"Rewolucyjna formuła zwiększenia sprzedaży" – Mark Roberge
"Sprzedaż może być przewidywalna. Jest na to wzór".


Jeśli uznany przez magazyn "Forbes" za jednego z 30 najskuteczniejszych ekspertów do spraw sprzedaży na świecie, pisze książkę dedykowaną właścicielom firm, trudno się taką publikacją nie zainteresować. Każdy przedsiębiorca chce bowiem zwiększyć sprzedaż, a ta książka może pomóc mu osiągnąć ten cel.

Mark Roberge to legendarny już twórca HubSpota, który jako inżynier obejmując stanowisko wiceprezesa tej firmy, nie posiadał żadnego doświadczenia w zarządzaniu sprzedażą. Swoją działalnością zwiększył roczne przychody startupu do 100 milionów dolarów. Obecnie wykłada na Harvard Business School oraz jest członkiem zarządu wielu startupów.

"Rewolucyjna formuła zwiększenia sprzedaży" to publikacja ukazująca autorską formułę Marka Roberga nazwaną The Sales Acceleration Formula, której celem jest przyspieszenie sprzedaży. Książka została podzielona na pięć głównych części, ukazujących sporo danych, analitykę oraz mierniki. Publikacja zawiera także liczne wykresy i grafiki obrazujące przedstawione w niej tezy.

Wzór na zwiększenie sprzedaży? Przyznacie, że ciężko jest sobie wyobrazić, iż tak szerokie pojęcie jakim jest sprzedaż, da się zobrazować w jakikolwiek wzór? I macie rację, bo nie o stricte matematyczny wzór tutaj chodzi, lecz o pewne procesy i działania, które poprzez dane źródłowe w postaci wskaźników, zwiększają zyski ze sprzedaży. Jakie to działania? Wspieranie zatrudnienia sprzedawców, wspieranie ich szkolenia, wspieranie zarządzania sprzedażą oraz generowanie popytu. To właśnie na tych czterech składowych skupia się autor, opisując w każdym rozdziale szczegółowo poszczególne etapy tychże procesów.

Publikacja ta nie jest poradnikiem, w której czytelnik otrzymuje jedynie suchą teorię. Otóż książka dosłownie naszpikowana jest praktycznymi przykładami tego, jak opracowywać plan zwiększenia sprzedaży o cztery główne składowe. I to właśnie te przykłady z praktyki autora, doskonale ilustrują to, co należy zrobić. Cała kompozycja publikacji została także ułożona w sposób logiczny – począwszy od trafnego rekrutowania sprzedawców do generowania popytu. Trzeba także przyznać, że jak na inżyniera, Mark Roberge przedstawia swoją wiedzę w przystępny sposób, nie skupiając się zbytnio na teorii, lecz głównie na praktycznych aspektach działania.

Autor przy okazji swoich wywodów wielokrotnie podkreśla, że jego wzór musi być odpowiednio zmodyfikowany do profilu każdego przedsiębiorstwa, gdyż każda firma posiada swoją własną drogę sprzedażową. Oczywiście, rozwiązania jakie podpowiada Mark Roberge niosą ze sobą pewną cechę uniwersalności, dlatego każdy właściciel firmy winien odpowiednio dopasować procesy opisane w publikacji do profilu własnej działalności. W publikacji został zawarty także swoisty case study, ukazujący udane eksperymenty sprzedażowe, jakie Mark Roberge wprowadził w HubSpot. To z pewnością rozdział mający wielką siłę oddziaływania na wyobraźnię poprzez pomysły do przetestowania, czy też najlepsze praktyki płynące z eksperymentowania.

Wiele praktycznych rozwiązań w temacie zwiększenia sprzedaży, wiele cennych rad i wskazówek – to wszystko znajdziecie w "Rewolucyjnej formule zwiększenia sprzedaży". Warto z pewnością nabyć tę wiedzę, aby wykorzystać ją we własnych firmach.

"Współczesna sprzedaż w mniejszym stopniu przypomina relację między klientem a sprzedawcą, a w większym relację między lekarzem a pacjentem".
14 komentarzy:

 1. Może kiedyś skuszę się na tę pozycję. Choć rzadko czytam takie publikacje, ta mnie wyjątkowo zaintrygowała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli ktoś z doświadczeniem pisze o takich rzeczach, jest to ciekawe i może coś wnieść do naszych małych biznesów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sięgam po takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. o! Co jak co ale ta książka mnie zainteresowała:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na razie takich publikacji nie potrzebuję. A w przyszłości... Kto wie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo interesująca pozycja. Któż z nas nie chciałby osiągnąć takiego sukcesu, jak autor książki?

  OdpowiedzUsuń
 8. Tematyka tym razem nie dla moich oczu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tematyka tego typu książek to dla mnie czarna magia, ale dla kogoś zainteresowanego tematem, to może być bardzo przydatna pozycja, także dobrze, że o takich książkach też piszesz. :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę sięgnąć po tą książkę, jestem bardzo ciekawa czy nauczę się czegoś nowego :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię takie książki. Jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger