Jaką wiedzą dysponowali oraz czy tak na prawdę istniała. Mówi się że opisy Atlantydy mogą też opisywać miejsca które znamy na przykład Kretę. Ale czy kiedykolwiek dowiemy się jak było na prawdę?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger