Goodreads Choice Award dla książki "Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi" R.J. Palacio
Wydawnictwo Albatros z ogromną przyjemnością informuje, że książka Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi autorstwa R.J. Palacio, której wydanie zaplanowano na styczeń 2018 roku, otrzymała tytuł najlepszej książki obrazkowej 2017 roku w plebiscycie Goodreads.

Goodreads to największy na świecie portal dla czytelników, skupiający ponad 55 milionów miłośników książek z całego świata. Serwis, będący bazą półtora miliarda tytułów i gromadzący ponad 50 milionów recenzji, co roku przyznaje nagrody w plebiscycie Goodreads Choice Awards, a zwycięzców typują właśnie jego użytkownicy.

W kategorii książka obrazkowa (picture book) nominowanych było 20 tytułów; Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi napisany i zilustrowany przez R.J. Palacio zwyciężył w tej kategorii, uzyskując 24 470 głosów, co dało mu znaczącą przewagę nad pozostałymi nominowanymi. 

Cudowny chłopak to wzruszająca i niezwykle przejmująca opowieść o Auguście Pullmanie, zwykłym chłopcu o niezwykłej twarzy. Sprzedana w liczbie przeszło 6 milionów egzemplarzy powieść R.J. Palacio weszła już do klasyki współczesnej literatury, zdobywając serca kolejnych czytelników, a także widzów – ekranizacja książki z Julią Roberts, Jacobem Tremblayem i Owenem Wilsonem, właśnie miała swoją premierę w Stanach Zjednoczonych, a do polskich kin trafi już 19 stycznia 2018 roku. 

Na fali międzynarodowego sukcesu wydawca książki postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych czytelników i opowiedzieć tę niezwykle inspirującą historię na nowo – tym razem z ilustracjami. Autorka postawiła na barwne i wyraziste obrazy dopełnione oszczędnie mocnym tekstem. Tak stworzyła pełną przygód historię Augusta i jego czworonożnej przyjaciółki, suczki o imieniu Daisy. 

R.J. Palacio, nawiązując do tradycji klasycznych już autorów książek dla dzieci, którzy sami je ilustrowali, takich jak Antoine de Saint-Exupéry, Beatrix Potter czy Maurice Sendak, pokazuje i młodszym, i starszym czytelnikom, jak to jest żyć w świecie Auggiego, w którym chłopiec, choć czuje się jak jego rówieśnicy, zawsze jest postrzegany jako ktoś inny, kto nie pasuje. Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi to opowieść o Auguście, ale tak naprawdę o każdym z nas. W końcu wszyscy marzymy o tym, by nas zauważono i by inni lubili nas takimi, jakimi jesteśmy. 

Czekamy zatem na polskie wydanie tej książki. Jesteście zainteresowani jej przeczytaniem?

17 komentarzy:

 1. Czytałam już tę książkę w starym wydaniu. Bardzo przyjemna lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. I thank you for sharing my dear !! YOu are so professional

  OdpowiedzUsuń
 4. każdy z nas jest w jakiś sposób niepowtarzalny

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka książki niezwykła. Ciekawi mnie zawartość. Wygląda na to, że nie zmarnuję czasu, jeśli się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Może spodoba się mojemu synkowi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka jest naprawdę cudowna i chętnie sięgnę po nowe wydanie, jeśli się u nas pojawi!

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przeczytam i obejrzę film. To właśnie o tym filmie czytałam kilka dni temu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pewnie jak będę miała dzieci to będę zainteresowana takimi tytułami :)

  OdpowiedzUsuń
 10. haha jak cudowny to trzeba sprawdzić

  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę spróbować, choć na początek może wersję nie-obrazkową :).

  OdpowiedzUsuń
 12. Jejku, słyszałam o tym filmie, ale nie sądziłam, że powstał na podstawie książki! :D Koniecznie muszę się z nią zapoznać. :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za ślad, który tutaj zostawiacie :)

Copyright © 2016 Subiektywnie o książkach , Blogger