Taniec z psychopatą - konkurs
Dzięki uprzejmości Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak mam dla was dwa egzemplarze jej najnowszej książki pt. "Taniec z psychopatą". Przeczytajcie moją recenzję, a następnie zapraszam was do wzięcia udziału w konkursie.
 Zasady konkursu: 

·      W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku.
·      Konkurs trwa od dzisiaj do 6 marca 2018 r., do północy.
·      Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać poniższe zadanie konkursowe:

Napisz,  dlaczego książka "Taniec z psychopatą" to lektura właśnie dla Ciebie?

·     Swoją odpowiedź należy zostawić pod tym postem, jako komentarz. 
·     Wśród odpowiedzi, jakie pozostawicie pod ogłoszeniem, wybiorę dwie, która najbardziej mi się spodobają.
·    Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu dziesięciu dni od zakończenia konkursu. Zwycięzcy  winni skontaktować się ze mną na podany adres e-mail: subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com w ciągu trzech dni. Nagroda zostanie wysłana w ciągu miesiąca.

UWAGA:
Możecie w ogłoszeniu podać swój adres e-mail, ale robicie to na własną odpowiedzialność, gdyż w ostatnim czasie wystąpiły przypadki wykorzystywania tychże adresów przez oszustów wyłudzających pieniądze. Pamiętajcie, nie wymagam uzupełniania żadnych formularzy ani podawania numeru telefonu. 
 Do dzieła!

22 komentarze:

 1. Niekoniecznie lubię tańczyć, ale jestem książkową psychopatką, tak więc myślę, że to tytuł w sam raz dla mnie. Nie znam tej autorki, a bardzo lubię polskich pisarzy, więc miło będzie zapoznać się z tą lekturą. Bardzo mi się podoba ta okładka, bo zwiastuje, moim zdaniem niebanalną lekturę . Warto dodać, że mam przyjemną półkę, na której, po przeczytaniu, powieść znajdzie dobry dom :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co chwilę coś ciekawego się u Ciebie dzieje :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój mąż zawsze czyta tytuły książek, które właśnie mam na swoim stosiku do przeczytania i czasem pośmiewa się czu te tytuły mają jakieś "drugie znaczenie", np "ostatni list od kochanka" i "morderstwa w Somerset"... Ciekawe co powiedziałby na" Taniec z psychopatą"!? :) dopiero miałby orzech do zgryzienia:)

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Taniec z psychopatą'' jest idealną lekturą dla mnie ponieważ:
  - zaciekawiła mnie ,,inność'' tej książki i to, że opowiada ona o czymś czego z reguły w innych książkach nie spotykam. A bardzo lubię kiedy książki nie są do siebie podobne, a znacznie się różnią,
  - uwielbiam sięgać po lekkie książki z którymi przyjemnie spędzam czas, ale często też wybieram trudną tematykę, która zdecydowanie wymaga skupienia i myślenia. Dlatego ta książka idealnie wpisuje się w moją chęć przeczytania czegoś, co zmusza do chwili refleksji,
  - zainteresował mnie sam tytuł i bliższa chęć poznania osobowości tytułowego psychopaty. Zawsze zastanawia mnie co kieruje w życiu takimi ludźmi, czy są świadomi swoich czynów i czy kiedykolwiek ich żałują,
  - Lubie wyzwania, a myślę że ta książka jest nie lada wyzwaniem :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś tańczyłam z psychopatą. Z tego tańca zostały mi miłe wspomnienia, choć mój taneczny partner jak się później okazało nie był taki jak sobie myślałam. Chciałabym przeczytać książkę " Taniec z psychopatą", bardzo jestem ciekawa czy ten lekturowy psychopata podobny do tego, z którym przetańczyłam kiedyś całą noc. A może to ten sam ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym to po prostu PRZEŻYĆ. Nie mogę użyć swego imiennego konta - bo wiem że On śledzi każdy mój krok. Tym bardziej taneczny. Jestem tu tylko gościem. Napiszę na priv. Ela D.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego powinnam otrzymać tę książkę? Jest kilka ku temu powodów. Być może dlatego, że po raz pierwszy patrząc na sam tytuł książki poczułam tak ogromną chęć jej przeczytania, nie znając jeszcze recenzji. W głowie pojawiła się moja pierwsza myśl: „czyżby ktoś pomyślał o napisaniu książki o toksycznej relacji jaki jest związek z psychopatą?” Poczułam, że jest to książka dla mnie… Chciałabym ją przeczytać i poczuć emocje osoby, która uwikłała się w taką relację. Czy jest podobna do mnie, a być może czymś się różni? Jak ona sobie z tym poradziła? Osobiście taki taniec już odbyłam. Byłam ponad trzy lata z mężczyzną o cechach psychopaty. Z każdym miesiącem trwania razem sprawiał, że czułam się gorzej, byłam smutna, zagubiona, wpędzona w poczucie winy i co najgorsze… nie wiedziałam, co stanowi tego przyczynę. Dzieliłam się z nim moimi wszystkimi marzeniami oraz obawami. Znając moje słabe punkty, wiedział co mówić i co robić, by jak najbardziej zabolało… Czułam się niczym gasnąca świeca. Ale pewnego dnia elementy układanki przestały się układać i odkryłam prawdę. To wszystko było kłamstwem, długo wypracowanym nim zaczęliśmy być razem. Praca, przyjaciele, wspólne pasje, miłość - tego nigdy nie było… Czułam się jakbym była postacią z jakiegoś koszmaru lub filmu fantasy, ale nie potrafiłam zaakceptować tego, że to była moja rzeczywistość. Teraz… jest inaczej… to doświadczenie dało mi siłę… Stałam się kimś, kim chciałam być. Ale również przyznaję się do tego, że dalej poszukuje samej siebie, tej prawdziwej. Obecnie na co dzień pomagam takim osobom z podobnymi doświadczeniami... W związku z tym, że jest to książka psychologiczno-obyczajowa wiem, że odnajdę tam metody jak jeszcze bardziej pomóc sobie, innym oraz jak już nigdy więcej nie otaczać się takim ludźmi. Dlatego ogromną radość sprawiłoby mi jej otrzymanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czuję dokładnie to samo. Pozdrawiam Cię serdecznie.

   Usuń
 8. Tańczyć samemu, czy to jest zdrowe? A z psychopatą powiedzą -
  chore, więc co jest prawdą, co kłamstwem, złudzeniem

  Może dziś powiesz mi? Bo ja - sama nie wiem, dlatego
  chętnie się wnet przekonam, jak to jest oddać się
  tańcu z partnerem o psychopatycznych dłoniach1

  OdpowiedzUsuń
 9. Psychologia to nie tylko nauka, ale to nieodłączny element naszego życia. Każdego dnia manipulujemy, kłamiemy w taki sposób, aby przekonać innych etc. Nawet sposób w jaki rozmawiamy z innymi to również psychologia. Książki o tej właśnie tematyce działają nie raz na zasadzie lustra - czytamy o innych, a widzimy w tym cząstkę siebie. Kto wie, może i we mnie jest cząstka tytułowego psychopaty?

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię muzykę i taniec,czasami taniec przypomina nasze życie,kiedy to nie zawsze znamy wszystkie kroki,których to musimy się z czasem nauczyć.
  Tak czy inaczej marzę by zatańczyć z psychopatą,chcę się dowiedzieć jak wygląda taniec,,w jego wykonaniu"i co ma do zaoferowania dla swojej,,uczennicy"

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię książki psychologiczne, które wywołują u mnie wiele emocji.
  Myślę,że ta także byłaby dla mnie idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam powieści z rozbudowaną płaszczyzną psychologiczną. Zmuszają do myślenia, refleksji. Twoja recenzja zaintrygowała mnie stwierdzeniem, że ta powieść jest nieschematyczna. A ostatnio moje czytelnicze podboje to same schematy - obyczajówki z happy endem, książki młodzieżowe z problemami nastolatków czy też romanse, które wyglądają identycznie. Zdecydowanie "Taniec z psychopatą" pozwoli mi oderwać się od schematyczności czytanych przeze mnie pozycji, zmusi do myślenia i mam nadzieję, ożywi moje relacje z polską literaturą współczesną.
  Gorąco pozdrawiam,
  Kaśka.

  OdpowiedzUsuń
 13. Kiedy dom "ubiera" się już w ciszę, dziecięce problemy śpią w łóżkach, plecaki szkolne ogarnięte na następny dzień, a nawet pomidorowa...Zawijam się w kokon z koca w kratę i wertuję - strona, po stronie - zamyślam się, wyobrażam, uśmiecham , czasami popłaczę... To wszystko za sprawą moich prywatnych wieczorów. Sam na sam - z książką, no i może jeszcze ciszą. Dlaczego więc by nie zatańczyć? Nawet jeśli ma być to psychopata? Brzmi zachęcająco. Pozdrawiam - Aga ��

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo zaciekawił mnie sam tytuł. Uwielbiam tańczyć. Taniec daje mi poczucie wolności i szczęścia. Nigdy jeszcze nie tańczyłam z psychopatą, a ci, którzy mnie znają, wiedzą, że lubię wyzwania w każdej dziedzinie życia. Jestem zdecydowana na ten odważny krok, bo potrzebuję odrobiny adrenaliny, ale bez obaw o uszczerbek na zdrowiu fizycznym, bo we własnych czterech ścianach.

  Pozdrawiam

  Karolina

  OdpowiedzUsuń
 15. W tańcu jestem raczej słaba za to pełna empatii, ciepłych uczuć dla wszystkich wokół i altruizmu. Czy poradziłabym sobie tańcząc z psychopata? Czy dwie przeciwstawne osobowości znalazły by w tańcu wspólny krok i byłyby swoim uzupełnieniem tworzącym harmonijną i piękną taneczną całość? Myślę, że tak- ja i tytułowy psychopata spędzilibyśmy wiele roztańczonych, emocjonujących i pełnych poruszeń nocy w rytm muzyki granej przez Elżbietę Śnieżkowską-Bielak. Samo patrzenie w oczy okładkowemu psychopacie powoduje u mnie uczucie niepokoju i próbuje oszukać mój mózg- zatem jakie wyzwania, niespodzianki i napięcia przyniesie treść książki- czuję ogromną potrzebę, by je odkryć!

  Pozdrawiam serdecznie
  Kalina Faustyna

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger